Comarch ERP XL

Comarch_ERP-XL

Systemy klasy ERP to rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów. Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową. Funkcjonalności systemu zgrupowane są w kilkunastu połączonych ze sobą obszarach. Oprócz wersji serwerowej system dostępny jest również w modelu cloud computing, w którym Comarch ERP XL jest oferowany za pośrednictwem Internetu.

Dzięki możliwości swobodnej rozbudowy o kolejne obszary wraz z rozwojem przedsiębiorstwa Comarch ERP XL jest najczęściej kupowanym systemem klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie ponad 5500 przedsiębiorstw z różnych branż.

Comarch ERP XL rozwijany jest zgodnie z trendem ERP 4.0. Dzięki temu system, oprócz gotowych funkcjonalności wspierających operacyjną działalność firmy w obszarze produkcji, logistyki czy księgowości, oferuje dodatkowe możliwości:

  • udostępnia narzędzia do natychmiastowego uruchomienia sprzedaży w Internecie (zarówno w segmencie B2C, jak i B2B),
  • pozwala na wygodną pracę na urządzeniach mobilnych,
  • zapewnia możliwość wymiany dokumentów w całości w formie elektronicznej, zarówno wewnątrz firmy, jak i na linii Klient – Dostawcy oraz Klient – Odbiorcy,
  • posiada wbudowaną platformę analityczną Business Intelligence, a wraz z nią dostęp do kilkuset raportów zawierających unikalne know-how z kilkuset wdrożeń BI w różnych branżach, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, będących gotowymi do zastosowania analizami z możliwością ich łatwej modyfikacji i tworzenia na ich bazie nowych zestawień,
  • pozwala automatyzować procesy biznesowe poprzez wykorzystanie gotowych procesów wbudowanych w system oraz stworzenie własnych modeli procesów,
  • posiada elastyczny interfejs, pozwalający na szybkie dostosowanie do potrzeb konkretnego użytkownika, co w efekcie zwiększa ergonomię i łatwość obsługi,
  • gwarantuje bezpieczeństwo danych poprzez ich automatyczny backup.

Comarch ERP XL może być zainstalowany bezpośrednio w firmie (on-premise) lub wynajmowany w modelu cloud computing, który eliminuje nakłady inwestycyjne na sprzęt i licencje. Instalacja jest wówczas zlokalizowana w jednym z własnych Centrów Danych Comarch w Krakowie, Warszawie, niemieckim Dreźnie lub francuskim Lille.

Globalna digitalizacja zmienia nasze życie – sferę prywatną, ale także – a może nawet przede wszystkim – życie zawodowe. Dotyczy to organizacji pracy, umiejętności jakie powinni posiadać pracownicy, komunikacji nie tylko między ludźmi, ale też ludzi z maszynami czy nawet maszyn z maszynami. Za 20 lat większość miejsc pracy będzie wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie. Zmienią się również modele biznesowe.

W Comarch śledzimy z uwagą te zmiany i tworzymy systemy ERP 4.0 – dostępne w chmurze, wzbogacone o szereg nowoczesnych rozwiązań jak np. aplikacje mobilne, narzędzia e-commerce, business intelligence, a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0. Wszystko po to, aby  firmy, które z nich korzystają, były przygotowane na wyzwania przyszłości już teraz.