Najnowsza wersja Comarch WMS 2021.1

Prezentujemy udostępnioną przez Comarch ERP najnowszą wersję Comarch WMS 2021.1, w której wprowadzono wyczekiwaną wśród Klientów funkcjonalność rezerwacji online we współpracy z Comarch ERP XL.  

Funkcjonalność rozbudowuje sposób wymiany danych pomiędzy systemami. Od najnowszej wersji systemu możliwy jest wybór, czy przedsiębiorstwo prowadzi proces rezerwacji towarów w magazynie w oparciu o stany handlowe, czy stany magazynowe w Comarch WMS.

Stany handlowe – są wykorzystywane w przedsiębiorstwach, w których wydawanie towarów jest powiązane z odpowiednim stanem handlowym w systemie Comarch ERP XL. Taki sposób pracy ogranicza swobodę pracy na magazynie, szczególnie w przypadku wydań inicjowanych ręcznie na kolektorze.

Stany magazynowe WMS – są rekomendowane dla przedsiębiorstw, w których magazyn pracuje w trybie zmianowym. W takim trybie pracy, szczególnie w godzinach wieczornych lub nocnych, mogą pojawić się sytuacje, w których towar powinien być wysłany do klienta terminowo, według jego zamówień, ale odpowiednie dokumenty handlowe nie mogą być na czas utworzone w Comarch ERP XL np. ze względu na zamknięcie biura. Dla obsługi takich sytuacji została dodana możliwość rezerwacji w przyszłość, dla zasobów które nie mają jeszcze stanu handlowego, a trzeba je wydać z magazynu. Takie rezerwacje zapewnią możliwość zafakturowania w Comarch ERP XL, w momencie wystawienia odpowiedniego dokumentu przychodowego.

Dodatkowo w nowej wersji Comarch WMS rozbudowano raporty wykonywane przed inwentaryzacją o dokumenty magazynowe nieprzekazane do realizacji w Comarch WMS, a rezerwujące zasób w magazynie. Wprowadzono również możliwość anulowania dokumentów w Comarch WMS z poziomu systemu Comarch ERP XL.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz testowania funkcjonalności rezerwacji online.