Nowe formaty przelewu dla Klientów korporacyjnych banku Citi Handlowy

W wersji Comarch ERP XL 2020.1.1 wprowadzone zostały dodatkowe formaty przelewu dedykowane dla Klientów korporacyjnych banku Citi Handlowy. Służą one do eksportu przelewów krajowych, w formie podzielonej płatności (MPP), podatkowych, walutowych oraz SEPA.

Dostępne formaty eksportu płatności:

 1. XML
  -Citi Handlowy eksport XML – przelewy krajowe, MPP, podatkowe,
  walutowe, SEPA
 2. CDFF
  – CDFF kraj – przelewy krajowe
  – CDFF MPP – przelewy w metodzie podzielonej płatności
  – CDFF US – przelewy podatkowe
  – CDFF SEPA – przelewy
  – SEPA CDFF zagraniczny – przelewy zagraniczne
 3. Elixir
  – Citi Elixir – przelewy krajowe
  – Citi Elixir MPP – przelewy w metodzie podzielonej płatności
  – Citi Elixir US – przelewy podatkowe

Udostępniona została także możliwość wysłania przelewu krajowego oraz MPP w trybie natychmiastowym (Express Elixir). Aby go zrealizować, należy na oknie eksportu płatności zaznaczyć parametr Płatność ekspresowa.

Korzystanie z formatu XML wymaga parametryzacji po stronie Citi Handlowy. Gdy przelewy są eksportowane formatem XML wymagane jest uzupełnienie kodu SWIFT na karcie banku, z którego jest robiony przelew.

W przypadku przelewów zagranicznych wysyłanych formatem Citi Handlowy eksport XML w polu z informacją o tym kto ponosi opłatę za procesowanie płatności domyślnie ustawione jest SHAR (prowizje i opłaty dzielone są pomiędzy zleceniodawcę oraz beneficjenta). Ustawienie to jest domyślne – automatycznie pobiera się ono do wyeksportowanego pliku xml.

Kolejne wersje systemu Comarch ERP XL będą rozszerzały funkcjonalności dotyczące importu przelewów dedykowane dla Klientów korporacyjnych banku Citi Handlowy.

Po więcej informacji zapraszamy do ERP Serwis
sekretariat@erpserwis.net
34 322 565 56