Obsługa komunikatów w MES

Szerokie grono naszych Klientów, korzysta z dedykowanych aplikacji jakimi są nasze autorskie MESy produkcyjne, na których realizowany jest proces produkcyjny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów nasz zespół stworzył  dodatkową funkcjonalność jaką  jest obsługa i zarządzanie komunikatami wyświetlanymi na gniazdach produkcyjnych wszystkim lub wybranym pracownikom. Co za tym idzie także zapisywanie w bazie czy Operator zalogowany do panelu odczytał czy też pominął nasz komunikat.

Nowa funkcjonalność zarządzana jest z poziomu Comarch ERP XL, z modułu Produkcja, w którym nadawane są komunikaty i dokonywana jest podstawowa konfiguracja dot. pracowników/miejsc jego wyświetlenia. Okno posiada możliwość filtrowania po dacie i statusie komunikatu.

Ponadto przy dodawaniu komunikatu do bazy, mamy możliwość wyboru jednego, kilku pracowników oraz gniazda roboczego.

Skonfigurowany komunikat pokaże się przy kolejnym logowaniu w panelu:

Operator może pominąć komunikat, co za skutkuje jego ponownym wyświetleniem przy kolejnym logowaniu lub jeżeli go potwierdzi to nie zostanie mu on wyświetlony ponownie.

Potwierdzony przez Pracownika komunikat widoczny jest w oknie po wybraniu filtru: Przeczytane.                 

W oknie wyświetlane są dane dot.:

  • Zakresu dat
  • Pracownika
  • Daty komunikatu
  • Treści
  • Operatora tworzącego  komunikat
  • Datę i godzinę przeczytania

Jeśli są Państwo zainteresowani zgłębieniem tego zagadnienia, uzyskaniem szczegółowych informacji oraz chcieliby Państwo zaktualizować swoją bazę do najnowszej wersji zapraszamy do kontaktu z nasza firmą i naszymi specjalistami ds. wdrożeń. Z przyjemnością  omówimy wymagania i zaproponujemy nowe rozwiązania.