Comarch e-Sklep – nowości w wersji 2023.5

 1. Autoresponder w dyskusjach Allegro

W związku z rosnącym zainteresowaniem Dyskusjami w serwisie Allegro oraz ich wpływem na ocenę Sprzedawcy, najnowszą wersję Comarch e-Sklep rozszerzono o nową funkcjonalność – Autorespondera w Dyskusjach Allegro.

W ramach wdrożenia Autorespondera możliwa jest aktywacja zbierania i wyświetlania statusów Dyskusji, aktywowania wysyłki wiadomości automatycznej oraz edycji jej treści, a także informowania o wysłaniu Autorespondera w Dyskusji i przejścia z e-Sklepu bezpośrednio do Dyskusji w platformie Allegro.

• Nowy filtr na liście ofert Allegro umożliwiający filtrowanie ofert udostępnionych na rynku zagranicznym
• Dodanie podstawowej stawki VAT obowiązującej w Czechach w formularzu wystawiania oferty Allegro

2. „One Page Shop” w Kreatorze Wyglądu Comarch

W najnowszej wersji umożliwiono tworzenie i edycję szablonu One Page Shop w Kreatorze Wyglądu. W szybki i łatwy sposób będzie można dostosować wybrany szablon do swoich potrzeb.

3. Prezentacja rabatów progowych w szablonie B2B (Szafir)

W najnowszej wersji obsłużono prezentację cen dla ilościowych progów rabatowych. Rabaty progowe określone w Comarch ERP XL będą prezentowane Klientom w różnych miejscach w szablonie, np. na szczegółach i liście towarów, liście zakupów, czy w sekcji z towarami polecanymi. Aktywacja w ustawieniach szablonu B2B parametru „Ceny per próg ilościowy” pozwoli zaprezentować Klientom ceny towaru w atrakcyjnej cenie. Na towarach dodaliśmy parametr „Zobacz szczegóły cen”, który zaprezentuje wszystkie możliwe progi cenowe.

4. Integracja z Autopay – zmiana nazwy serwisu płatności Blue Media

Dostawca płatności Blue media zmienił swoją nazwę na Autopay. Dziś w Comarch e-Sklep w sekcji Ustawienia/ Ustawienia sklepu/ Płatności i dostawy/ Płatności znajdziesz kafelek Autopay, na formularzu którego skonfigurujesz płatność pod nową nazwą. Jeżeli masz już skonfigurowaną płatność w swoim e-Sklepie nie musisz wprowadzać żadnych zmian.

5. Nowości w Kreatorze Wyglądu Comarch

 • Nowy widok nagłówka w szablonie Topaz z miniaturami zdjęć kategorii

W wersji 2023.5 udostępniono nowy widok dla nagłówka w szablonie B2C (Topaz). Charakteryzuje się on wyróżnieniem kategorii głównych w e-Sklepie wraz z prezentacją miniatur zdjęć kategorii. Wprowadziliśmy także dodatkową funkcję, która umożliwi wyświetlanie się zdjęć kategorii w formie miniatur w innych widokach nagłówka. Zdjęcia kategorii dodane w systemie Comarch ERP zostaną pomniejszone i będą wyświetlane przy nazwie kategorii.

 • Nowy banner typu pop-up

WW Kreatorach Wyglądu dla sklepu detalicznego (B2C) oraz hurtowego (B2B) dostępne są dwa nowe bannery pop-up, które pozwolą zaprezentować dodatkowe informacje np. o promocji na stronie głównej e-Sklepu. Pop-up będzie widoczny na środku strony

 • Nowy banner informacyjny wyróżniający wybrany towar

W najnowszej wersji Kreatora wyglądu B2C dla szablonów Topaz i One Page Shop dodano nowy widok dla banneru informacyjnego (info banner). Nowy widok umożliwi wyróżnienie wybranego towaru, który wyświetli jego zdjęcie wraz dodatkowym opisem. Bezpośrednio z banneru będzie możliwe przejście do szczegółów towaru i złożenie zamówienia. Dzięki nowemu widokowi zarekomendujesz wybrany towar w szablonie.

 • Nowy banner typu widget

W najnowszej wersji Kreatora Wyglądu B2C oraz B2B dodano nowy banner typu Widget, który będzie się wysuwał z boku strony w wybranym przez Ciebie miejscu. Można na nim dodać zdjęcie, hiperłącze lub tekst. Dzięki tej funkcjonalności poinformujesz klienta np.: o rabatach w e-Sklepie, promocji na wybrany towar, czy o dostępnych nowościach.

5. Pozostałe nowości w szablonach Comarch

 • Strefa Klienta w szablonie „One Page Shop”

Dodano strefę klienta w szablonie One Page Shop. Dzięki temu Klienci w łatwy sposób będą mogli:
o modyfikować swoje dane oraz dodać nowe adresy dostawy,
o przeglądać historię zamówień oraz śledzić ich status,
o złożyć reklamacje lub dokonać zwrotu na zrealizowanym zamówieniu,
o mieć podgląd do dodanych opinii,
o sprawdzać promocje,
o zaakceptować i wycofać zgody.

Klient będzie miał także możliwość zalogowania się i założenia konto z dwóch miejsc:
o z poziomu koszyka po kliknięciu w przycisk Zaloguj się > Załóż konto,
o klikając w nagłówku w ikonę Zaloguj się.

 • Formularz kontaktowy w oknie pop-up
 • Kupowanie towarów z pominięciem okna pop-up
 • Zarządzanie widokiem profilu Klienta

W najnowszej wersji szablonów B2C oraz B2B umożliwiono zarządzanie widokiem profilu klienta w ustawieniach szablonu. Od teraz możemy zadecydować, jakie sekcje w Profilu klienta będą widoczne dla klientów. Administrator e-Sklepu może wybrać, które sekcje zostaną udostępnione lub wyróżnione, a także ustalić ich kolejność. Zmian można dokonać w panelu administracyjnym w zakładce Wygląd sklepu/ Ustawienia/ Ustawienia szablonu przechodząc do sekcji Zarządzanie Profilem Klienta.

 • Możliwość wyboru zapisywanych ciasteczek

Dostosowano wszystkie szablony Comarch e-Sklep w zakresie akceptacji plików cookie. Obecnie użytkownicy w sklepie będą mogli zaakceptować wszystkie ciasteczka, zaakceptować tylko niezbędne pliki lub zaakceptować wybrane ustawienia z tym związane.

 • Konfiguracja widgetów Trusted Shop i Facebook czat w ustawieniach szablonów Topaz i Szafir
 • Tłumacz Google w szablonach Comarch

Od teraz, w każdym z szablonów została dodana funkcja pozwalająca na przetłumaczenie strony za pomocą Tłumacza Google. Włączenie tłumacza znajduje się w ustawieniach każdego z szablonu.

 • Szablon Szafir – Prezentacja filmów mp4 w galerii
 • Szablon Topaz – Ustawienia newslettera w Panelu Administracyjnym

Dodano nową funkcjonalność umożliwiającą wyłączenie newslettera z poziomu panelu administracyjnego w przypadku newsletterów w formie pop-up – bez konieczności usuwania ich w Kreatorze wyglądu. Umożliwiliśmy także dostosowanie czasu wyświetlania newslettera w formie pop-up.