Wykorzystanie dodatku Hydra do rozszerzenia możliwości Comarch ERP XL

Pomimo tego, że system Comarch ERP XL jest szeroko rozbudowanym i funkcjonalnym oprogramowaniem, może się okazać, że nie wszystkie jego elementy będą w pełni spełniać nasze oczekiwania.

Jako przykład posłużą nam okna Zleceń produkcyjnych oraz Lista zamówień sprzedaży. W oknie zamówień sprzedaży jeśli z jakiegoś powodu będziemy potrzebować wyświetlić pełną listę elementów zamówień. Wystarczy, że klikniemy w odpowiednią zakładkę, a lista zostanie wyświetlona w odpowiedni sposób.

W oknie Zleceń produkcyjnych natomiast nie mamy możliwości wyświetlenia elementów wszystkich zleceń i jedyną możliwością podejrzenia elementów zleceń jest otwieranie każdego dokumentu z osobna.

Z pomocą przychodzi dodatek Hydra, który przy odpowiednim wykorzystaniu pozwoli nam dostosować funkcjonalność systemu Comarch ERP XL do naszych potrzeb. Dzięki wykorzystaniu Hydry, programista może dodać dodatkowy przycisk w interfejsie graficznym systemu, który będzie wyświetlał dowolne, stworzone przez niego okno.

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich komponentów graficznych oprócz wyświetlenia wszystkich interesujących nas danych możemy również obsłużyć skomplikowane, zaawansowane filtrowanie kolumn przypominające te, które znamy z aplikacji Microsoft Excel.

Podsumowując: Przy umiejętnym wykorzystaniu biblioteki Hydra jesteśmy w stanie  w prawie dowolny sposób dostosować swoje środowisko pracy rozszerzając tym samym funkcjonalność standardowych rozwiązań zastosowanych w systemie Comarch ERP XL.