Zastępstwo w Comarch DMS

Comarch DMS umożliwia administratorom definiowanie zastępstwa dla pracowników wewnątrz struktury firmy. W przypadku modelu wielospółkowego definiowanie odbywa się dla każdej ze spółek osobno.

Dla każdego z pracowników możliwe ustawienie jest zastępstwa terminowego w danej dacie oraz zastępstwa bez ograniczenia czasowego.  Poniżej opiszę oba warianty oraz zalety z jego korzystania oraz rozwiązania wdrożeniowe, które wykorzystujemy u klientów.

Zastępstwo terminowe umożliwia ustawienie zastępstwa dla danego pracownika w danym przedziale czasowym, przez co  w zdefiniowanych datach będzie mógł tworzyć dokumenty w imieniu osoby zastępowanej/przekazywać oraz widzieć wszystkie dokumenty, danego pracownika.

Widok karty pracownika:


Zastępstwo bez ograniczenia czasowego ma tą samą funkcjonalność, co funkcja terminowa, ale wykorzystywana jest u wielu klientów dla scenariusza jeśli mamy pracowników o tym samym stanowisku i wymagana jest widoczność wszystkich dokumentów, które realizowała druga osoba. Dzięki zdefiniowaniu zastępstwa dwustronnego taka widoczność będzie zapewniona i nie wymagane będzie tworzenie złożonych mechanizmów wdrożeniowych aby zapewnić taką widoczność.

Widok nowego dokumentu

Widok drzewka przebiegu

Widoczność listy dokumentów:

Widoczność dokumentów dla pracownika Administrator utworzonych przez Agata Mróz

Dodatkowe rozwiązania wdrożeniowe:

  • W przypadku gdy posiadamy systemy kadrowe lub inne systemy ERP możliwa jest integracja mechanizmu zastępstw w DMS z takim systemem. Dzięki takiemu rozwiązaniu administrator nie musi ustawiać w wielu systemach tylko dzięki integracji w momencie wprowadzenia takiej informacji w systemie kadrowym jest ona automatycznie przesyłana jest do DMS i ustawiana na karcie danego pracownika.
  • Innym rozwiązaniem jest stworzenie dodatkowego obiegu w którym to pracownicy definiują zastępstwa (urlopy) i w momencie zaakceptowania wniosku przez przełożonego lub innego warunku odbywa się ustawienie zastępstwa na karcie pracownika.

Jeśli zainteresowani są Państwo wprowadzeniem powyższego mechanizmu zapraszam do kontaktu z biuro@erpserwis.net