COMARCH E-SPRAWOZDANIA COMARCH PPK

Szanowni Państwo

Zbliża się kluczowy termin dotyczący sporządzania rocznych sprawozdań finansowych. Dla większości spółek w Polsce, termin zatwierdzenia takiego sprawozdania, mija 30 czerwca 2019. Z kolei na przesłanie takiego gotowego sprawozdania finansowego do KRS (na bramkę eKRS), spółki mają 15 dni od tej daty.

Zatem właśnie w czerwcu przypada bardzo gorący okres nad pracami nad sprawozdaniem.

Wiele z firm dopiero teraz zaczyna rozglądać się za oprogramowaniem do tworzenia elektronicznych sprawozdań finansowych.  Jest to więc ostatni okres, aby nabyć aplikacji Comarch e-Sprawozdania, która posiada już wiele pożądanych funkcji, jak np.: możliwość podpisania sprawozdania wprost w aplikacji czy wydruk/eksport sprawozdania.

Warto dodać iż, 12 czerwca planujemy wydać kolejną wersję aplikacji (2019.5), która będzie wzbogacona o:

  • możliwość oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa poprzez analizę wskaźnikową,
  • import danych do aplikacji z szablonu excel.

Przypominamy, że niemal każda firma prowadząca pełną księgowość, jest zobowiązana złożyć e-Sprawozdanie Finansowe do KRSu . Do obsługi PPK została stworzona aplikacja Comarch PPK.

Przypominamy również, że  pozostało już bardzo niewiele czasu do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych – największe firmy (ponad 250 pracowników) zostaną objęte tym obowiązkiem już od 1 lipca 2019, a kolejne, mniejsze w odstępie półrocznym.