Comarch ERP dla branży kosmetycznej

Z przyjemnością przedstawiamy ofertę Comarch ERP dla branży kosmetycznej.

Z roku na rok rynek kosmetyczny w Polsce rośnie i jego wartość jest coraz wyższa. Na koniec 2019 roku był wart ok. 13,2 mld zł i wzrósł w porównaniu z poprzednim rokiem o 5,3 proc. (badanie Nielsen 2019). Taki obrót sytuacji sprawił, że firmy działające w tej branży muszą nieustannie śledzić zmiany na rynku i starać się szybko przystosować do warunków, w jakich przychodzi im działać.

Szczególne wyzwania mają przed sobą firmy produkcyjne, których specyfika wymaga m.in. dobrego zarządzania recepturami, optymalnego planowania zleceń, czy nieustannej kontroli jakości. 

Znakomita większość firm stawia na dobrą jakość produktów, a co za tym idzie musi dbać o jakość surowców, czy prowadzić badania laboratoryjne nad nowymi recepturami. Kluczowa w procesach produkcji kosmetyków jest precyzyjna identyfikowalność pochodzenia wyrobów i wykorzystania surowców tzw. traceability. Niezbędnym elementem jest nadzór nad produkcją prowadzony na każdym etapie realizacji, od tworzenia receptur, badań laboratoryjnych, naważania, aż do wytworzenia finalnego produktu.

Nieodzowną pomocą w sprawnym przeprowadzeniu tych procesów stanowi odpowiednie oprogramowanie, które będzie stało na straży wszelkich norm, zautomatyzuje pracę i zniweluje możliwość popełnienia błędów.

Do codziennych wyzwań związanych z produkcją kosmetyków doszedł jeszcze aspekt związany z przyspieszonym rozwojem e-commerce w warunkach pandemii COVID-19.  Posiadanie wydajnego systemu ERP (zwłaszcza obszar handlu i magazynu), połączonych bezpośrednio z oprogramowaniem e-commerce i platformami B2B, daje producentom możliwość zyskania przewagi konkurencyjnej i sprawne uruchomienie sprzedaży online.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą Comarch ERP.

POBIERZ

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z konferencji dla firm produkcyjnych „Produkcja w dobrych rękach 2020”