Import zamówień z serwisu zewnętrznego poprzez API webowe

Załóżmy że posiadamy stronę internetową z możliwością składania zamówień. Czy przechodząc na system Comarch ERP XL jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z takiego rozwiązania? Jeżeli nasza strona posiada odpowiednie API, to nie ma takiej konieczności. Za pomocą odpowiedniej modyfikacji można dostosować XLa do pracy z takim systemem.

Połączenie z WebAPI

Wymiana danych między aplikacją a API webowym odbywa się poprzez wysyłanie zapytań http na udostępniane przez API adresy URL (endpointy). W zamian otrzymujemy odpowiedzi zawierające potrzebne nam dane. Dane mogą być przekazywane w formacie JSON lub XML, jest to zależne od konfiguracji konkretnego API. Zapytania do API mogą być parametryzowane poprzez podanie parametrów w sekcji Query String adresu URL lub przekazywane w obiekcie JSON lub XML. Forma tej komunikacji jest narzucana przez twórców danego API.

Import do XLa

Dane otrzymane w powyższy sposób są łatwe do przetworzenia przez program. Tworząc aplikację musimy odpowiednio obrobić pobrane dane aby otrzymać z nich potrzebne nam informacje. Gdy tego dokonamy, możemy użyć API Comarch ERP XL do utworzenia odpowiednich dokumentów.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do skontaktowania się z ERP Serwis.

34 322 56 56

sekretariat@erpserwis.net