Jak skutecznie sprzedawać w internecie?

1

Statystycznie, już co drugi Polak robi zakupy w Internecie. Sprzedaż online jest bardzo popularna i może przynieś wiele korzyści dla przedsiębiorcy. Jednak jeśli sprzedawca chce cieszyć się z wysokich liczb transakcji i liczyć zyski musi odpowiednio przyciągnąć i zainteresować klienta, żeby zrobił zakupy i chciał ponownie skorzystać z oferty sklepu.

Co zrobić, żeby skutecznie sprzedawać w internecie? Mamy kilka sposobów, na które warto zwrócić uwagę.

1. Automatyzuj swoją sprzedaż – pozwól, aby Twój sklep pracował za Ciebie. W Comarch ERP e-Sklep dysponujesz w tym celu funkcjami tj.:

– automatyczny import towarów, opisów i zdjęć z systemu ERP
– bieżąca aktualizacja stanów magazynowych
– błyskawiczne generowanie faktury do zamówień

52

 

 

 

 

 

 

 

2. Zbuduj przyciągający uwagę interfejs sklepu –  spraw by strona Twojego sklepu zachęcała do jej przeglądania, by klienci ją pokochali i z chęcią wracali do niej. Pamiętaj, że od tego, co w ciągu pierwszych kilku sekund po wejściu na stronę zobaczy klient, zależy czy zrobi zakupy czy pójdzie do konkurencji. Sklep internetowy stanowi wirtualne odzwierciedlenie Twojej rzeczywistej działalności, dlatego też asortyment, który w nim oferujesz powinien być przedstawiony w taki sposób, żeby klient mimo tego, że nie jest w stanie go dotknąć, mógł go odpowiednio ocenić przed zakupem. Dobre przygotowanie towarów w sklepie internetowym to połowa sukcesu. Jest to zapewne czasochłonna czynność, ale ten czas można uznać za bardzo dobrą inwestycję.

Comarch ERP e-Sklep oferuje:

– możliwość łatwej edycji z wykorzystaniem mechanizmu “przeciągnij i upuść”
– gotowe szablony graficzne
– edytory HTML i CSS dla webmasterów
– intuicyjny i responsywny panel do łatwego zarządzania Twoim sklepem.

3

3. Prowadź precyzyjny marketing – reklamuj się dokładnie tam, gdzie są Twoi klienci. Bądź widoczny w Google dzięki mechanizmowi wsparcia pozycjonowania w wyszukiwarce (SEO), Google AdWords i Shopping, Comarch ERP e-Sklep daje też dostęp do raportów Google Analytics. Utrzymuj kontakt z Twoimi klientami wykorzystując e-mail marketing, newsletter oraz automatyczne wiadomości SMS. Zadbaj o dodatkowe korzyści jakie może otrzymać klient robiąc zakupy w Twoim sklepie, Comarch ERP e-Sklep daje możliwość tworzenia kuponów rabatowych i posiada wbudowany mechanizm cross – selling.

4. Wykorzystaj kanały sprzedaży, które zwiększą twoje zyski – Comarch ERP e-Sklep jest zintegrowany z portalem wszystko.pl, daje możliwość automatycznej sprzedaży przez Allegro, zapewnia widoczność w największych porównywarkach cen.

8

5. Pracuj z najlepszymi – otaczaj się mocnymi partnerami, którzy pomogą rozwinąć twój biznes.

Comarch ERP e – Sklep to:

– wiodący producent rozwiązań IT  w Polsce
– gwarancja bezpieczeństwa danych w Chmurze Comarch
– darmowa domena
– certyfikaty SSL
– zintegrowane największe serwisy płatności
– pakiet dodatków o wartości 1063,00 zł
– sieć firm partnerskich w całej Polsce
– uruchomionych ponad 1000 zyskownych sklepów w Polsce, Niemczech i Francji

Jak wygląda proces sprzedaży przez Comarch ERP e-Sklep? To proste!
1. Zrób zdjęcie
2. Dodaj niepowtarzalny opis
3. Wprowadzasz dane do systemu, a towar automatycznie trafi do Twojego e-Sklepu.

Twój biznes – Twoja decyzja – Twój zysk!

7

 

 

 

Jesteś zainteresowany? Chętnie zaprezentujemy Ci Comarch ERP e-Sklep, pomożemy w rozwiązaniu problemów i nauczymy obsługi. Zadzwoń lub napisz.