Konferencja Partnerstwo Comarch 2019 Podsumowanie nowości

W dniach 10 – 12 października odbyło się największe doroczne spotkanie Sieci Partnerskiej z Comarch – Konferencja Partnerstwo 2019. Było to spotkanie obfitujące w nowości z zakresu oferty produktowej, a także biznesowej.

Już ponad 20% rynku ERP w Polsce należy do Comarch. Według raportu „Poland Enterprise Application Market Shares, 2018: 2019 Update” jako jedyna z firm sklasyfikowanych w pierwszej trójce dostawców rozwiązań Enterprise Application Software, zwiększyliśmy swoje udziały w tym segmencie. Ten wzrost to wspólny sukces – IDC podkreśla w raporcie, że siłą Comarch jest silna sieć Partnerów.

Zamieszczamy podsumowanie najważniejszych informacji. Ilość nowości i zmian w podsumowaniu pokazuje, że jesteśmy mocno przygotowani na zmiany przepisów i rynku oraz do dalszego wzrostu udziałów w rynku w kolejnych latach.

PODSUMOWANIE KONFERENCJI PARTNERSTWO 2019

NOWOŚCI PRODUKTOWE

Comarch ERP Enterprise

Podczas konferencji Partnerstwo 2019 ogłoszono wprowadzenie na polski rynek systemu Comarch ERP Enterprise, oferowanego z powodzeniem od 2001 roku na rynku niemieckim, gdzie ma już 430 Klientów. Jest to system pracujący na dowolnej bazie danych i dowolnym systemie operacyjnym, w 100% cross-platformowy, ma w pełni webowy Interface. Jego wyróżniki to trójwarstwowa architektura, bardzo duża skalowalność, pełna obsługa wielofirmowości i firm międzynarodowych oraz rozbudowana funkcjonalność. System z interfacem w języku polskim został zaprezentowany podczas kilku sesji w trakcie konferencji. Pokazana została jego integracja z rozwiązaniami z Comarch Bl, POS i e-Sklep, Trwają prace nad integracją z DMS, MOS i OCR, w planach kolejne integracje.

Comarch PPK

Nowość w zakresie obsługi przepisów związanych z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. W aplikacji oprócz kompleksowej obsługi przepisów realizowana jest bezpośrednia integracja z Instytucjami Finansowymi (Aviva, Axa, Allianz). Aplikacja posiada mechanizmy integracyjne które pozwala na oferowanie jej również do firm, które nie mają systemu Comarch ERP HR. Pracownicze Plany Kapitatowe dla firm powyżej 50 zatrudnionych zaczynają obwiązywać od stycznia 2020

Comarch OCR

Nowość w zakresie rozpoznawania faktur ze zdjęć i skanów. W usłudze wdrożono rozpoznawanie faktur wielostronicowych i wielu faktur w jednym pliku. Obsługujemy nowe formaty TIFF, JPEG, PNG. Udostępniono przechodzenie niewykorzystanych stron na kolejny miesiąc. Trwają prace nad rozpoznawaniem faktur walutowych oraz pozycji towarowych na fakturze, co umożliwi wdrożenia u klientów posiadających obce systemy ERP/FK. API i rozpoznanie pozycji na fakturze będą dostępne jeszcze w tym roku.

Comarch ESEF

Aplikacja służąca do generowania raportów finansowych zgodnych z najnowszymi wymogami unijnymi. Jednolity Europejski Format Raportowania (z ang. European Single Electronic Format) dotyczy postaci, w jakiej tworzone będą roczne sprawozdania finansowe spółek notowanych na GPW za 2020 rok. Demo aplikacji dostępne będzie już w grudniu.

Comarch MyPoint

Comarch MyPoint to nakładka analityczna, oferująca szybką i przejrzystą weryfikację pracy operatorów korzystających z systemu Comarch ERP Optima (wkrótce również Comarch ERP XL). Rozwiązanie umożliwia wizualizację danych, pochodzących z dwóch kluczowych obszarów: statystyk wystawianych dokumentów oraz wyników pracy użytkownika. Aplikacje umożliwia pomiar, weryfikację i analizę wyników firmy wynikających, między innymi, z wprowadzania dokumentów. Comarch MyPoint stanowi wsparcie w zakresie realizacji procesów controlingu, takich jak utrzymanie efektywności pracy operatorów, monitorowanie trendów produktywności i efektywności wykonywanych operacji w systemie Comarch ERP Optima. Produkt jest już w sprzedaży.

Comarch POS i Comarch ERP XL

Integracja Comarch ERP XL z Comarch POS to sposób na wykorzystanie zaawansowanego oprogramowania ERP w centrali firmy oraz sprawna obsługa sprzedaży w sklepie z wykorzystaniem przyjaznego interfejsu. W chwili obecnej wystawiane na POS paragony, faktury, ich korekty, czy nowo zarejestrowani kontrahenci trafiają do bazy Comarch ERP XL. Z centrali możliwe jest wysłanie informacji o sprzedawanych towarach, np. ich zdjęcia, ceny, czy aktualne stany magazynowe. Możliwe jest także zrealizowanie sprzedaży poniżej stanów w sklepie. Produkt jest już w ofercie.

Comarch Magazynier

Wprowadzona niedawno na rynek aplikacja dedykowana do obsługi prostych procesów wydań i przyjęć, a docelowo również zadań inwentaryzacyjnych i przesunięć międzymagazynowych. Rozwiązanie działa bezpośrednio z systemem Comarch ERP XL, korzystając z tej samej bazy danych. W pierwszej wersji za pomocą aplikacji użytkownik obsłuży procesy przyjęć i wydań towarów z magazynu na podstawie zleceń stworzonych w systemie ERP. Do końca roku w planach jest udostępnić możliwość przeprowadzenia inwentaryzacji za pomocą tej aplikacji, a następnie rozpocząć pracę nad integracją z innymi systemami ERP, w pierwszej kolejności z Comarch ERP Optima.

Comarch e-Sprawozdania

Obecna wersja aplikacji Comarch e-Sprawozdania 2019.6 pozwala na tworzenie elektronicznych sprawozdań finansowych zgodnie z nowymi, udostępnionymi przez Ministerstwo Finansów strukturami 1-2, które obowiązują od 1 września 2019 roku. Warto dodać, iż obecna funkcjonalność aplikacji pozwala m.in. na graficzną analizę kondycji finansowej przedsiębiorstwa, odczyt innych sprawozdań finansowych, tworzenie podpisów pod raportami, eksport lub wydruk sprawozdań czy przechowywanie innych dokumentów sprawozdawczych w programie.

Comarch ERP XT

Wydane zostały wersje z nowymi funkcjami: wymiana danych z bankami, definiowane schematy numeracji z seriami dla operatorów, obsługa kodów EAN, obsługa deklaracji PIT36/PIT36L/VAT-UE. Nowością poszerzającą zastosowania branżowe jest nowy moduł Comarch ERP XT POS. W Q4 planowane jest udostępnić pierwszą wersję pełnej księgowości kontowej.

Comarch ERP Optima

W grudniu ukaże się wersja z interfejsem angielskim – najbardziej oczekiwana funkcja wg Społeczności Comarch ERP, w październiku udostępniona będzie wersja z obsługą nowych przepisów prawa: weryfikacja rachunków bankowych w Białej Księdze, obsługa progu podatkowego 17% oraz obsługa MPP – metoda podzielonej płatności. Inne ciekawe nowości to integracja z Inpost Paczkomaty i Inpost Allegro oraz bezpośrednia integracja z mBank i Bank Millenium.

Comarch e-Sklep

Wydano wersje z Kreatorem e-Sklep oraz z nowymi integracjami z systemami płatności T-pay, iRaty, iLeasing. Wprowadzono szereg usprawnień automatyzujących i upraszczających procesy e-commerce. Stworzono integracje z nowym API Allegro.

Comarch HRM

Sprawdzone rozwiązanie do obsługi samopracowniczej w zakresie planowania urlopów, delegacji, czasu pracy i planu pracy zintegrowane z modułem Kadry i Płace oraz narzędzie do obsługi HR miękkiego (rekrutacja, szkolenia, ocena pracownicza). W Comarch HRM wprowadzono interfejs w wersji angielskiej, funkcje związane z obsługą PPK oraz wiele usprawnień ergonomicznych i wydajnościowych. Planowany jest dalszy intensywny rozwój aplikacji, co znajdzie odzwierciedlenie w planowanym wyodrębnieniu modułów funkcjonalnych systemu.

Comarch WMS

W wersjach wydanych w 2019 r. wprowadzono możliwość kompletacji wielu zamówień w ramach jednego przejścia po magazynie, tzw. multipicking. Wprowadzane są także kolejne usprawnienia, już dostępne są graficzne konfiguratory procesów oraz menu Comarch WMS Magazynier, a do końca roku udostępnione będą graficzne konfiguratory widoków oraz możliwość definiowania własnych kolumn w Comarch WMS Zarządzanie. Ponadto w najbliższej wersji pojawi się możliwość tworzenia harmonogramów inwentaryzacji ciągłej, czy wyznaczania optymalnej ścieżki kompletacji.

Comarch Mobile

W wersjach wydanych w 2019 r. udostępniono możliwość definiowania wizyt oraz planów sprzedaży z poziomu Comarch Mobile Zarządzanie we współpracy z Comarch ERP Altum i Comarch ERP Optima. Zautomatyzowano procesy związane z raportami obecności towarów m.in. o możliwość zarejestrowania zamówienia podczas wypełniania raportu. Rozpoczęto także prace nad możliwością uruchomienia rozwiązania Comarch Mobile w chmurze w wersji „standalone”, aktualizacją interfejsu Comarch Mobile Zarządzanie oraz integracją z Comarch ERP Enterprise.

Comarch ERP Altum

W 2019 r. udostępniono nowy moduł „Środki trwałe”, automatyzowano także procesy międzyfirmowe. W 2020 roku planowane jest udostępnić nowe moduły chmurowe do zarządzania zatowarowaniem sklepów czy integracji z firmami kurierskimi, będą dalsze prace nad automatyzacją procesów wielofirmowych.

Comarch Retail

Udostępniono kolejne elementy obsługi kontrahenta 360, wprowadzono nowe promocje, m.in. promocja typu „Happy hours. Udostępniono pierwszą wersję integracji POS z systemem Comarch ERP XL W roku 2020 będą prace nad przeniesieniem rozwiązania na bazę danych opensource, a także nad procesami inwentaryzacji oraz dostosowania do przepisów międzynarodowych. Udostępniona będzie także możliwość wymiany informacji o stanach magazynowych, czy parkowania dokumentów w obrębie sklepu, bez potrzeby dostępu do systemu w centrali.

Comarch Retail mPOS

Obecnie prowadzone są prace nad nową aplikacją dedykowaną na platformę Android. Jej premiera rynkowa planowana jest na 31.01.2020. W pierwszym etapie planowane jest wprowadzić obsługę procesów realizowanych od strony zaplecza sklepów m.in. przyjęcia dostaw, wysyłki towaru. W kolejnych etapach planowane jest wprowadzenie obsługi procesu sprzedażowego.

Comarch ERP XL

W pierwszej połowie roku wydano dwie wersje Comarch ERP XL: 2019.1 i 2019.2. W wersji 2019.1 wprowadzono integrację z Comarch OCR. Funkcjonalność importu faktur z plików graficznych możliwa jest z poziomu rejestru VAT zakupu poprzez przycisk pod listą zapisów. Udostępniona została także możliwość rejestrowania zbiorczych korekt wartościowych do faktur typu spinacze elementów, w tym możliwość rozliczania za ich pomocą rabatów retrospektywnych dla transakcji objętych tego typu dokumentami. Podatnicy mogą przy spełnieniu określonych warunków dokonywać importu towarów w procedurze uproszczonej. W wersji 2019.1 umożliwiono rozliczanie podatku VAT właśnie według takiej procedury. W słowniku kategorii, w gałęzi Księgowość i Środki trwałe dodano nową kategorię „Powiązanie kont z zestawieniami”. Celem jej wprowadzenia byto udostępnienie elastycznego narzędzia, pozwalającego na zdefiniowanie jakiego typu konta mają być wiązane z danym typem zestawienia i ewentualnie w jaki sposób powinny być do niego podpinane. Na formularzu konta dodano nową zakładkę o nazwie [Zestawienia], z poziomu, której umożliwiono podpięcie konta do pozycji zestawienia wg funkcji księgowej. Dodano również odpowiednie filtry na planie kont i wydruku raportujące połączenie kont z zestawieniami. W wersji 2019.1 systemu Comarch ERP XL udostępniono funkcjonalność pozwalającą na rejestrowanie kontroli jakości dla produktów lub materiałów znajdujących się na zleceniach produkcyjnych. Nowa funkcjonalność pozwala m. in. na: definiowanie w systemie parametrów kontroli jakości, tworzenie wzorców kontroli jakości jako grup wybranych parametrów KI, przypisanie wybranych parametrów kontroli jakości do materiałtów/wyrobów w technologii, zarejestrowanie, w ramach nowego typu dokumentu PKI (Protokołu kontroli jakości), czynności kontroli jakości dla materiałów lub wyrobów na zleceniu produkcyjnym, na podstawie określonych parametrów KI i zapisanie odpowiednich wyników kontroli. W wersji 2019.2 skupiliśmy się w pierwszej kolejności na obsłudze zmian w przepisach, oprogramowano nowe struktury JPK, PPK i e-fakturę w zamówieniach publicznych (wysyłka takich faktur do PEF realizowana jest z wykorzystaniem platformy Comarch EDI). Wprowadzono integrację z mBank Webservice dla klientów mBank CompanyNet. Użytkownik systemu Comarch ERP XL może dokonywać zleceń przelewu i pobierać wyciąg bankowy wewnątrz systemu finansowo-księgowego. W tym obsłużyć wielostopniową autoryzację. Z kolei dla klientów korzystających z usługi Millenet Link została udostępniana integracja z Bankiem Millennium za pomocą usługi Webservice. Podobnie jak w przypadku integracji z mBankiem, użytkownik systemu Comarch ERP XL może dokonywać zleceń przelewu, pobierać historię operacji, pobierać saldo rachunku oraz importować statusy przelewów wewnątrz systemu finansowo-księgowego. Zintegrowano Comarch ERP XL z Comarch iIBARD, umożliwiając przeglądanie zadań backupu bez wychodzenia z systemu. Dostęp do tej usługi możliwy jest z poziomu modułu Administrator / Narzędzia / Kopia automatyczna. Z tego poziomu można również uruchomić doraźnie tworzenie kopii zapasowej na serwerze SQL. W wersji 2019.3, także wydanej głównie ze względu na kolejne zmiany w przepisach, obsłużono nowe wytyczne związane Mechanizmem Podzielonej Płatności (MPP): przy wystawianiu dokumentów sprzedaży i zakupu, system będzie kontrolował, czy nie powinien być zastosowany mechanizm podzielonej płatności, odpowiednie warunki będą sprawdzane przy zapisie dokumentu. Od wersji Comarch ERP XL 2019.35 system wyposażony jest w mechanizm weryfikacji danych kontrahenta w oparciu o tzw. „Białą listę podatników”, która przekazuje oprócz rachunków bankowych także podstawowe informacje o spółce: status podatnika w rejestrze podatników VAT, data jego wpisu do rejestru, data skreślenia, czy też ewentualna data przywrócenia. Dla usprawnienia zarządzania procesami produkcyjnymi wprowadzono kreator BOM, który umożliwia rejestrowanie technologii składających się z jednej operacji. Budowanie takiej technologii odbywa się poprzez wskazanie wyrobu, dla jakiego będzie rejestrowana i zdefiniowanie struktury materiałowej.
Przed końcem roku 2019 planowana jest jeszcze wersja 2020.0 Comarch ERP XL. Ponownie w planach są zmiany związane z przepisami, w szczególności nowych formularzach VAT, rozwoju matrycy stawek VAT oraz mechanizmów obsługi plikowej wersji „Białej listy”. W obszarze Logistyka/Produkcja udostępniony będzie mechanizm śledzenia pochodzenia wyrobów (traceability). Wraz z wersją 2020.0 oddana będzie uproduktywniona integracja z chmurą loT. W wyniku zarejestrowana zdarzenia w Comarch ERP XL na skutek odebrania informacji z loT w Comarch ERP XL przewidywana jest możliwość wykonania jednej z następujących akcji: wyświetlenie komunikatu (pod określonymi warunkami, dla określonych odbiorców), uruchomienie procesu e Wykonanie akcji predefiniowanej w systemie — w pierwszej wersji jest to rejestracja awarii, ale w przyszłych wersjach możliwe będzie rozbudowania katalogu akcji, wyświetlenie informacji o czynnościach, które powinien wykonać operator MES 2020.0 . Na początku stycznia będzie udostępniona wersja posiadającą konfigurowalny interfejs, zbiorcze meldowanie wielu operacji, podpowiadanie zerowej ilości przy realizacji. Około tydzień po wydaniu wersji 2020.0 na platformie MSSQL udostępniona będzie beta wersji 2020.0 na platformie PostgreSQL. Na koniec pierwszego kwartału 2020 roku w ramach wersji 2020.1 planowana jest integracja ERP XL z POS, włączenie Promocje (poza pakietowymi). W dalszej części roku przygotowana będzie nowa aplikacja do planowania produkcji. Aplikacja będzie webowa, pracująca niezależnie, zintegrowana z Comarch ERP XL. Ponadto w Comarch ERP XL dodana będzie obsługa kontroli jakości w logistyce (kwarantanna dostaw), będą prowadzone prace nad rozwojem mechanizmów do obsługi spedycji oraz będą wprowadzane algorytmy machine learning do rekomendowania wzorców księgowań, opisu analitycznego, faktur cyklicznych oraz innych operacji w systemie, gdzie na podstawie statystyk użycia można wychwycić powtarzalne mechanizmy automatyzujące pracę użytkownika.

Comarch DMS Wersja 2019.3 – 22.10.2019

Udostępniono funkcjonalność tworzenia własnych zdarzeń w języku CH. W aktualnej wersji możliwość modelowania zdarzeń w języku CH dostępna jest w kontrolkach: Liczba całkowita, Tekst, Własna akcja. W kontrolkach typu tekst oraz liczba całkowita możliwe jest tworzenie skryptów służących zarówno inicjowaniu wartości w kontrolkach jak i obserwowaniu wartości innych kontrolek. W przypadku kontrolek typu własna akcja oprogramowano możliwość obserwowania kontrolek typu tekst, liczba całkowita oraz własna akcja (czyli obserwowanie samej siebie). Wprowadzono globalne zmiany mające na celu udoskonalenie mechanizmów inicjowania i obserwacji kontrolek. Ponadto w aplikacji web oprogramowano nową kontrolkę Dane tabelaryczne. Udostępniono funkcjonalność przekazywania wielu dokumentów do domyślnego etapu bezpośrednio z listy dokumentów. Udostępniono także funkcjonalność dodawania do kontrolki typu Załącznik plików wprost z managera dokumentów. Obsłużyliśmy Managera dokumentów w aplikacji web. Aktualnie z poziomu aplikacji web operator posiadający uprawnienia do pracy z managerem ma możliwość: podglądu struktury katalogów, do których jest uprawniony, przeglądania katalogów zgodnie z uprawnieniami nadanymi w aplikacji desktop, pobrania dokumentów przechowywanych w managerze, zmiany nazwy i usuwania katalogów oraz plików. Wersja 2020.0 – 19.12.2019 – kontynuacja prac nad CH.

W wersji Comarch DMS 2019.35 mechanizm modelowania procesów został oprogramowany na trzech kontrolkach. Kontynuując pracę w kolejnej wersji mechanizm zostanie dodany na kontrolce „Dane tabelaryczne”. Zostaną również rozpoczęte prace nad dodatkowym mechanizm uruchamiania operacji CH na niezależnym procesie. – kontynuacja prac nad Managerem dokumentów w wersji webowej. W kolejnej wersji zostanie oprogramowany mechanizm umożliwiający dodawanie załączników poprzez stronę WWW. – automatyczne podpowiadanie etapów To zadanie jest kontynuacją funkcjonalności z obszaru machine learning. System będzie sugerował operatorowi przekazanie dokumentu do kolejnego etap na podstawie analizy z wcześniejszych przekazań. – rozbudowa konfiguracji operatora domenowego – możliwość mapowania użytkowników z całej domeny Zostanie rozszerzony zakres konfiguracji powiązań operatorów natywnych Comarch DMS z operatorami domenowymi. W nowej wersji będzie można mapować operatorów z różnych grup domenowych.

Comarch Business Intelligence

Z prezentowanej tematyki w zakresie Bl warto zapamiętać szczególnie zmianę kierunku rozwoju i przejście na .net core oraz microserwisy. W dłuższym terminie to ważne strategicznie decyzje, które będą miały wpływ na to jakie będą działania, jak szybko będą dostarczane rozwiązania, oraz że będzie to można robić wieloplatformowo – zarówno na Windows jak i na Linux. Nie zapomniano o czasie ETL w Comarch ERP Altum i w Comarch ERP XL – udało się go skrócić i to o 20 -30% Zespół BI zaprezentował jak fajnie za pomocą BI Point Menadżera klient BR może przekazać faktury do Biura rachunkowego i jak ładnie to wszystko potem łapie OCR.

Comarch IBARD

Największą nowością w usłudze jest Panel Administracyjny, zaprojektowany z myślą o Partnerach i ich Klientach. Umożliwia on zdalne monitorowanie, zarządzenia i konfigurowanie backupów na urządzaniach Klientów bez konieczności dostępu do tych urządzeń. Pozwala m.in. na weryfikację urządzeń online, aktualizację wersji aplikacji klienckiej IBARD, podgląd statusów i historii backupów czy ręczne ich wywoływanie. Obecnie prowadzone są prace nad wersją 6.0 usługi, która ma dostarczyć aplikacje klienckie o zupełnie nowej architekturze, o nowym UX pracy z usługą i nowych funkcjach.

Comarch TNA

Jest to innowacyjna usługa do monitorowania i zarządzania czasem pracy pracowników, wdrożona już z powodzeniem u ponad stu firm. Usługa umożliwia na rejestrację czasu pracy zarówno za pomocą smartfonów jak i również za pomocą kart zbliżeniowych. Najważniejsze nowości w usłudze to możliwość automatycznej synchronizacji danych z Comarch Optima Kadry i Płace, obsługa ręcznie zgłaszanych obecności, wyjść prywatnych i służbowych. Dodano obsługę planów pracy i zaawansowanego grafikowania wraz z walidacją zgodności z przepisami, z obsługą reguł wygładzania i normalizacji czasu pracy oraz obsługą nadgodzin. W 2020 roku nadal będzie rozwijane mocno funkcjonalnie, w najbliższym czasie pojawi się pełna wielofirmowość z możliwością automatycznej synchronizacji danych do wielu baz Comarch ERP Optima Kadry i Płace, a w dalszej kolejności pełna obsługa urlopów czy delegacji, obsługa projektów i integracja z systemami kontroli dostępów.

Comarch Hosting

Comarch Hosting to zintegrowane, kompleksowe rozwiązanie dostosowane do indywidualnych wymagań Klientów systemów Comarch ERP. W uproszczeniu polega na dzierżawie platformy sprzętowej umieszczonej w Comarch Data Center wraz z niezbędnymi licencjami producentów zewnętrznych. Oferta obejmuje szereg usług związanych z zarządzaniem i administracją platformą sprzętową i oprogramowaniem. Może zostać rozszerzona o dodatkowe usługi typu publiczny adres IP, tunele VPN S2S oraz VPN Access dla użytkowników. Unikalną cechą rozwiązania jest możliwość elastycznego zarządzania zasobami. Rozwiązania oferowane w naszym modelu hostingowym można łatwo skalować w miarę wzrostu zapotrzebowania klienta. Całość klient może samodzielnie zamówić i zarządzać wprost z Portalu Comarch Cloud. W ramach Comarch Hosting ERP zapewniamy Klientom: Platformę sprzętową hostowaną w Comarch Data Center, Zarządzanie firewallami stref DMZ oraz DB. Bezpłatny dostęp do kontrolerów domeny Comarch Cloud. Dostęp do statystyk wykorzystania zasobów maszyn wirtualnych. Dostęp do narzędzi zarządzania użytkownikami oraz ich uprawnieniami. Kopie zapasowe maszyn wirtualnych oraz baz danych według potrzeb Klienta. Monitoring 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i nadzór nad infrastrukturą na której uruchamiane są maszyny wirtualne. Jeden punkt kontaktu zarówno dla zgłoszeń dotyczących usług Hostingu jak i dla systemów Comarch ERP. Sprawną realizację zgłoszeń oraz reakcje na zgłaszane awarie. Możliwość dostępności usług na poziomie do 99,99% w ciągu roku .

NOWOŚCI BIZNESOWE

Rabat migracyjny z obcych systemów OCR

Od 14.10 do końca roku 2019 trwa promocja, w której każdy Klient, przechodzący z obcego systemu OCR do Comarch OCR będzie premiowany 30% rabatem na abonament przez pierwszy rok korzystania z usługi.

Wprowadzenie Modelu Abonamentowego

Od 2021 roku planowane jest wprowadzenie modelu subskrypcyjnego przy sprzedaży licencji stacjonarnych Comarch ERP. Model zakłada stałą miesięczną opłatę abonamentową, początkowo obejmie tylko nowych Klientów, docelowo planowane jest zachęcenie również obecnych.

Wprowadzenie kontroli NIP w kluczach Comarch ERP XL

Dla Comarch ERP Optima już to obowiązuje, teraz analogiczne uszczelnienie zostanie prowadzone dla Comarch ERP XL. Data planowanej zmiany – marzec 2020. Instalacje wielofirmowe będą musiały zostać zmigrowane z kluczy HASP do kluczy wirtualnych.

Zapraszamy do kontaktu

Zespół ERP Serwis

tel. 34 322 56 56

sekretariat@erpserwis.net

zobacz także :