Korzyści wynikające ze zmiany Klasyki na Optimę

Klasyk na Optimę

W celu zachowania płynności rozwoju biznesowego klientów, firma Comarch przygotowała specjalną ofertę zmiany oprogramowania z systemu Comarch Klasyk na Comarch ERP Optimę, XL czy Altum. Każda firma może znaleźć rozwiązanie najlepsze dla swoich możliwości i potrzeb. Narzędzia zawarte w ofercie zostały stworzone w oparciu o najnowsze technologie, działają w środowisku Windows i są dostosowane do najnowszych przepisów prawnych.

Firma Comarch wychodząc na przeciw swoim klientom proponuje specjalną promocje dla firm korzystających z Comarch ERP Klasyka:

 1. Rabat 30 – 40% na Comarch ERP Optima
 2. Rabat do 30% na Comarch ERP XL
 3. Rabat do 30% na Comarch ERP Altum

Dlaczego warto wybrać Comarch ERP Optima dla małych i średnich firm?

Zaletą Comarch ERP Optima jest prosta obsługa oraz nowy interfejs, dzięki któremu użytkownik wykona wszystkie czynności równie szybko i bezproblemowo, jak w programie Comarch ERP Klasyka. Cechy oprogramowania:

 • użytkownik sam wybiera funkcje i moduły, które zakupi,
 • deklaracje VAT i inne rozliczenia z urzędami przesłane są za pośrednictwem Internetu,
 • ewidencja towarów prowadzona jest z podziałem na partie, ze względu na określone cechy,
 • program daje możliwość otwarcie internetowego kanału sprzedaży poprzez portal wszystko.pl lub własny e-sklep, obsługę stanowisk kasowych, oraz wsparcie dla handlowców w terenie.

Dlaczego warto wybrać Comarch ERP Optima Biuro Rachunkowe?

Comarch ERP Optima Biuro Rachunkowe pod wieloma względami jest lepszym oprogramowaniem niż Comarch Klasyka. W znaczący sposób ułatwia prace firmom oferującym usługi księgowe, obsługę kadrowo-płacową, oraz doradztwo podatkowe. Oprogramowanie to posiada możliwości:

 • elektronicznej wymiany danych pomiędzy klientem a biurem rachunkowym,
 • księgowanie wielu dokumentów jednym kliknięciem,
 • wysyłanie deklaracji podatkowych w formie elektronicznej do Urzędów Skarbowych,
 • automatycznego pobierania wskaźników i kursów walut z NBP,
 • seryjnego naliczania wypłat, przeliczania i drukowania deklaracji podatkowych,
 • wystawiania korekt do już zamkniętych i zatwierdzonych list płac.

Nowością jest opcja dołączenia biura rachunkowego lub kancelarii doradztwa podatkowego do Społeczności Biur Rachunkowych i osiąganie dodatkowych korzyści z promocji swoich usług na portalu iKsięgowość24, mając jednocześnie możliwość pozyskania nowych klientów.

FAKTY I MITY DOTYCZĄCE ZMIANY COMARCH KLASYK NA COMARCH ERP OPTIMA

Obszar
MIT
FAKT
Szybkość i sprawność działania Comarch Klasyk szybszy i funkcjonalniejszy niż Optima. W przypadku pojedynczego dokumentu w Klasyku działanie jest szybsze niż w Optimie, ale przy zsumowaniu wszystkich czynności wykonywanych w programie to Optima zdecydowanie redukuje czas pracy.
Wymagania sprzętowe Wymagane parametry techniczne nie są w Klasyce tak wysokie jak w Optimie. Optima wymaga minimalnych parametrów, wyjątkiem jest konieczność dostępu do Internetu jeśli przedsiębiorca chce korzystać z programu na obszarze całego świata.
Koszty Koszty zakupu i utrzymania mniejsze w Klasyku niż w Optimie. Dzięki pracy w Comarch ERP Optima zmniejsza się czas pracy, koszty przesyłek, druku własnych dokumentów oraz redukowane są inne dodatkowe koszty.
Obsługa Tylko w programie Comarch Klasyk można pracować przy użyciu jedynie klawiatury. Optima również dopuszcza możliwość pracy tylko przy wykorzystaniu klawiatury, bez potrzeby korzystania z myszki.
Migracja danych Skomplikowana migracja z Klasyki na Optimę i brak możliwości jej wykonania w środku roku obrachunkowego. Firma Comarch posiada grono specjalistów, którzy bez problemu dokonają migracji z Klasyki do Optimy wszystkich danych, dokumentów, rozliczeń bez ich utraty nawet w środku roku obrachunkowego.

 

Dlaczego warto wybrać Comarch ERP XL i Comarch ERP Altum dla średnich i dużych firm?

Program Comarch ERP XL zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Jest najczęściej kupowanym systemem ERP w Polsce i jednocześnie najczęściej wybieranym przez firmy prowadzone działalność produkcyjną. Dzięki programowi Comarch ERP XL zyskasz:

 • obsługę najbardziej specyficznych procesów branżowych
 • wsparcie harmonogramowania, realizacji i rozliczenia produkcji
 • nowe kanały sprzedaży Comarch ERP e-Sklep, Comarch ERP Pulpit Kontrahenta
 • możliwość przeprowadzenia zaawansowanych analiz z wykorzystaniem intuicyjnych analiz Business Intelligence

Innowacyjny program Comarch ERP Altum skierowany jest dla średnich i dużych firm, dynamicznie rozwijających się, obszaru handlowo-usługowego prowadzących działalność w różnych obszarach gospodarki. Przenosząc firmę do Comarch ERP Altum zyskujesz:

 • system przypominający aplikacje biurowe, pozwala on szybko wdrożyć się w pracę nowemu pracownikowi, dostęp do najnowszych technologii
 • możliwość współpracy z dowolnymi rozwiązaniami i aplikacjami trzecimi
 • sposób przepływu informacji i dokumentów (workflow) dzięki któremu wykorzystasz dotychczas zebraną wiedzę i doświadczenie swojej firmy
 • klika wersji językowych programu
 • możliwość stworzenia sieci sprzedaży dzięki rozwiązaniu Comarch ERP Retail

Przeczytaj więcej o możliwościach Comarch ERP 2.0.