Metody zapisu realizacji z panelu produkcyjnego Comarch ERP XL

Oprogramowanie dla firm produkcyjnych. Panel produkcyjny Comarch ERP XL – zapis czasu pracy i przypisanie do realizacji zadań

Najważniejszą funkcjonalnością panelu produkcyjnego jest możliwość zapisywania czasu pracy pracowników i przypisywania go do konkretnych realizacji na ZP.

To w jaki sposób będzie się to odbywało jest zależne od charakterystyki procesu produkcyjnego w firmie. W tym artykule przedstawimy przykłady, jak można zatwierdzać realizacje produkcji.

Jeden pomiar, jedna realizacja

W tym podejściu, gdy pracownik kończy pomiar czasu, jest to równoznaczne z dodaniem realizacji. Zaletą tej metody jest szybka aktualizacja stanów towarowych w miarę wykonywania zadań przez pracownika.

Wiele pomiarów jedna realizacja

Za pomocą mechanizmu terminów, możemy dodać kilka zmierzonych odcinków czasu do realizacji, każdy przypisany do dowolnego pracownika. Dzięki temu mamy możliwość dodania kilku pracowników lub wielokrotnego dodanie jednego pracownika.

W tym modelu pracownicy naliczają swoje czasy do realizacji, a następnie, gdy przychodzi do zatwierdzenia realizacji, pracownik podaje ilość realizowanej operacji, a następnie do XL jest zapisywana realizacja na podaną ilość wraz z wszystkimi czasami, jakie pracownik do tej pory naliczył na danej operacji.

Wiele pomiarów jedna realizacja, zatwierdzenie zewnętrznie przez kierownika

Ten przypadek jest podobny do poprzedniego, z tym wyjątkiem, że zatwierdzanie realizacji odbywa się w osobnym menu, i jest wykonywane wyłącznie przez kierownika produkcji. Ma on dostępne wszystkie zapisane czasy realizacji i może on zatwierdzić dowolną kombinację czasów pracowników i ilości realizowanej. Może to być wykonywane w dedykowanym interfejsie poza panelem produkcyjnym.

Zobacz również:

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu

34 322 56 56

sekretariat@erpserwis.net