Modyfikacja DMS – Automatyczne katalogowanie skanów wygenerowanych dokumentów

Dla wielu klientów korzystających z Comarch DMS, niezbędne jest odpowiednie katalogowanie skanów faktur wg rejestrów VAT z ERP XL. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy modyfikację umożliwiającą automatyczne katalogowanie skanów dokumentów.

Aplikacja kataloguje skany faktur zeskanowane przy pomocy Comarch OCR, seryjnego skanowania, czy ręcznego załączenia dokumentów do obiegu.

Aplikacja posiada dwa warianty:

– zintegrowany z naszą aplikacją do generowania dokumentów do ERP XL

– zintegrowany ze standardowym mechanizmem generowania dokumentów do ERP XL

Aplikacja umożliwia automatyczne stworzenie struktury drzewiastej wg schematu:

– ROK WPŁYWU/MIESIĄC WPŁYWU/REJESTR VAT

Aplikacja automatycznie tworzy katalogi, jeśli takie nie są utworzone.

Możliwe jest także dostosowanie aplikacji, aby katalogowało pliki wg daty zakupu czy innej daty dostępnej na dokumencie.

Ścieżka, w której zapisywane są pliki znajduje się w pliku CONFIG, dzięki czemu możliwa jest jej zmiana w każdym momencie funkcjonowania aplikacji:

Ścieżką gdzie zapisywane będą pliki może być dysk lokalny lub lokalizacja sieciowa.

W przypadku pierwszego wariantu załączniki są zapisywane automatycznie przy generowaniu faktury do ERP XL.

Drugi wariant generuje załączniki okresowo na podstawie informacji, że z danego dokumentu w obiegu został wygenerowany dokument do Rejestru VAT.

Aplikacja może być także wykorzystana do katalogowania innych dokumentów np.: umów na dyskach sieciowych, wg innych parametrów. Aplikacja nie ma jedynego zastosowania do faktur zakupu.

Jeśli korzystają Państwo z Comarch DMS i są Państwo zainteresowani wprowadzeniem tej modyfikacji u Państwa w firmie w jednym z wariantów, to proszę o kontakt z biuro@erpserwis.net