Modyfikacje Comarch Magazynier – łączenie pozycji z jednym towarem

Comarch Magazynier to nowa aplikacja w ofercie firmy Comarch. Pomimo tego można już robić niektóre modyfikacje tego programu. Dla naszego klienta przykładowo zrobiliśmy łączenie pozycji tego samego towaru. Na zrzucie poniżej widać „Towar 1040”, który na dokumencie ZWM znajduje się w ilości 2 opakowań, z czego każde z osobnej partii.

Powyższy widok jest standardowy i taki zostawiliśmy przy filtrze „Wszystkie” pozycje. Natomiast gdy magazynier wchodzi w dokument, widzi domyślnie filtr pozycji „Do realizacji” i tutaj są już nasze zmiany.

Jak widać, dwie pozycje tego towaru złączyły się w jedną, ilość do realizacji jest pokazywana sumarycznie, a w ostatniej linijce pokazuje wszystkie partie, które są pobrane. Kliknięcie w taką złączoną pozycję spowoduje realizację fizycznie pierwszej pozycji z listy niezłączonych, czyli w tym przykładzie o partii „19E05”. Po potwierdzeniu tej pozycji na liście pokazuje się już tylko pozostała ilość do realizacji oraz pozostałe partie, w tym przypadku 1 opakowanie z drugiej partii.