Nowości produktowe Comarch ERP

Szanowni Państwo,

Niezmiernie miło nam poinformować Państwa o nowościach, jakie zostały zaproponowane przez Comarch w ostatnim czasie.

Pierwszą nowością, jaką chcielibyśmy przedstawić są inwestycje i prace R&D, które stanowią szereg projektów stworzonych pod kątem wdrożenia oferty. Do projektów tych należą:

  • Comarch OCR, którego zadaniem jest rozpoznawanie danych ze skanów faktur i automatyczne wprowadzanie ich do systemu Comarch ERP Optima.
  • Machine Learning, to projekt mający na celu analizę dużej ilości zgromadzonych danych z wykorzystaniem uczenia maszynowego z użytkowania interfejsów w systemach ERP. Analizy te będą bazą do usprawnień interfejsu Comarch ERP Optimy w roku 2019.
  • Open Source, to projekt, którego zadaniem jest stworzenie prototypów systemów ERP działających na bazie danych open source PostgreSQL. Prototypy te mają być alternatywą dla obecnych płatnych silników bazy danych.

Kolejne nowości dotyczą oferty MSP. Są to:

  • Comarch ERP Optima, w której nowością będzie uaktualnienie wersji i udostepnienie integracji z Pocztą Polską, elektronicznych teczek pracowniczych, kreatora zestawień księgowych, systemu rozpoznawania faktur przez OCR (wersja BETA), oraz kolejne usprawnienia ergonomiczne i obsługa przepisów.
  • Comarch ERP XT, gdzie w zaktualizowanej wersji dodatkiem będzie obsługa deklaracji rocznej dla właścicieli: PIT 36 oraz PIT 36L.
  • Comarch e-Commerce, gdzie w dalszym ciągu trwa integracja e-Commerce z Comarch e-Sklep. Dodata zostanie możliwość odczytu danych online z systemu ERP na urządzeniach mobilnych, np. stanów magazynowych. Nowa wersja podniesie też wydajność pracy aplikacji Comarch B2B.

Nowości nie zostały też pominięte w przypadku bardziej zaawansowanych aplikacji dostarczanych przez Comarch. Mowa tu o:

  • Comarch WMS, gdzie usprawnione zostaną narzędzia umożliwiające na edycję procesów magazynowych i wyglądu menu za pomocą graficznych interfejsów wbudowanych w aplikację do zarządzania magazynem. Usprawnieniem będzie także możliwość eksportu przygotowanego procesu do pliku i jego import na wskazaną bazę. W nowej wersji ponadto zawarta będzie także obsługa tzw. wydań zbiorowych.
  • Comarch Mobile, którego nowa wersja 2019.0 umożliwi obsługę wizyt handlowych we współpracy z Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Optima. W nowej wersji możliwe będzie także definiowanie planów sprzedaży oraz weryfikacja ich realizacji z poziomu Comarch Mobile Zarządzanie.
  • Comarch ERP Altum, gdzie nowa wersja usystematyzuje obsługę środków trwałych poprzez ich przeniesienie do tej samej bazy danych, na której realizowana jest księgowość. Dodatkowo nowa wersja umożliwi realizację nowych rodzajów promocji, np. Happy Hours, kupony rabatowe czy rabaty progowe.
  • Comarch Retail, gdzie rozbudowana zostanie funkcjonalność związana z prezentacją na Comarch Retail POS szczegółów dotyczących klientów. W nowej wersji za pomocą funkcji Kontrahent 360 sprzedawca uzyska dostęp do informacji o danym kontrahencie, np. o historii jego zakupów, statystyk zakupu itp. Dodatkowo w Comarch Retail dodane zostaną Kupony Rabatowe.
  • Comarch mPOS, gdzie główne usprawnienia dotyczą współpracy z platformą Android oraz obsługi sprzedaży kompatybilnej z Comarch Retail POS. Zadaniem priorytetowym jest obsługa procesów takich jak: przyjęcie dostaw, wysyłka towaru czy inwentaryzacja.

Nowości nie ominęły również Comarch ERP XL i Comarch DMS. W tych systemach wprowadzone zostaną między innymi:

  • Interfejs wielojęzyczny, gdzie w nowej wersji, oprócz tłumaczenia na dowolny język w alfabecie łacińskim będzie można dokonywać tłumaczeń z wykorzystaniem cyrylicy. Mechanizm działania aplikacji jest uniwersalny i umożliwia zastąpienie predefiniowanych faz i komunikatów własnymi opisami. Taki zabieg pozwala na wprowadzenie branżowej terminologii na dowolnych oknach i listach.
  • Integracja Comarch POS z ERP XL, to udogodnienie dla klientów Comarch ERP XL z branży retail, ponieważ pozwala obsługiwać punkty sprzedaży bez konieczności ciągłego połączenia z systemem centralnym.
  • Machine learning i chatbot, niewątpliwie machine learning, czyli idea samouczenia, pozwoli na dostosowywanie wyglądu okien, wyboru opcji czy wyglądu wydruków do tych, które są najczęściej wybierane. Chatbot z kolei pozwoli na wyszukiwanie i wprowadzanie danych poprzez komendy głosowe i tekstowe, co usprawni i przyśpieszy pracę.
  • Modelowanie procesów – graficzny edytor, co usprawnia przygotowanie scenariuszy dla procesów, automatycznych akcji i ścieżek akceptacji poprzez wykorzystanie kreatora.
  • Drag&drop i formatowanie warunkowe na listach, głównym zadaniem drag&drop, jakie zostanie zrealizowane jest możliwość tworzenia elastycznego widoku poprzez opcję tzw. wyciągnięcia kolumn do nagłówka. Pozwoli to na jeszcze lepsze analizowanie i prezentowanie danych, wykluczając przy tym generowanie dodatkowych wydruków czy filtrów. Formatowanie warunkowe natomiast poprawi zasadniczo czytelność danych.
  • Wielofirmowość, czyli model obsługi prowadzenia działalności przez wiele podmiotów gospodarczych powiązanych ze sobą, w ramach jednej bazy danych.
  • KJ w produkcji, wprowadza obsługę procesów kontroli jakości dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcjonalności takich jak wzorce KJ, schematy działania czy protokoły.
  • Spedycja, gdzie główne usprawnienia, jakie chcielibyśmy udostępnić, to: graficzne planowanie wysyłek i dostaw, kalkulacja długości tras na podstawie Gogle Maps, integracja z kurierami i mechanizmy umożliwiające alokacje kosztów do zleceń transportowych.
  • Dalszy rozwój MES, który umożliwi wystawianie i drukowanie dokumentów PW/RW. Kolejną modyfikacją w MES będzie możliwość podglądu załączników oraz wprowadzenie logowania na gniazdo/stanowisko robocze. Pozwoli to uzyskać dostęp do listy zadań czy operacji bez konieczności wiązania ich uprzednio z pracownikiem.
  • IoT, gdzie udostepnienie natywnego mechanizmu komunikacji z Chmurą Iot pozwoli na podpięcie do systemu zewnętrznych czujników.
  • DMS i OCR, gdzie usprawnienia dotyczą głównie poszerzenia dwukierunkowej wymiany danych np. generowania z poziomu DMS kolejnych dokumentów (zamówień, spinaczy, korekt). Aplikacja będzie posiadać rozbudowane repozytorium danych oraz będzie współpracować z programami pocztowymi.

Nowe rozwiązania zostaną także wprowadzone w przypadku BUSSINESS INTELLIGENCE. Zmiany dotyczyć będą:

  • Comarch ERP XL BI Point Start, który zastąpi poprzednie rozwiązanie, czyli XL BI Start. Nowa aplikacja webowa posiada ogromne możliwości analityczne.
  • Comarch ERP Optima BI Point, który działa jak aplikacja webowa i umożliwia wielowymiarowe analizy. Aplikacja ta sprzedawana jest w formule on-premise.

Wszystkie produkty można zainstalować przy pomocy Konfiguratora/Instalatora.

Nowości nie ominęły także usługi Comarch IBARD, w którym wprowadzono między innymi:

  • Udostępnianie FTP, mianowicie, dodano do usługi możliwość wymiany i przesyłania plików przy pomocy protokołu FTP oraz szyfrowanej transmisji protokołu FTPS. Modyfikacja ta daje możliwość przesyłania danych na konto IBARD z jakiegokolwiek systemu zewnętrznego.
  • Panel Partnerski, który pozwoli Partnerom zdalnie zarządzać aplikacjami Klientów. Pozwoli to Partnerom zdalnie wyzwalać zadania backupu, śledzić postępy backupów w czasie rzeczywistym czy monitorować statusy zakończonych zadań backupu u własnych Klientów.
  • Nowe elementy takie jak dashboard, wyszukiwarka plików, kosz z opcją opróżniania i przywracania i system powiadomień.

Comarch powiększył swoją ofertę o całkowicie nową usługę do rejestracji i zarządzania czasem pracy – Comarch TNA. Aplikacja ta oprócz rejestracji czasu pracy uwzględnia także monitorowanie urlopów, delegacji i innych istotnych procesów związanych z pracownikami w firmie. Aplikacja zostanie rozbudowana także o nowe funkcje, takie jak struktury organizacyjne, grafikowanie i zarządzanie uprawnieniami. Celem na najbliższy czas jest wprowadzenie rejestracji wejść i wyjść przy pomocy kart i pastylek – breloków.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zaznajomienia się z naszą ofertą. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.