Nowa wersja Comarch ERP XL 2023.1

Informujemy o udostępnieniu Comarch ERP XL w wersji 2023.1. Blisko 140 nowych funkcjonalności w różnych obszarach biznesowych.

Szczególną uwagę przyciąga możliwość automatycznego wczytywania dokumentów PZ za pomocą Comarch OCR oraz wykorzystanie nowego silnika i edytora wydruków – Comarch sPrint.

W produkcji są nowe parametry i metody planowania zleceń, bardzo przydatne w procesach złożonych, gdzie mamy do czynienia z półproduktami. W ramach usprawnień, na dokumencie ZP zmienił się sposób prezentowania danych, w tym doszły elementy graficzne.

W obszarze księgowości dodano nowy podział dokumentów na korekty pierwotne i powrotne w celu jeszcze lepszej obsługi korekt z tytułu „Ulgi za złe długi”. Wymusiło to dodanie szeregu zmian i nowych filtrów wpływających na jeszcze lepszą ergonomię pracy z listami m.in. rejestru VAT oraz obsługę w plikach i deklaracjach JPK.

W Comarch e-Sklep można już korzystać z promocji pakietowych, a w Comarch POS wystawiać zamówienia sprzedaży (ZS) i dwukierunkowo synchronizować z ERP XL.

Cały czas poszerzana jest współpracę z nową platformą Wszystko.pl – dołożono m.in. usługę do automatycznego importu zamówień.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w dokumencie o zmianach wprowadzonych w nowej wersji >> oraz na Społeczności Comarch >>  Warto także zapoznać się w nowościami w tzw. aplikacjach satelickich z palety ERP 4.0. I tak:

Comarch Shipping zyskał w ostatnim czasie integrację z kolejnym przewoźnikiem Geis oraz wiele zmian przyspieszających proces nadawania przesyłek wprost z ERP XL. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami aplikacji, na dzień dzisiejszy zapewniona jest automatyczna komunikacja ze wszystkimi najpopularniejszymi kurierami i przewoźnikami.

– w Comarch Magazynier (aplikacja do szybkiej realizacji m.in. wydań i przyjęć magazynowych za pomocą kolektorów/ terminali przenośnych) dodany został szereg zmian ergonomicznych związanych z mechanizmami sortowania czy poprawą wyświetlania numerów dokumentów.

aplikacja dla mobilnych serwisantów (Comarch Mobile Serwis) wzbogacona została o możliwość wyświetlania czynności serwisowych w terminarzu pracownika. Tutaj można zapoznać się ze szczegółami >>

– wprowadzono Comarch e-Sprawozdania 2023.1. Wersja ta zawiera zmiany ergonomiczne związane z logowaniem do aplikacji oraz wydrukami informacji dodatkowej. Więcej szczegółów tutaj >>

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w pierwszych miesiącach 2023 roku notuje się bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży, który kształtuje się na poziomie przeszło 15% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Wycofanie oferty Comarch ERP XL Start oraz Comarch ERP XL Light

Informujemy, że z dniem 01.03.2023 odwołujemy obowiązywanie oferty Comarch ERP XL Start oraz promocji Comarch ERP XL Light.

Klienci Comarch ERP XL Start z aktualną gwarancją przechodzą z dniem 01.03.2023 bezpłatnie na pełną wersję Comarch ERP XL. Przyszłe domówienia licencji Comarch ERP XL oraz wykup Upgrade będą już kalkulowane według standardowego cennika Comarch ERP XL.

Klienci Comarch ERP XL Start zostaną w najbliższych dniach poinformowani o zmianie obowiązującego dla nich cennika.

Klientów, którzy skorzystali z promocji Comarch ERP XL Light obowiązywał standardowy cennik Comarch ERP XL. W przypadku tych Klientów jedyną zmianą jest to, że w przypadku rozszerzenia instalacji ponad 10 stanowisk Modułu dostępowego (Administracji), niezależnie od tego, kiedy nastąpił zakup w promocji, nie będą dopłacać różnicy między zakupioną instalacją w ramach oferty Comarch ERP XL Light a ceną wynikającą ze standardowego cennika Comarch ERP XL.

Jednocześnie trwają prace nad wprowadzeniem nowej oferty zbliżonej do wycofanej promocji Comarch ERP XL Light.