Drukarnia Viper Sp. z o.o.

Drukarnia Viper rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku. Jej utworzeniu od samego początku przyświecała idea stworzenia firmy, z którą współpraca będzie dla Klienta wygodna i komfortowa. Wygodna dzięki szerokiemu zakresowi oferowanych usług poligraficznych, oraz komfortowa za sprawą jak najlepszego kontaktu z Klientami i współpracy opartej na prostych zasadach. Jest jeszcze trzeci kluczowy czynnik – jakość. W Drukarni Viper nie uznają innej niż najwyższa. Jesteśmy przekonani, że utrzymywanie wysokich standardów wymaga ciągłego rozwoju i nakładów, dlatego...

Pełny tekst

Drukarnia Viper rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku. Jej utworzeniu od samego początku przyświecała idea stworzenia firmy, z którą współpraca będzie dla Klienta wygodna i komfortowa. Wygodna dzięki szerokiemu zakresowi oferowanych usług poligraficznych, oraz komfortowa za sprawą jak najlepszego kontaktu z Klientami i współpracy opartej na prostych zasadach. Jest jeszcze trzeci kluczowy czynnik – jakość. W Drukarni Viper nie uznają innej niż najwyższa.

Jesteśmy przekonani, że utrzymywanie wysokich standardów wymaga ciągłego rozwoju i nakładów, dlatego Drukarnia Viper stale jest w fazie metamorfozy. Bezustannie rozbudowuje swój zakład. Powstają nowe hale, rozrasta się park maszynowy, powiększa liczba zatrudnionych osób. Zawsze bazują na najnowocześniejszych technologiach uznanych producentów.

W pierwszych latach działalności skupili się na obsłudze  stałych Klientów. Jednocześnie czyniąc wiele starań mających na celu zdobycie zaufania nowych odbiorców. Udało im się odnaleźć swoje miejsce na rynku poligrafii. Przyszedł w końcu moment, w którym określili już precyzyjnie wyznaczony azymut dalszego rozwoju. Rozpoczął się okres wzmożonych inwestycji.

W 2006 roku Drukarnia Viper do swojej oferty, opartej dotychczas o druku offsetowym, za sprawą urządzenia Konica Minolta, dodała druk cyfrowy.

Rok później wzbogacili się o czterokolorową maszynę offsetową KBA, drukującą na formacie B2. Wkrótce potem ruszyła czterokolorowa maszyna KBA z wieżą lakierującą.

Mijał czas, firma zdobywała kolejne doświadczenia. Osiągali coraz lepsze wyniki swojej pracy. Ku ogromnej satysfakcji rosła liczba stałych zadowolonych klientów. Wciąż jednak wyznaczali sobie kolejne cele.

W roku 2010 stali się jedną z nielicznych drukarni w Polsce oferujących kompleksowe usługi poligraficzne na tworzywach sztucznych takich jak PVC, PC, PS, ABS i PET, za pomocą nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie maszyny KBA GENIUS 52 UV. Jej podstawową cechą jest bezwodny druk offsetowy (technologia Waterless), pozbawiony słabych stron standardowego druku offsetowego.

W 2011 roku w  halach firmy stanęły 2 nowe gilotyny: jedna o nożu 92 cm, druga 115 cm, a także falcerki Horizon

Dotychczasowe nakłady i  polityka współpracy z klientami przynosiły jak najlepsze rezultaty. Ilość zleceń rosła w sposób lawinowy.

Chcąc sprostać coraz większym wymaganiom rynku, w roku 2012 zrobili milowy krok w rozbudowie swojego parku maszynowego. Oddali do użytku nową halę produkcyjną wyposażoną w czterokolorowe maszyny offsetowe RYOBI w formacie A1+ oraz KOMORI w formacie B2. Możliwości produkcyjne drukarni wzrosły niepomiernie. Przy wciąż rosnącej rzeszy klientów, nadal z satysfakcją mogą realizować zlecone prace na bardzo wysokim poziomie i w krótkich terminach.

Wykorzystując niezwykle dynamiczny rozkwit technologii cyfrowych, firma zdecydowała się na kolejną ważną inwestycję. Był nią zakup siedmiokolorowej, cyfrowej maszyny HP Indigo Press 5500. Pozwala ona osiągać efekt tradycyjnego druku offsetowego w połączeniu z niemal fotograficzną jakością. Jest to urządzenie drukujące w niezwykle wysokiej jakości, o czym szybko przekonali się ich Klienci.

Rok 2013 przyniósł kolejny istotny krok. Drukarnia Viper pozyskała nową gałąź technologiczną – sitodruk. Automatyczna maszyna ATMACE 750 pozwoliła  na wprowadzenie do oferty, niezwykle atrakcyjnego i coraz bardziej popularnego, lakierowania wybiórczego lakierem UV. Nie zapomnieli przy tym o innych dziedzinach szeroko pojętego świata poligrafii. Rozbudowali znacznie swoją introligatornię; w tym o urządzenia do hot stampingu, oraz cold stampingu (tłoczenia papieru). Uruchomili też laser. Mogli wprowadzić do oferty wycinanie i grawerowanie prac. Tymczasem personalizację produktów – np. kart plastikowych – mogli rozpocząć dzięki ploterowi cyfrowemu UV MIMAKI UJF 3042

Na tym nie zakończyły się inwestycje roku 2013. Istotnym wydarzeniem było zakupienie zbieraczki Horizon. Następnie została stworzona linia do kaszerowania i oprawy twardej. Nie koniec na tym. Pracę rozpoczęła także druga maszyna sztancująca oraz trzy grafopressy.

Tak ogromny rozwój  firmy nie byłby możliwy bez dwóch niezwykłych grup ludzi. Znakomitych, wymagających Klientów, oraz kadry  zakładu. Stale poszerzana paleta produktów i usług wymaga rozbudowywania zespołu fachowców. Zatrudnienie w Drukarni Viper wzrasta od lat z miesiąca na miesiąc. Wciąż pozyskują kolejnych pracowników, którzy stale podwyższają swoje kwalifikacje. Dzięki sprzężeniu najnowszych technologii z niezwykłymi kompetencjami ludzi, produkty opuszczające Drukarnię Viper mają na rynku doskonałą markę, a sama drukarnia jest jednym z liderów poligrafii w Polsce.