Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Sp. z o.o. Sp.k.

Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Sp. z o.o. Sp.k. to firma, która na pierwszym miejscu stawia najwyższą jakość i profesjonalną obsługę Klienta. To dzięki tym wytycznym i ciężkiej pracy całego zespołu od wielu lat znajdujemy się w czołówce firm z branży odlewniczej na rynku polskim. Przedmiotem naszej działalności jest seryjna produkcja odlewów z żeliwa szarego i sferoidalnego. Najwyższa jakość zapewniana jest poprzez nowoczesny sprzęt m.in. automatyczne linie formierskie DISAMATIC i wykwalifikowanych pracowników.

Pełny tekst

Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Sp. z o.o. Sp.k. to firma, która na pierwszym miejscu stawia najwyższą jakość i profesjonalną obsługę Klienta. To dzięki tym wytycznym i ciężkiej pracy całego zespołu od wielu lat znajdują się w czołówce firm z branży odlewniczej na rynku polskim.

Przedmiotem  działalności jest seryjna produkcja odlewów z żeliwa szarego i sferoidalnego. Najwyższa jakość zapewniana jest poprzez nowoczesny sprzęt m.in. automatyczne linie formierskie DISAMATIC i wykwalifikowanych pracowników.

Sukces firmy wynika z efektywnie wykorzystywanego know how i doświadczenia gromadzonego od 1980 roku. Aktualnie odlewnia zarządzana jest przez dwóch właścicieli: Edytę Ordon i Bernarda Simińskiego, którzy posiadają po 50% udziałów w spółce.

W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił intensywny rozwój odlewni. W tym okresie uruchomiono ponad 1 000 nowych pozycji i zwiększono produkcję odlewów żeliwnych z 800 do 10 000 ton/rok. Obecnie maksymalne zdolności produkcyjne wynoszą 30 000 ton/rok. Już dzisiaj pozwala to zaopatrywać Klientów z całej Polski i ponad 15 innych krajów.

Oferują kompleksowe usługi, począwszy od projektu poprzez wykonanie oprzyrządowania odlewniczego aż po gotowy odlew z malowaniem i obróbką mechaniczną. Od 2005 roku Odlewnia Simiński-Ordon Sp. z o.o. Sp.k. posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2009 oraz Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2005.

Każdego dnia starają się sprostać oczekiwaniom swoich Klientów. Proponują rozwiązania, dopracowują projekty i wspólnie wyjaśniają problemy. Zdajemy sobie sprawę, że charakter naszej pracy opiera się na dostarczaniu komponentów, które następnie stają się elementem składowym większego projektu. Stanowią część całości, dlatego wymagają skrupulatnego dopracowania. Oddzielnie są jedynie kawałkiem metalu. W połączeniu z innymi detalami spełniają funkcję zapewniania bezpieczeństwa (motoryzacja), wykorzystywane są w infrastrukturze mieszkaniowej (budownictwo) czy produkcji żywności (maszyny rolnicze). Wszystko to jest jednak możliwe tylko przy założeniu, że ich budowa i struktura idealnie pasują do całości. W ten sposób pośrednio stają się współodpowiedzialni za sukces  kontrahentów. Są w pełni świadomi tej odpowiedzialności, dlatego ich produkty wyróżniają się na rynku najwyższą jakością.

Podejmując działania uwzględniają ich wpływ na środowisko. Odpowiedzialnie podchodzą do naszego otoczenia i uznają za konieczne uwzględnianie jego ochrony w planowanych projektach.

Firma stawia na rozwój. Wierzy, że tylko perspektywiczne spojrzenie w przyszłość zapewnia długofalowy sukces na rynku. Dlatego systematycznie inwestują w nowe urządzenia (obrabiarki CNC, nowa linia produkcyjna Disamatic, gniazda produkcji rdzeni metodą cold-box i in) oraz rozwój swoich pracowników. Ponadto słuchają swoich Klientów, ich uwagi i sugestie pozwalają  lepiej odczytać oczekiwania rynku i trafniej odpowiadać na jego potrzeby. Kierunki rozwoju wyznaczane są przez dwóch właścicieli: Edytę Ordon i Bernarda Simińskiego.

Poprzez spełnienie najwyższych standardów rozumieją:

skrupulatne zaprojektowanie
precyzyjną i nowoczesną produkcję
terminowe dostarczenie produktu
wykwalifikowaną i gotową do pomocy obsługę Klienta
konkurencyjną cenę

Na każdym z tych etapów przywiązują dużą wagę do szczegółów.Wierzą, że ich zwieńczeniem jest zadowolenie Klienta.

TRADYCJA, TECHNOLOGIA, JAKOŚĆ – te trzy słowa najlepiej oddają charakter oraz filozofię firmy.