Struktura i pracownicy w Comarch DMS

Comarch DMS oferuje możliwość przekazywania dokumentów wg struktury firmy. W momencie posiadania systemu ERP XL, możliwy jest import struktury firmy z przypisaniem pracowników z ERP-a. Korzystając z takiego rozwiązania mamy idealne odwzorowanie firmy z ERP-a.

Comarch DMS daje możliwość także definiowania stanowisk, które w powiązaniu ze strukturą daje funkcjonalność definiowania powiązania pracownik -> przełożony. Wiele obiegów faktur zakupowych, zapotrzebowania, wniosków urlopowych opiera się na schemacie pracownik wprowadza/opisuje dany dokument, a następnie przekazywany dany dokument jest do jego przełożonego.

Na powyższym przykładzie struktury mamy dział księgowości w której pracownikami jest Jan Nowak i Roman Kowalski a ich przełożony jest Witold Borowiecki.

Obieg dokumentów daje także możliwość definiowania własnych działów, zapewniając obsługę procesów w działach niedostępnych w ERP XL. Dodatkowo umożliwia tworzenie pracowników dostępnych tylko w obrębie DMS i uwzględnienie ich w istniejącej już strukturze firmy, dając możliwość realizacji procesów poza system ERP. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zrealizować proces zgłaszania awarii przez pracowników, którzy nie mają dostępu do ERP i realizują późniejszą ścieżkę zamówienia i zakupu na podstawie zgłoszenia pracownika.

Jak widać struktura firmy daje ogromne możliwości jeśli chodzi o przekazywanie dokumentów, zapewniając ogromną elastyczność definiowania.

Zobacz również:

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z  biurem firmy pod numerem telefonu 34 322 56 56 lub na adres e-mail biuro@erpserwis.net.