Zmiany w przepisach 2019-2020

W obliczu wielu nadchodzących zmian w przepisach prawno-podatkowych, został przygotowany e-book, który w zwięzły i przystępny sposób opisuje istotne dla przedsiębiorców nowelizacje.
W materiale wyszczególnione zostały najważniejsze daty, charakterystyka zmian i sposób w jaki są obsługiwane w systemach Comarch ERP.

Zmiany w przepisach dla przedsiębiorców

Druga połowa roku 2019 to wielość zmian, które wpłyną na funkcjonowanie każdej firmy bez względu na wielkość. Z racji tego, że wymaga to dużych zmian i modyfikacji, niezwykle ważne jest, by systemy ERP były przygotowane i zaktualizowane, przystosowane do obsługi zmian. Dlatego została przygotowana publikacja przedstawiająca kompendium najważniejszych informacji i terminów, dotycząca wybranych nowelizacji oraz sposób ich wdrożenia do systemu.

Zagadnienia dotyczące przepisów

Biała lista podatników VAT

1 września 2019 wchodzi w życie nowelizacja polegająca na wprowadzeniu publicznie dostępnej bazy wszystkich podatników VAT. Co to oznacza dla Twojej firmy? Jak się na to przygotować?

Mechanizm Podzielonej Płatności

W listopadzie bieżącego roku zostaje wprowadzony obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności (ang. split payment) dla niektórych grup towarów i usług. Co to oznacza w praktyce? Split payment w systemach Comarch ERP?

 Nowa struktura JPK_VAT (JPK_V7)

W pierwszej połowie roku 2020 wszystkich czynnych podatników VAT obowiązywać zacznie nowy jednolity plik kontrolny, zwany roboczo JPK_V7. Co to oznacza w praktyce? JPK_VAT w systemach Comarch ERP?

Nowe struktury e-Sprawozdań finansowych

Ministerstwo Finansów ogłosiło nowelizację struktur sprawozdań finansowych dla rejestru przedsiębiorców KRS. Nowa struktura została dostosowana do systemu internetowego KRS. Co to oznacza w praktyce? Jak tworzyć e-sprawozdania z Comarch ERP?

E-Faktury w zamówieniach publicznych

Wykonujesz zamówienia publiczne? Od listopada 2020 będziesz musiał wystawić ustrukturyzowane faktury elektroniczne.

Czym jest faktura elektroniczna (ustrukturyzowane pliki automatycznie odczytywane przez program komputerowy). Co to oznacza w praktyce? Co na to Comarch ERP?

Pracownicze Plany Kapitałowe

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) są częścią przyjętej w 2017 r. strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jest to system długoterminowego oszczędzania.

Pobierz książeczkę i sprawdź jak obsłużyć Pracownicze Plany Kapitałowe za pomocą Comarch PPK.

Dostosowanie oprogramowania dla firm do nowych przepisów

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z treścią e-booka.

Książeczka do pobrania znajduje tutaj.

Zapraszamy do kontaktu

34322 56 56

sekretariat@erpserwis.net