Automaty do generowania dokumentów w Comarch ERP XL

Bardzo często wykonujemy różnego rodzaju automaty do generowania dokumentów w Comarch ERP XL, zależnie od odpowiednich warunków. Poniżej kilka przykładów, które już wykonaliśmy.

  1. Po wystawieniu i zatwierdzeniu ZW między dwoma magazynami automat generuje dokumenty MMW oraz MMP realizujące to zamówienie wewnętrzne
  2. Po wystawieniu i zrealizowaniu w WMS dokumentu ZWM na odpowiednim magazynie z odpowiednią serią automatycznie generowane są również MMW oraz MMP. Zależnie od różnych warunków, MMP posiada dokument magazynowy lub nie, jest zatwierdzony lub nie.
  3. Po wystawieniu i zrealizowaniu w WMS dokumentu AWD do ZZ powstaje automatycznie dokument PZ powiązany z tym dokumentem magazynowym oraz zamówieniem, realizujący to ZZ.
  4. Po wystawieniu i zrealizowaniu w WMS dokumentu ZWM do ZS powstaje automatycznie dokument WZ powiązany z tym dokumentem magazynowym oraz zamówieniem, realizujący to ZS.
  5. Różnego rodzaju importy zamówień, dokumentów handlowych i innych. Dane są importowane z plików XML, plików CSV lub z tabel pośrednich w bazie danych. W ten sposób importujemy faktury zakupu, faktury sprzedaży, zamówienia sprzedaży, przychody i rozchody wewnętrzne, przyjęcia zewnętrzne itp.
  6. Dokumenty wspierające produkcję, zależnie od ustalonych warunków, w tym: zlecenia produkcyjne, zamówienia wewnętrzne, przesunięcia międzymagazynowe, a nawet całe technologie.
  7. Import zamówień z WebAPI.

Przeważnie te automaty chodzą w tle, sprawdzając co określoną ilość czasu, czy powstały warunki do powstania kolejnego dokumentu, czy w folderze pojawił się kolejny plik itd. Można również  wykonać takie ustawienie, że coś jest wystawiane w tle np. na zatwierdzenie jakiegoś dokumentu, wtedy taka modyfikacja jest podpięta bezpośrednio do Comarch ERP XL.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu

34 322 56 56

sekretariat@erpserwis.net

zobacz także: