Dotacje na IT dla przedsiębiorstw

Pragniemy poinformować, iż instytucje zajmujące się funduszami unijnymi opublikowały harmonogramy konkursów na rok 2019. Pozyskane środki maja służyć informatyzacji przedsiębiorstwa, jednak ich uzyskanie będzie wymagało spełnienia określonych warunków. Najwięcej środków dostępnych będzie dla sektora MŚP w województwach ulokowanych w Regionalnych Programach Operacyjnych. Warto nadmienić, iż informatyzacja nie będzie już jedynym celem projektu, zaś sam zakup systemów ERP musi być elementem szeroko pojętych zmian innowacyjnych w firmie.

 

Początek roku, zgodnie z powyższym harmonogramem zapowiada się bardzo intensywnie. Na przełomie 2018 i 2019  otwarte są cztery nabory do konkursów unijnych pozwalające na zakup sprzętu IT i oprogramowania (województwo lubelskie, mazowieckie, podkarpackie i zachodniopomorskie). W nadchodzących miesiącach podobne konkursy dostępne będą w województwach dolnośląskim, lubuskim, opolskim, podlaskim, śląskim i świętokrzyskim.

Należy mieć na uwadze iż metodyka przyznawania dotacji różni się w zależności od województwa, zaś wspólnym elementem jest innowacyjność. Z reguły jest ona wymagana w zakresie procesów produkcyjnych lub logistycznych, rzadziej dotyczy innowacyjności organizacyjnej lub marketingowej. Tego typu projekty można oprzeć na nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych posiadających opinie o innowacyjności – takich jak systemy Comarch ERP.

Systemy Comarch ERP są idealne, aby wprowadzić w przedsiębiorstwie elementy innowacyjne. Comarch ERP XL daje możliwość  tworzenia produktów pod indywidualne zamówienie klienta (Konfigurator produktu) oraz precyzyjnego kalkulowania kosztów produkcji. Daje to opcję poszerzenia oferty firmy i wprowadzenia do niej produkty rentownych (innowacja produktowa). Z kolei innowację procesową w logistyce można oprzeć na rozwiązaniu Comarch WMS, które automatyzuje procesy magazynowe i pozwala na lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowych. To tylko kilka z wielu przykładów wprowadzenia innowacyjności w przedsiębiorstwie dzięki oprogramowaniu Comarch.

Dodatkowo należy podkreślić, iż do wszystkich przedsiębiorców (nawet dużych), niezależnie od lokalizacji, skierowane są konkursy z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Umożliwiają one firmom opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług czy innowacyjnych technologii, zaś elementem niezbędnym do realizacji wspomnianych projektów może być infrastruktura IT i oprogramowanie.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą konkursów na rok 2019.