Program OCR do faktur

Szanowni Państwo,

Dziś ma miejsce premiera naszej nowej usługi – Comarch OCR – która skutecznie usprawni pracę wszystkich biur rachunkowych oraz innego typu przedsiębiorstw, borykających się z wprowadzaniem do systemów księgowych papierowych faktur (lub otrzymanych w formatach PDF, JPG).

Czas jest dobrem nieodnawialnym, a przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego szczególnie, ponieważ każda godzina pracy ich pracownika, to czas, za który muszą zapłacić. Z myślą o optymalizacji pracy i zwiększeniu efektywności przedsiębiorców i pracowników zajmujących się wprowadzaniem faktur proponujemy usługę OCR!

Program OCR wykorzystując algorytmy z elementami sztucznej inteligencji, potrafi zamienić zeskanowany obraz na tekst i rozpoznawać na nim kluczowe dane, z punktu widzenia księgowości, takie jak: numer faktury, NIP, data, itp.

Comarch OCR odczyta faktury i wprowadzi je do systemu

Comarch OCR potrafi rozróżnić następujące pozycje z faktury:

  • numer NIP  – po znalezieniu numeru NIP sprzedawcy jest on sprawdzany w rejestrze GUS, po czym na dokument w rejestrze zakupu VAT przenoszone są dane pobrane z GUS,
  • numer dokumentu,
  • data wystawienia i sprzedaży,
  • forma płatności i termin płatności,
  • stawki VAT oraz kwoty,
  • numer rachunku bankowego.

Ręczne przepisanie papierowej faktury i wprowadzenie jej do systemu, to – w zależności od doświadczenia pracownika – do kilku minut. Dla programu OCR to zaledwie kilka sekund!

 

Testy Comarch OCR trwały od grudnia 2018, w tym czasie zeskanowano kilkaset tysięcy dokumentów ze skutecznością na poziomie 85%. Usługa zintegrowana jest z naszymi systemami Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL i dostępna jest w formie abonamentu, gdzie podstawowy pakiet kosztuje 150zł i pozwala rozpoznać 500 stron dokumentów. Dla wszystkich klientów, którzy dopiero chcą się przekonać ile czasu mogą zaoszczędzić korzystając z naszej usługi, przygotowaliśmy pakiet testowy, w ramach którego bezpłatnie mogą wprowadzić do 50 stron dokumentów.

Proponowany program OCR to narzędzie dedykowane dla biur księgowych i dużych przedsiębiorstw, które ma za zadanie ułatwić pracę i przede wszystkim zaoszczędzić czas, pracownikom zajmującym się wprowadzaniem faktur. Dzięki naszemu rozwiązaniu nie trzeba już tracić godzin na żmudnym przepisywaniu papierowych faktur i wprowadzaniu ich do systemu. Robi to za nas program, dzięki czemu zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na bardziej wymagające zadania.

W trakcie testów wersji beta nasi klienci zeskanowali już ponad 282 000 faktur ze skutecznością na poziomie 84%!

Użytkowników Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL zapraszamy do wciąż trwającej bezpłatnej możliwości przetestowania Comarch OCR.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu:

tel. 34 322 56 56

biuro@erpserwis.net