Wersjonowanie technologii produkcyjnych – parametryzacja numerowania

Chcielibyśmy Państwu przedstawić  funkcjonalność Comarch ERP XL wprowadzoną w wersji 2022.1 dot. Parametryzacji numerowania kodu technologii podczas procesu wersjonowania.

Dotychczasowe działanie systemu, polegało na tym, że podczas tworzenia nowej wersji do technologii, kod wersji tworzony był zawsze  wg zdefiniowanego przez Producenta schematu jako połączenie:

kod technologii źródłowej             i            kolejnego numeru: „_1”, „_2”, „_3” itd.

Od wersji 2022.1 Operator ma możliwość wyboru czy nowo powstałe wersje maja być numerowane czy też nie.

Nowa funkcja dostępna jest w oknie Konfiguracji, na zakładce Produkcja został dodany nowy parametr: Podczas tworzenia nowej wersji technologii nie numeruj kodu

Jeśli parametr nie będzie zaznaczony, kody wersji technologii generowane będą wg dotychczasowej zasady.

Jeśli parametr będzie zaznaczony, wówczas podczas tworzenia nowej wersji technologii, do kodu wersji nie będą dodawane kolejne numery „_1”, _2”, _3”, itd.

Funkcjonalność nie została jeszcze rozszerzona o wybór innych znaków niż „_1” do automatycznej numeracji wersji. Jednakże dalej pozostaje możliwość usunięcie domyślnej numeracji i wprowadzenia własnych znaków, np. „_wersja 1”.

Jeśli są Państwo zainteresowani zgłębieniem tego zagadnienia, uzyskaniem szczegółowych informacji oraz chcieliby Państwo zaktualizować swoją bazę do najnowszej wersji zapraszamy do kontaktu z nasza firmą i naszymi specjalistami ds. wdrożeń. Z przyjemnością  omówimy wymagania i zaproponujemy nowe rozwiązania.