Rośnie zaufanie do korzystania z chmury

cloud_computing

Nie tylko niższe koszty i łatwość obsługi, ale przede wszystkim bezpieczeństwo przechowywanych danych przekonuje firmy do korzystania z chmury.

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia czym właściwie jest chmura dla biznesu? To model oparty na korzystaniu przez firmy z usług dostarczanych przez podmioty zewnętrzne. Oznacza to brak konieczności zakupu licencji, instalowania i administrowania wybranego oprogramowania. Klient płaci abonament za możliwość korzystania z danej usługi. Najważniejszym atutem takiej formy korzystania z oprogramowania jest outsourcing procesów poza firmę. Przedsiębiorca nie ponosi kosztów na procesy IT, przechowywanie i zapewnienie bezpieczeństwa danych oraz zakup licencji. Największa obawa odnośnie korzystania z chmury wiąże się z bezpieczeństwem.

hp-a-erpcloud-100340241-origW 2014r. media wielokrotnie informowały o wyciekach danych przechowywanych w chmurze obliczeniowej. Efektem tych wydarzeń było w 2015r. bardzo nieufne spojrzenie i rosnące obawy przedsiębiorców do korzystania z usług chmury. Na dzień dzisiejszy po tych wątpliwościach nie ma już śladu, gdyż rynek IT bardzo mocno przywiązuje uwagę do doskonalenia mechanizmów obronnych.

Z powodów tj. konieczność obniżenia kosztów prowadzenia przedsiębiorstw, chęci upraszczania procesów biznesowych i rosnących wymaga wobec systemów informatycznych, aż 99% spółek uwzględnia korzystanie z chmury w swojej strategii. Małe firmy często stawiają na typ hybrydowy, czyli częściowe powierzenie swoich zasobów zewnętrznym organizacjom. Takie rozwiązanie daje możliwość dopasowania usług do potrzeb klienta przy minimalizacji wkładu finansowego. Najważniejsze jest jednak to, ze istotne dane pozostają w firmie pod jej pełna kontrolą.

Zachęcamy do korzystania z usług Comarch Cloud. Więcej informacji na stronie oraz w naszym biurze.

comarch cloud