Dostosowanie oprogramowania do zmian prawa i nowych wymagań rynku

Obecna sytuacja i nowe rozwiązania

W obecnej sytuacji bardzo dużo firm poszukuje rozwiązań, które pozwolą na sprawniejsze prowadzenie firmy online, w tym monitorowanie zdalnej pracy pracowników, zarządzanie procesami, wymianę i dostęp do danych firmowych. Przedsiębiorcy, aby zachować ciągłość sprzedaży, muszą przestawić się na rozwiązania e‑commerce’owe i obsługę internetową.

Jesteśmy w stanie zaoferować najszerszą na rynku gamę rozwiązań przystosowanych do pracy zdalnej lub ułatwiających zarządzanie pracą w tym trybie oraz umożliwiających szybkie uruchomienie sprzedaży internetowej B2B i B2C.

Nieprzerwanie świadczymy wsparcie dla naszych Klientów.

Zgodnie z pierwotnym planem Comarch wydaje nowe wersje produktów.

Oprogramowanie dostosowane do obecnych zmian, Tarczy Antykryzysowej

Dostępna jest już m.in. nowa wersja Comarch ERP Optima, które pozwalają na prawidłową obsługę zmian w przepisach, jakie weszły w życie a także automatyzację kolejnych procesów w przedsiębiorstwie np. funkcję naliczenia zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8, przyznawanego na podstawie specustawy o koronawirusie, możliwość automatycznego opisywania dokumentów w rejestrze VAT kodami i procedurami potrzebnymi dla nowych plików JPK_V7

Najważniejsze zmiany jakie zaszły w marcowej wersji Comarch ERP XL 2019.3.3 to nowa matryca stawek VAT towarów, pierwszy etap zmian pod kątem JPK_V7 i poszerzenie ilości rabatów synchronizowanych z e-Sklepem.
W kwietniu w wersji Comarch ERP XL 2020.1 – również zmiany pod kątem JPK_V7, tarczy antykryzysowej, obsługa promocji przy współpracy z Comarch POS, kolejkowanie nadzleceń i określanie wielkości partii na ZP, usprawnienia w Serwisie pod kątem współpracy z aplikacją mobilną, możliwość rejestracji działań użytkowników w systemie.

Została udostępniona kolejna wersja systemu Comarch ERP Altum 2019.5.2. Szereg zmian w przepisach polskiego prawa sprawił, że prace nad wersją skupiły się głównie na dostosowaniu systemu do nowych wymagań. M. in. wprowadzono zmiany umożliwiające parametryzację transakcji oraz utworzenie i przesłanie na platformy Ministerstwa Finansów pliku JPK_V7M. Dostosowano do obowiązujących przepisów proces generowania faktury sprzedaży z paragonu. Umożliwiono obsługę tzw. ulgi za złe długi w podatku dochodowym poprzez wprowadzenie na preliminarzu nowych informacji.

Również niedawno ukazała się nowa wersja Comarch ERP XT, a w niej wprowadzono zmiany umożliwiające opisywanie dokumentów na potrzeby nowego pliku JPK-V7, Dostosowanie wysyłki plików JPK_VAT z podpisem niekwalifikowanym do zmian wprowadzanych przez Ministerstwa Finansów, obsłużyliśmy również produkty bez karty na dokumentach na aplikacjach mobilnych oraz MPP na fakturach proforma w Android i IOS.

Dostępna także nowa wersja Comarch PPK 2020.4.1
W tej wersji dodano sekcję oczekujące zadania, w której Użytkownik ma dostęp do najważniejszych zadań do wykonania oraz upływających terminów. Wprowadziliśmy także możliwość zlecenia wypłaty transferowej w formie pliku XML. W odpowiedzi na Państwa sugestie, obniżono na stałe ceny części pakietów Comarch PPK. Zmiany dotyczą pakietów: Mikro, Standard, Standard Plus oraz Premium, a także pakietów Standard Standalone.

Nowa wersja usługi Comarch TNA 3.1, to przede wszystkim aplikacja Comarch TNA Agent, która automatyzuje działanie synchronizacji danych pomiędzy modułem Comarch ERP Płace i Kadry a Comarch TNA.

Na początku marca udostępniono Comarch WMS w wersji 2020.1.
W nowej wersji dodano możliwość tworzenia grup spisowych oraz realizacji inwentaryzacji przez dwie niezależne grupy spisowe, dzięki temu zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia błędu. Wprowadzono możliwość definiowania zakresu położeń domyślnych dla procesów, dzięki czemu uproszczone zostało zarządzanie strefami buforowymi. Najnowsza wersja zawiera też obsługę nadrealizacji wyłącznie towarów znajdujących się na dokumencie


W tym miesiącu Comarch planuje również wydać m.in. zupełnie nową aplikację – Comarch ESEF, która jest odpowiedzią na nowe wymogi raportowania w Unii Europejskiej. Został wprowadzony Jednolity Europejski Format Raportowania (ang. European Single Electronic Format – ESEF), który definiuje postać, w jakiej będą tworzone roczne sprawozdania finansowe spółek notowanych na rynkach regulowanych UE. ESEF dotyczy w Polsce spółek notowanych na rynku głównym GPW. Celem Comarch ESEF jest właśnie umożliwienie tworzenia rocznych raportów finansowych zgodnych z regulacją, w wymaganej przez UE postaci.

Zapraszamy do kontaktu z ERP Serwis

34 322 5656

sekretariat@erpserwis.net

Zobacz również: