Import faktur z pliku CSV

Jedną z modyfikacji, które wykonaliśmy dla naszych klientów, jest import faktur z pliku CSV. Klient otrzymuje ogromny plik z tysiącami pozycji, który musi refakturować dla swoich kontrahentów. Kilku osobom wystawienie faktur sprzedaży i zakupu zajmowało kilkanaście dni, a łatwo przy tym było o pomyłkę. To była uciążliwa i nużąca sprawa.

Automatyzacja i przyspieszenie pracy z fakturami przez modyfikację ERP Serwis

Wyszliśmy naszemu klientowi naprzeciw z naszą modyfikacją. Na oknie listy dokumentów dodaliśmy 3 przyciski z ikonami CSV, FS oraz FZ.

Pierwszy z nich importuje wybrany plik CSV do bazy danych. Trwa to zaledwie kilka sekund. Drugi generuje całą listę FS na usługi dla każdego klienta osobno, wg ustalonych wytycznych. W zależności od liczby zaznaczonych klientów, ta operacja może trwa kilka lub kilkanaście minut, ponieważ faktur może być nawet kilkadziesiąt, ale to wciąż nieporównywalnie szybciej niż do tej pory. Trzeci z kolei sprawdza, czy wszystko zostało wystawione, oraz wystawia zbiorcze FZ. Wymagało to zmapowania różnych informacji i odpowiedniego ich przetworzenia.

Modyfikacja znacznie przyspieszyła pracę, teraz wystarczy sprawdzić poprawność wygenerowanych dokumentów, nie trzeba wszystkiego robić ręcznie.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z ERP Serwis

34 322 56 56

sekretariat@erpserwis.net

zobacz także: