Program erp dla magazynu

Oprogramowanie magazynowe

Wiele rozwijających się firm widzi konieczność lepszego zarządzania gospodarką magazynową. W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych,  logistycznych, hurtowniach, istnieje konieczność usprawnienia przyjmowania i wydawania towarów. Zwłaszcza, jeśli zakład ma umowy z różnymi kontrahentami na wiele opcji ilości spakowania  towaru.

Systemy ERP dla gospodarki magazynowej 

ERP Serwis wdraża z powodzeniem u wielu swoich klientów WMS, kompleksowy, innowacyjny technologicznie program do zarządzania magazynem, pracujący również na urządzeniach mobilnych, kolektorach, współpracujący z całym systemem ERP firmy.

 Oprogramowania IT dla magazynów 

Zarówno dla dużych jak i średnich przedsiębiorstw, firma ERP Serwis współpracując z wiodącą marką Comarch, proponuje kompleksowe rozwiązania dla firm.  

WMS  do obsługi Magazynu to pakiet dwóch spójnych rozwiązań, jak WMS Zarządzanie oraz WMS Magazynier, dzięki którym dane przedsiębiorstwo sprawnie realizuje dyspozycje magazynowe, ma stałą kontrolę nad poziomem zapasów czy też eliminację pomyłek. System wspiera pełna gamę procesów związanych z logistyką, są to usprawnienia jakie daje nam oprogramowanie ERP XL w obszarze gospodarki magazynowej.

Dla firm produkcyjnych współpraca z magazynem bywa kluczowa. Jak również dla firm logistyka, spedycja, oraz hurtowni, czy firm handlowo-usługowych.

Każdy przedsiębiorca może wybrać optymalny dla swojego profilu firmy zestaw rozwiązań, który pozwoli efektywnie wykorzystać na potrzeby firmy nie tylko urządzenia mobilne, ale również pomoże uruchomić nowy kanał dystrybucji jakim jest bezprowizyjna sprzedaż internetowa, zarówno w segmencie B2C, jak i B2B. Usprawni korzystanie z raportów Business Intelligence i procesów biznesowych. 

System wdrażany przez ERP Serwis to oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw średnich i dużych ERP XL dla firm  produkcyjnych i usługowychhandlowych oraz serwisowychsieci sklepów, jak również spółek giełdowych. Posiada rozwiązania branżowe dla wielu branż, AGD, budowlanej, metalowej, elektrycznej, oświetleniowej, odzieżowej, spożywczej, hutniczejprodukcji maszyntransportu, poligrafiiodlewni żeliwamagazynu , sklepów internetowych, itp.

Czym są systemy ERP dla magazynu ?

Głównym celem systemów ERP XL jest zarządzanie i planowanie produkcją, jest systemem ten jest określany mianem efektywnego planowania zasobów przedsiębiorstwa. Integruje wszystkie działania i procesy zachodzące w firmie, tworzy interaktywne środowisko, które usprawni procesy zachodzące w firmie, mianowicie jak zarządzanie środkami trwałymi, finansami i księgowością, marketingiem, zakupami i sprzedażą, logistyką, zasobami ludzkimi, projektowaniem, magazynem i zapasami. Wśród wielu zadań systemów ERP jest generowanie wszechstronnych analiz finansowania, sprawna realizacja dyspozycji magazynowej, eliminacja pomyłek czy stała kontrola nad poziomem zapasów. Proponowane narzędzia dają odczuć realne wsparcie pełnej gamy procesów związanych z logistyką, zapewni kompleksowe wsparcie dla transportu, szczegółowo odwzoruję strukturę magazynu, dzięki czemu usprawni optymalne rozmieszczenie towarów.

Korzyści z wdrażania systemu ERP do magazynu

Implementacja systemów ERP dla firm wysokiego składowania pozwoli uporać się z codziennymi, licznymi wyzwaniami. Dla przedsiębiorstw liczy się krótki czas realizacji zamówień, by mogło to mieć miejsce konieczne jest szybkie i łatwe wyszukiwanie zapasów w magazynie. Proponowane przez firmę ERP Serwis oprogramowanie umożliwi podniesienie jakości obsługi klienta, zredukuje koszty, oraz pozwoli osiągnąć firmie zamierzoną wydajność i zapewni swobodne zarządzanie magazynami, zapewni :

 • Możliwość definiowania przeliczników opakowań, wiele rodzajów opakowań, w tym opakowań zwrotnych,
 • Wykorzystanie kodów kreskowych do oznaczenia asortymentu,
 • Optymalne rozmieszczenie towarów w magazynie,
 • Automatyczne tworzenie planu zapotrzebowania,
 • Zarządzanie partiami towarów z wykorzystaniem definiowalnych cech dla zasobów,
 • Automatyzację definiowania naliczania kaucji, ewidencja kaucji pobieranych,

Dlaczego implementacja systemów IT dla magazynów ?

Po implementacji systemów IT możemy spodziewać się szybkiej i bezbłędnej realizacji zadań magazynierów. Program ERP XL wraz z aplikacją WMS Magazynier posiada opcję trójwymiarowego wirtualnego poruszania się po magazynie, program zapewni :

 • sprawną inwentaryzację dla wydzielonej części magazynu, jak również dla kilku magazynów jednocześnie,
 • automatyzację operacji dzięki współpracy z drukarkami etykiet,
 • elastyczne zarządzanie dyspozycjami, związanymi z realizacją zamówień, wydaniem surowców i przyjęciem wyrobów gotowych,
 • ewidencja ruchów magazynowych, zarówno przyjęć jak i wydań zewnętrznych,
 • optymalne rozmieszczenie towarów w magazynie,
 • sprawne zarządzanie przestrzenią magazynową,

Skanery, kody kreskowe w magazynie

Comarch WMS to system umożliwiający  m.in. zarządzanie położeniami towarów, nośnikami logistycznymi i realizuje dyspozycje magazynowe.  

 Oprogramowanie integruje się  z systemem Comarch ERP  na poziomie dokumentów magazynowych, które z sytemu są przekazanie do realizacji w Comarch WMS. Realizowanie dyspozycji magazynowych odbywa się w Comarch WMS w oparciu o wprowadzoną do aplikacji strukturę magazynową i przydzielone dyspozycje. 

  Aplikacja Comarch WMS to osobne oprogramowanie od systemu Comarch ERP, za pomocą której  dzieje się kompleksowe zarządzanie gospodarką magazynową firmy. Dzięki temu oprogramowaniu, gospodarka stanem magazynowym została oddzielona od księgowości. Aplikacja współpracuje z systemem Comarch ERP Altum, Comarch RETAIL oraz Comarch ERP XL. 

Comarch WMS Magazynier to oprogramowanie, aplikacja mobilna do przyjmowania, przesuwana, wydawania i inwentaryzacji towarów, realizacji wszystkich tych zadań magazynowych, które zostały przydzielone przez kadrę zarządzającą w  aplikacji  Comarch WMS Zarządzanie. Można też dodać nowy dokument magazynowy z kolektora danych.

Korzyści z używania  Comarch WMS 

Oprogramowanie magazynowe przyspiesza, ułatwia i upraszcza pracę w magazynie poprzez nie tylko poprzez realizowanie działań podzielonych na etapy, ale także grupowanie operacji. 

Wśród wielu funkcji należy wymienić drukowanie etykiet i wszelkich dokumentów magazynowych, dostęp do kartotek kontrahentów, filtrowanie listy towarów zgodnie z  kryterium użytkownika (kod, EAN, nazwa, cecha, położenie, nośnik),  system rozpoznaje towar ze sczytanego kodu EAN, obsługuje nośniki oraz monitoruje realizacje dyspozycji, również przez wielu operatorów. 

Dostosowanie do potrzeb

Oprogramowanie dla magazynu posiada interfejs, który może być dowolnie ustawiony, skonfigurowany,  wraz z doborem operacji zgodnych z wymaganiami firmy m. in. dostęp do zadań w zależności od nadanych uprawnień.  Ustawienie procesów i kroków w ich realizacji. Praca ze skanerem kodów kreskowych i co ważne automatyzacja procesów np wydruk etykiet. Możliwe jest również dostosowanie wydruków i etykiet logistycznych, 

 Proste i jasne polecenia dla magazyniera 

Aplikacja logistyczna dzięki jasno i zrozumiale wyświetlanym informacjom na kolektorze usprawnia pracę całego magazynu, dzięki: 

 • oszczędności czasu, 
 • eliminacji pomyłek i błędów, 
 • szybkiemu wdrożeniu nowego pracownika, 
 • jednoznacznym poleceniom do wykonania w każdym momencie, 
 • redukcji kosztów, 
 • ograniczeniu papierologii. 

 

Firmy dla których wykonaliśmy wdrożenie oprogramowania dla magazynu

ERP Serwis jest partnerem roku wiodącej firmy Comarch. Posiada spore zaplecze wykwalifikowanych wdrożeniowców i programistów, którzy zapewnią bieżący serwis dla firm. Implementacja systemów IT w firmie Goliard przyniosła spektakularne zmiany i usprawnienia w procesach zachodzących w przedsiębiorstwie. Firma potrzebowała konkretnych zmian stale się rozwijając i poszerzając asortyment. Implementacja przyniosła przedsiębiorstwu same korzyści, jak spójność i automatyzacja procesów, bieżąca kontrola stanów magazynowych, kontrola dokumentów magazynowych (odpowiednie strefy, odpowiednie palety, komunikaty dla magazynierów), optymalizacja wydania towarów, zapobieganie błędom operatorów.

Klienci którzy m. in. wdrożyli system do zarządzania magazynem: zobacz opis wdrożenia w firmie Goliard

Zaufało nam już wiele firm. Zobacz referencje.

Zapraszamy firmy z okolic Częstochowy posiadające magazyny do kontaktu z ERP Serwis, wdrażamy oprogramowanie do magazynu w firmach z innych miast.

ERP Serwis świadczy usługi wdrożenia bieżący serwis, szkolenia z oprogramowania oraz szkolenia dla menadżerów m.in. RODO.

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

Systemy ERP Wieluń

Systemy ERP Bytom

Systemy ERP Dąbrowa Górnicza

Systemy ERP Rybnik

Systemy ERP Tychy

Systemy ERP Sosnowiec

Systemy ERP Ruda Śląska

Systemy ERP Gliwice

Systemy ERP Zawiercie

Rozwijaj swoją firmę z ERP Serwis!

zobacz także: