Systemy  ERP dla warsztatu samochodowego

Oprogramowanie dla warsztatu samochodowego

Czy narzędzia IT rzeczywiście potrzebne są w warsztacie samochodowym?  Czy usprawniają pracę serwisową? Generują zyski dla warsztatu?

System ERP to nowoczesny system informatyczny, z certyfikatem innowacyjności, który obejmując wszystkie procesy w firmie, usprawnia działanie usług serwisowych i całego przedsiębiorstwa. 

Obejmuje nie tylko zamówienia serwisowe, sprzedaż, księgowość, system kadrowo-płacowy, ale również gospodarkę magazynową, system raportów i analiz oraz szereg rozwiązań mobilnych. System wdrażany przez ERP Serwis to jeden z najlepszych w Polsce, polskiego producenta, który dba o to, by był na bieżąco aktualizowany o najnowsze przepisy i uregulowania prawne oraz coraz to nowe funkcjonalności. Jest to system modułowy, elastyczny, który wdrażany może być stopniowo i rozbudowywany o kolejne moduły. Systemy ERP dla warsztatów i serwisów samochodowych są wdrażane w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Dla firm usługowych w obecnym czasie dużym wyzwaniem jest konkurencja rynkowa, która niejednokrotnie oferuje usługi szybciej, sprawniej, kompleksowo. Jednym z wielu aspektów konkurencyjności firmy jest właśnie system informatyczny przyspieszający procesy usługowe, administracyjne i księgowe. Dzięki implementacji systemu ERP XL usługi serwisowe zyskują na sprawności, a serwis samochodowy zyskuje usprawnienia, co generuje zyski w postaci nowych klientów zadowolonych ze sprawnej i kompleksowej obsługi. 

Czym jest system ERP dla   warsztatu samochodowego

Usługi serwisowe w warsztacie samochodowym to podstawa działalności wielu firm. Funkcjonowanie warsztatu samochodowego polega głównie na ewidencjonowaniu zamówień na usługi, realizację zleceń serwisowych, dla klientów z zewnątrz oraz wewnątrz swojej firmy. System ERP usprawnia przepływ informacji, generuje nowe kanały informacji, nowe kanały sprzedaży, co pomaga w pozyskaniu nowych odbiorców usług. System współpracuje z aplikacjami mobilnymi dla większej ergonomii i efektywności pracy.  Dzięki swojej modułowej budowie jest elastycznie dopasowywany do wymagań i potrzeb firmy. Posiadając wbudowane rozwiązania pozwala na szybki przepływ informacji między procesami i obszarami firmy zwiększając sprawność funkcjonowania serwisu samochodowego oraz obsługi klienta. Sprawny przepływ informacji jest kluczowy dla obszarów zamówień, zleceń, sprzedaży, księgowości, kadr i płac. Tylko sprawny przepływ informacji w firmie gwarantuje powodzenie w działalności. 

Instalacja systemu może być wykonana w wersji stacjonarnej na komputerach firmy serwisowej, jak również w wersji chmurowej, wykorzystując bezpieczną i na bieżąco aktualizowane oprogramowanie w chmurze Comarch, płacąc tylko miesięczny abonament bez kosztów instalowania serwerów i licencji do nich. Systemy wdrażane przez ERP Serwis popularne są nie tylko na terenie Polski. Wdrażane również w Europie: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii oraz krajach skandynawskich. 

 Dlaczego warto mieć system ERP w warsztacie samochodowym? 

System proponowany przez ERP Serwis przyspiesza i automatyzuje procesy administracyjne, obiegu dokumentów oraz raportów, analiz i prognoz w serwisie samochodowym. Także Obieg dokumentów DMS nie tylko ułatwia wprowadzanie dokumentów do obiegu, ale ułatwia szybszy dostęp do każdego dokumentu, chroni przed utratą dokumentów, poprzez system powiadamiania o każdym etapie i terminie, ułatwia i przyspiesza podejmowanie decyzji, podpisywanie umów. Przedstawiając dane z różnych obszarów w jedną informację pozwala na analityczne podejście do biznesu i podejmowanie decyzji w oparciu o konkretne dane. Dla wielu przedsiębiorców narzędzie, jakim jest Business Intelligence jest nieodzowne w monitorowaniu procesów i rentowności firmy.  Ważnym wyróżnikiem jest także możliwość pracy na urządzeniach mobilnych typu tablet czy smartfon oraz możliwość subskrypcji dokumentów, czyli możliwość wysyłania do odpowiednich odbiorców. Dlatego warto nie tylko wdrożyć system ERP do serwisu samochodowego, ale również zaopatrzyć się w narzędzia służące monitoringowi i analizy firmy. W systemie możliwa jest również wymiana informacji z klientem, ponieważ istnieje możliwość zaimplementowania platformy B2B, która współpracuje s systemami ERP takimi jak Comarch ERP XL i Comarch ERP Altum. System pozwala na internetowe zapytania odnośnie zamówień, kontrole stanu zamówień, płatności, reklamacji. 

System ERP XL wdrażany przez ERP Serwis to oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw średnich i dużych, produkcyjnych i usługowychhandlowych oraz serwisowychsieci sklepów, jak również spółek giełdowych. Posiada rozwiązania branżowe dla wielu branż, AGD, budowlanej, metalowej, elektrycznej, oświetleniowej, odzieżowej, spożywczej, hutniczejprodukcji maszyntransportu,poligrafiiodlewni żeliwamagazynu , sklepów internetowych, itp.

Funkcje oprogramowania dla warsztatu samochodowego 

System ERP XL, który proponuje ERP Serwis generuje usprawnienia zadań serwisowych w warsztacie samochodowym, nie tylko generowanie, kalkulowanie zleceń, ale również czytelne analizy kosztów, użytych materiałów, kalkulację marży, dostęp do historii zleceń oraz zasobów do niego użytych. Istnieje możliwość komponowania i przypisywania do każdego zlecenia serwisowego wielu parametrów i czynności oraz zasobów, wprowadzanie informacji dotyczących zakresu i kosztów usług. Nie mniej ważnym jest możliwość definiowania indywidualnych receptur i czynności, planowanie kolejnych czynności i zleceń. Istotne jest wsparcie systemu dotyczące tworzenia planów do przeglądów technicznych pojazdów. Dodatkowo poprzez system B2B klient może na bieżąco śledzić stan realizacji swojego zlecenia serwisowego. 

Korzyści z wdrożenia oprogramowania ERP dla warsztatu samochodowego 

Wiele klientów po wdrożeniu systemu ERP w firmie zostało poproszone przez producenta oprogramowania o ocenę kondycji firmy w wielu obszarach przed wdrożeniem i po wdrożeniu systemu. Badając skalę zadowolenia przedsiębiorców, producent podaje dużą skalę zadowolenia klientów z usprawnień, które zostały wprowadzone. 

 90% klientów pozytywnie ocenia niezawodność systemu,  

87% poleca ten system,  

77% dobrze lub bardzo dobrze ocenia kondycję swojej firmy.  

Klienci deklarują o 60% krótszy czas przygotowania raportów i analiz,  

o 55 % lepsze gospodarowanie zasobami kadrowymi,  

o 61% sprawniejszą realizację procesów księgowych i podatkowych,  

o 41% lepsze zarządzanie stanem magazynowym,  

o 28% większa sprzedaż,  

o 24% większe dochody po otwarciu nowych kanałów sprzedaży,  

o 50% mniejsze koszty funkcjonowania firmy,  

83% klientów dostrzegła wzrost efektywności firmy. 

   System zarządzania firmą dla warsztatu samochodowego 

System ERP dedykowany dla warsztatu serwisowego może być dostosowany do potrzeb firmy serwisowej. Dodatkowo  również warsztat samochodowy korzystając z systemu może zaplanować procesy serwisowe, ustalić koszty, zasoby potrzebne do wykonania zlecenia, wygenerować całość parametrów aby połączyć procesy z zamówieniem, sprzedażą, księgowaniem i magazynem, łącząc to systemem obiegu dokumentów. Dzięki takiej integracji pracownicy oszczędzają czas a warsztat samochodowy oszczędza czas i pieniądze. 

 Program do obsługi serwisowej dla warsztatu samochodowego 

Czy obecnie firma, która nie posiada programu do obsługi serwisowej klienta może liczyć się na rynku? Czy może sprawnie obsługiwać klientów i stanowić konkurencję dla innych? Warsztat samochodowy, który chce się rozwijać, pozyskiwać coraz więcej zleceń, powinien zadać sobie to pytanie i dokładnie rozważyć odpowiedzi.  

Digitalizacja obecnie staje się nie tylko usprawnieniem procesów w firmach, ale również coraz częściej niezbędnym wymogiem prowadzenia działalności, w odniesieniu np. do procesów księgowo-administracyjnych.  

Wdrożenie systemu do obsługi warsztatu samochodowego daje konkretne korzyści w postaci skrócenia czasu podejmowanych decyzji, akceptacji umów, podglądu dokumentacji na każdym etapie obiegu, monitoring zleceń oraz stanów magazynowych, sprzedaży i zamówień, co wprost przekłada się na sprawność i szybkość obsługi klienta oraz poziom jego zadowolenia z usług. 

Przepływ informacji ma duży wpływ na funkcjonowanie, podejmowanie trafnych decyzji i rozwój firmy. Taki przepływ informacji jest kluczowy dla rozwoju firmy, poprzez podejmowanie trafnych decyzji opartych o konkretne dane, możliwość bieżącego monitoringu stanu firmy, bilansu księgowego, zamówień, zobowiązań.  Wsparciem jest Obieg Dokumentów DMS. Zobacz opis wdrożenia DMS

Zapraszamy do kontaktu z nami warsztaty samochodowe, służymy informacjami, wyjaśnieniami odnośnie oprogramowania ERP.  

Systemy ERP dla firm to oszczędność czasu oraz spójność informacji.

Warsztaty samochodowe dla których realizowaliśmy wdrożenie

Warsztaty i serwisy samochodowe, które wdrożyły system ERP wraz z ERP Serwis to np. Renault Tandem, Marcar Trucks autoryzowany serwis MAN,  

Z wdrożenia systemu skorzystało już wiele firm z całej Polski. Sprawdź referencje.   

Z racji innowacyjności systemów ERP wdrażanych przez ERP Serwis, istnieje możliwość wdrożenia systemu z pozyskanej dotacji unijnej. ERP Serwis ma doświadczenie w tego typu wdrożeniach. 

Nasi klienci korzystają także z opieki serwisowej ERP Serwis, świadczonej również zdalnie, oraz szeregu szkoleń, zarówno z wdrażanego oprogramowania, jak i menadżerskich i RODO 

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Zapraszamy warsztaty samochodowe i serwisowe do kontaktu z ERP Serwis.

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

systemy ERP Łódż

systemy ERP Katowice

systemy ERP Sieradz

systemy ERP Opole

Systemy ERP Radomsko

Systemy ERP Częstochowa

Systemy ERP Bytom

Systemy ERP Dąbrowa Górnicza

Systemy ERP Rybnik

Systemy ERP Sosnowiec

Systemy ERP Zabrze

Systemy ERP Ruda Śląska

Systemy ERP Gliwice

Systemy ERP Zawiercie

Buduj z nami sukces swojej firmy !