Systemy  ERP dla odlewni żeliwa

Oprogramowanie dla odlewni żeliwa

System ERP to zespół narzędzi do zarządzania firmą, wszystkimi jej obszarami wraz z analitycznym podejściem do zarządzania. Systemy ERP to zautomatyzowanie zarządzania procesami planowania i produkcji, planowaniem zasobów, gospodarka magazynową, kompleksową sprzedażą i księgowością.  

Dostarczamy także zintegrowane z systemem ERP aplikacje mobilne wspierające kompleksowo pracę przedstawicieli handlowych, kierowników, menadżerów, magazynierów przy pomocy urządzeń mobilnych jak np. smartfony.  

Nasz system ERP to decyzje oparte o wiedzę, proste informacje generowane na podstawie szeregu danych o przedsiębiorstwie.  ERP Serwis ma doświadczenie we wdrażaniu ERP XL w odlewniach żeliwa. 

Klientom ERP Serwis umożliwiamy instalacje oprogramowania na własnych serwerach lub skorzystanie z bezpiecznej chmury. W ramach tego rozwiązania dostarczamy dostęp do naszych rozwiązań bez konieczności ponoszenia kosztów na własne serwery, zakup licencji i usług z tym związanych. Poszczególne rozwiązania systemu pozwalają na jego elastyczną instalację i upraszczają korzystanie z systemu. Producent oprogramowania firma Comarch jest jednym z czołowych producentów systemów ERP w Polsce, a ostatnio powiększyła swoje udziały w rynku, stając się jednym z liczących się firm również w klasyfikacji ogólnej uwzględniając firmy krajowe jak i zagraniczne. 

Czym jest program do obsługi odlewni żeliwa 

Program ERP XL posiada wiele możliwości dostosowania jego modułów i funkcjonalności do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Przedsiębiorca, właściciel odlewni żeliwa może wybrać optymalny dla swojego profilu działalności zestaw rozwiązań pozwalający efektywnie wykorzystać nie tylko zintegrowane moduły systemu ERP, ale również urządzenia mobilne, uruchomić nowe kanały dystrybucji, bezprowizyjną sprzedaż internetową w segmentach B2B i B2C, korzystać z gotowych raportów Business Intelligence, usprawnić pracę poprzez elektroniczny obieg dokumentów wewnątrz firmy jak i na linii dostawcy i klienci. 

System ERP XL do produkcji przemysłowej proponowany przez ERP Serwis jest innowacyjnym programem dla średnich i dużych przedsiębiorstw.  Program dla firm produkcyjnych wdrażany przez ERP Serwis pozwala osiągać wiele korzyści. 

Na etapie rozmów z klientami określane są konkretne cele, których realizacja przekłada się na konkretne efekty, a co za tym idzie na korzyści i sukces firmy. Najczęściej wskazywane przez firmy korzyści uzyskane po wdrożeniu systemu ERP to zwiększenie ilości obsługiwanych zamówień, skrócenie czasu przygotowania raportów i analiz, skrócenie czasu ewidencji dokumentów, wzrost wydajności działu księgowego, wzrost przychodów ze sprzedaży. 

ERP Serwis proponuje również modułowe nowoczesne rozwiązanie wspierające automatyzację administracji i zarządzania obiegiem dokumentów.  DMS Obieg Dokumentów ułatwia na bieżąco dostęp do każdej dokumentacji, wspiera audyty w ISO. Moduł  DMS obsługuje wszystkie rodzaje dokumentów jak zamówienia, faktury, umowy, nowe projekty, rysunki techniczne i wiele więcej. Kontroluje pracę pracowników z dokumentami,  powiadamia o każdym etapie i terminie.  Zobacz opis wdrożenia DMS

Ważnym parametrem, wyróżniającym ten system ERP jest optymalizacja procesów wytwórczych, dzięki odpowiednim ustawieniom funkcjonalności modułów. Możliwe jest dzięki temu zaplanowanie procesu technologicznego, zweryfikowanie kosztów produkcji dla różnych wyrobów, ustalenie operacji produkcyjnych dla wielu kontrahentów. Wyróżnikiem tego systemu ERP dla odlewni jest współpraca programu z obiegiem dokumentacji, gospodarką magazynową oraz zamówieniami i sprzedażą. 

Dlaczego warto używać system ERP w odlewni żeliwa? 

Korzyści z wdrożenia oprogramowania ERP XL w przedsiębiorstwie odlewniczym są istotne i mierzalne dla przedsiębiorstwa. System ERP XL wdrażany przez ERP Serwis jest dedykowany firmom odlewniczym, produkującej elementy żeliwne, sprzęt hutniczy, produkujące części narzędzi, urządzeń, maszyn.  Oprogramowanie ERP XL dla firm produkujących odlewy pozwala na sprawne zarządzanie procesami produkcyjnymi i na ciągłe usprawnianie tych procesów na zasadzie koncepcji lean management. 

Oprogramowanie dla odlewni żeliwa  

Oprogramowanie dla firm odlewniczych proponowane przez ERP Serwis to proste w obsłudze programowanie technologii, z odpowiednimi narzędziami do kalkulacji kosztów, symulacji cen sprzedaży, oznaczanie operacji produkcyjnych, planowanie strategiczne i operacyjne, zaawansowane raportowanie na każdym etapie, rejestracja produkcji, rozliczanie zleceń. W każdym planowanym harmonogramie produkcji danego detalu umożliwione jest tworzenie planów produkcji wraz z okresami planowania, oceną zapotrzebowania na każdym etapie i terminami zamówień, wgląd w czynności produkcyjne i ich realizację na każdym etapie na poszczególnych stanowiskach, dla określonego przedziału czasu.  Możliwe jest też oznaczenie kolejnych kroków operacji produkcyjnych jako tych, które mogą być używane lub nie, albo takich, które wystąpią jeśli będą spełnione określone warunki. Ważne w przypadku produkcji odlewniczej jest planowanie strategiczne, gdzie istotnymi parametrami planowania jest prowadzenie symulacji określających na kiedy można zrealizować zamówienie, planowanie produkcji pod konkretny termin, uzależnienie czasu produkcji od posiadanych zasobów, generowanie zapotrzebowania na surowce, raportowanie w przypadku braku możliwości terminowego wykonania zamówienia. Ważnym narzędziem w planowaniu jest również możliwość wykorzystania wielu metod planowania w zależności od potrzeb firmy i wymagań produktu, jak również generowanie kart pracy na podstawie planu produkcji, łatwa modyfikacja planowanego czasu operacji, bieżące raportowanie zasobów produkcyjnych i ich przepinanie między zleceniami. 

Oprogramowanie do zarządzania produkcją w odlewni żeliwa

ERP Serwis wdraża system o certyfikacie innowacyjności, dlatego finansowanie tego systemu dla firm może być ułatwione poprzez dofinansowanie unijne. ERP Serwis od wielu lat wdraża oprogramowanie ERP z dotacji unijnych i posiada w tej kwestii duże doświadczenie.

System ERP XL wdrażany przez ERP Serwis to oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw średnich i dużych, produkcyjnych i usługowychhandlowych oraz serwisowychsieci sklepów, jak również spółek giełdowych. Posiada rozwiązania branżowe dla wielu branż, AGD, budowlanej, metalowej, elektrycznej, oświetleniowej, odzieżowej, spożywczej, hutniczejprodukcji maszyntransportu, poligrafiiodlewni żeliwamagazynu , sklepów internetowych, itp.

System zarządzania produkcją dla odlewni żeliwa. 

W systemie oprogramowania ERP XL który od lat z powodzeniem wdraża ERP Serwis, jest systemem modułowym, działającym spójnie i niezależnie, a co najważniejsze, zawiera jest szereg funkcjonalności, ważnych dla procesu produkcji w odlewni żeliwa. Rozwiązania te pozwalają na optymalne dobranie zestawu i liczby modułów, dostosowaniu poszczególnych funkcjonalności, tak aby zoptymalizować procesy wytwórcze w powiązaniu z procesami planowania, realizacji i rozliczaniu produkcji żeliwa. Istotne jest również, aby system integrował produkcję z zamówieniami komponentów, ewidencjonował realizacje każdego etapu produkcji, aby umożliwiał ewidencję zadań pracownika. Dla przedsiębiorstw, które realizują indywidualne projekty ważne jest by monitorować postęp procesów wytwórczych wg określonego harmonogramu i aby przeszkody w realizacji były komunikowane. Wyróżnikiem tego oprogramowania dla odlewni żeliwa jest także wsparcie obiegu dokumentów w ramach danego projektu, generowanie kosztorysów, ewidencja i zarządzanie umowami, ewidencja przetargów, ewidencja realizacji zatwierdzanych nowych projektów. Firma odlewnicza otrzymuje wraz z programem możliwości opracowania struktur budżetu, tworzenie wszelakich zestawień materiałowych na podstawie kosztorysów, tworzenie harmonogramu wszelkich prac i etapów, nadzór i szczegółowe raportowanie na każdym etapie realizacji projektu oraz rozliczanie końcowe.  

Odlewnie żeliwa dla których wykonaliśmy wdrożenie systemu ERP. 

 ERP Serwis wdraża oprogramowanie dla produkcji przemysłowej, produkcji metalowej, odlewniczej szereg lat. Zaufało nam już wielu przedsiębiorców, m. in. 

 ODLEWNIA ŻELIWA Simiński-Ordon i i wielu innych.   

Zaufało nam już wiele firm. Zobacz referencje.

Dla firm oprócz wdrożeń i szkoleń oferujemy również wsparcie powdrożeniowe i bieżący serwis oraz wsparcie poprzez ofertę szkoleń 

Prowadzimy szkolenia z zakresu RODO i marketingu. Możliwość sfinansowania ze środków UE

Wierzymy, że dla każdego przedsiębiorcy ERP Serwis znajdzie optymalny zestaw rozwiązań po wnikliwej analizie potrzeb i specyfiki firmy.  

Zachęcamy do kontaktu z nami, służymy informacjami, wyjaśnieniami odnośnie oprogramowania ERP.  

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

systemy ERP Łódż

systemy ERP Katowice

systemy ERP Sieradz

systemy ERP Opole

Systemy ERP Radomsko

Systemy ERP Bytom

Systemy ERP Dąbrowa Górnicza

Systemy ERP Rybnik

Systemy ERP Tychy

Systemy ERP Sosnowiec

Systemy ERP Ruda Śląska

Systemy ERP Gliwice

Rozwijaj swoją firmę z ERP Serwis! Wdrożenie systemu ERP = inwestycja w sukces. Zrób to z nami !