Systemy ERP dla sieci sklepów

Oprogramowanie dla sieci sklepów 

Firmie, której specyfika wymaga zastosowania indywidualnego podejścia, ERP Serwis proponuje oprogramowanie do zarządzania siecią sklepów ERP Altum. Jest to najlepsze rozwiązanie z wielu względów. To platforma wielojęzyczna, przystosowania do specyfiki firm międzynarodowych. Przewagą tutaj są mechanizmy umożliwiające automatyzację częstych czynności (BPM) oraz narzędzia pozwalające na podejmowanie decyzji w oparciu o analizy i prognozy (Business Intelligence).  

Oprogramowanie dla sklepów ERP Altum zostało stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii, dlatego jego funkcjonalność może być dostosowana i personalizowana pod indywidualne potrzeby biznesowe. 

System Comarch ERP Altum idealnie sprawdza się w:  

 • Firmach zagranicznych, 
 • Sieciach sprzedaży detalicznej, sieciach franczyzowych, 
 • Firmach handlowo-usługowych o jednooddziałowej i rozproszonej strukturze,  
 • Organizacjach holdingowych/przedsiębiorstwach zarządzających wieloma firmami. 

System ERP XL wdrażany przez ERP Serwis to oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw średnich i dużych, produkcyjnych i usługowychhandlowych oraz serwisowychsieci sklepów, jak również spółek giełdowych. Posiada rozwiązania branżowe dla wielu branż, AGD, budowlanej, metalowej, elektrycznej, oświetleniowej, odzieżowej, spożywczej, hutniczejprodukcji maszyntransportu, poligrafiiodlewni żeliwamagazynu , sklepów internetowych, itp.

Czym jest system ERP dla sieci sklepów 

Dzięki użytej technologii ERP Altum pozwala na dostosowanie do branży, potrzeb poszczególnych działów i pracowników.  Możliwe jest także tworzenie rozszerzeń funkcjonalnych i dodatkowych rozwiązań współdziałających z platformą, pozwalająca nie tylko modyfikować standardowe funkcjonalności ale i dodawać nowe, zapewnia także integrację z aplikacjami mobilnymi. Oprogramowanie wyróżnia wysoka ergonomia i intuicyjny interfejs. Użytkownicy mogą samodzielnie przygotować wygląd pulpitów dzięki możliwościom personalizacji wyglądu, menu i formatek dokumentów. Taki komfort pracy przekłada się również na efektywność. 

System posiada silnik BPM (Business Process Management), mechanizmy pozwalające na automatyzację rutynowych procesów w firmie, jak również zadania nietypowe ale specyficzne dla danej firmy. Dlatego świetnie się sprawdza w nietypowych branżach i firmach o niestandardowych preferencjach. System został wyposażony w intuicyjny kreator, który umożliwia tworzenie własnych procesów BPM. Firma może tworzyć własny graficzny model procesu, co ułatwia jego analizę i możliwość zautomatyzowania specyficznych procesów dla niej charakterystycznych. 

W wielu firmach procesy przebiegają w podobny sposób i dla nich właśnie utworzono gotowe do użycia automatyczne procesy dostępne wprost w systemie. Firma ma do dyspozycji automatyczne drogi w takich obszarach jak Business Intelligence, Handel i Magazyn, CRM, Finanse i Księgowość, Wielofirmowość 

Wraz z systemem ERP Altum można wybrać optymalny dla swojej firmy zestaw rozwiązań aby uruchomić nowy kanał dystrybucji, czyli bezprowizyjną sprzedaż przez internet w B2C i B2B lub efektywnie wykorzystać aplikacje i urządzenia mobilne. 

Omnichannel w ERP Altum to krok dalej w porównaniu do Multichannel daje możliwość korzystania z wieli kanałów sprzedaży w modelu zintegrowanym np. Możliwość kupna w sklepie internetowym, reklamacja przez telefon i zwrot w sklepie stacjonarnym. Wszystkie dane pochodzące z poszczególnych kanałów sprzedaży i ze źródeł dodatkowych np. Systemy lojalnościowe, media społecznościowe, dane generowane przez beacony zostają zintegrowane w centralnej hurtowni danych i tworzone są dane analityczne pozwalające na dostarczenie indywidualnej oferty dla klienta, wyliczanie segmentów i analizę koszykową. Wszystkie te dane wykorzystywane są przez narzędzia BI służące do tworzenia analiz zachowania klienta sklepu stacjonarnego i internetowego. 

W sieciach sklepów ważna jest płynna wymiana informacji na linii centrala – sklep, dzięki wsparciu narzędzia Retail uzyskuje duże usprawnienie zadań realizowanych przez pracowników na każdym poziomie organizacyjnym w ramach sieci detalicznej.

Dlaczego warto mieć system ERP w sieci sklepów 

W sieci sklepów sprawna wymiana informacji pomiędzy centralą a sklepem detalicznym jest niezwykle ważna. Dlatego ERP Serwis proponuje oprogramowanie ERP Altum, które pozwala na stały dostęp do wszystkich dokumentów z poszczególnych placówek sprzedażowych, globalne zarzadzanie polityka cenowa i promocyjna oraz rabatową dla całej sieci, definiowanie zakresu uprawnień i obowiązków dla pracowników poszczególnych sklepów, szybkie reagowanie na zmiany dzięki analizom BI, planowanie działań dla całej sieci  i bieżące raportowanie wyników pracy poszczególnych oddziałów. 

Wyróżnikami oprogramowania dla sieci sklepów ERP Altum jest obniżenie kosztów i oszczędność czasu dzięki automatyzacji często używanych procesów, kontrola kosztów i zatowarowania punktów sprzedaży, szybka komunikacja pomiędzy oddziałami, uporządkowanie obiegu dokumentów w sieci oraz co ważne – możliwość prowadzenia sprzedaży wielokanałowej w jednym miejscu. 

Korzyści z wdrożenia oprogramowania dla sieci sklepów

ERP Altum to nie tylko sprawne zarządzanie zarówno siecią, centrala jak i pojedynczym punktem sprzedaży. To płynna sprzedaż także w trakcie inwentaryzacji, zarządzanie cennikami, promocjami. To także szybkie generowanie bilansu stanu towarów na dowolne grupy produktów w oparciu o prognozy, jakie system generuje wiedza, ile towaru należy zamówić, jak rozdysponować oraz wygeneruje odpowiednie dokumenty. Ważnym elementem oprogramowania jest funkcjonalność w postaci automatycznie otrzymywanych aktualności oprogramowania w sklepach poprzez opcję “autoupdate” wykonywana z poziomu centrali.  

 Funkcje oprogramowania dla sieci sklepów 

Oprogramowanie dla sieci sklepów proponowane przez ERP Serwis posiada zaawansowane technologicznie rozwiązania w postaci Comarch Retail, które pozwala zarządzać siecią sklepów, centralą, sklepami i punktami sprzedażowymi.  

ERP Altum to nie tylko program do zarządzania placówką, to jednocześnie zaawansowane narzędzie analizujące przepływ towarów, monitorujące wielokanałową sprzedaż, preferencje klienta i pozwalające dopasować do niego ofertę, zbierające informacje z różnych baz takich jak np. Comarch E-Sklep, B2B, aplikacji mobilnych takich jak Mobile Zarządzanie, Mobile Sprzedaż oraz informacje zbierane przez Comarch beacon. 

Oprogramowanie Retail do obsługi sklepu to sprawne zarządzanie i płynna sprzedaż, zarządzanie cenami i promocjami. Oprogramowanie do stanowiska sprzedażowego POS posiada wiele funkcji. Najważniejsze z nich to: 

 • Automatyczne przełączanie trybu pracy pomiędzy online i offline 
 • Możliwość łatwego dopasowania wyglądu i układu aplikacji do wymagań profilu firmy oraz pracowników 
 • Intuicyjna praca dla kasjera z ergonomicznym interfejsem 
 • Szybka i profesjonalna obsługa klientów przy stanowisku kasowym m. in. Dzięki możliwości bieżącego sprawdzania dostępności towarów w innych sklepach, sprzedaży poniżej stanu czy otwarcia kilku paragonów jednocześnie, co niweluje konieczność przerywania niedokończonych transakcji. 
 • Gwarancja stałego dostępu sprzedawcy do informacji o towarach i zdjęc towarów, 
 • Obsługa programów lojalnościowych 
 • Bezpieczeństwo sprzedaży, zapobieganie nadużyciom 
 • Możliwość realizacji płatności gotówką, kartą, bonu i płatności mieszanej 
 • Obsługa rabatów i promocji pakietowych 
 • Możliwość sprzedaży poniżej stanów magazynowych 
 • Obsługa zamówień sprzedaży pochodzących z e-Sklepu i również lokalnych 
 • Obsługa faktur zaliczkowych 

Oprogramowanie obsługuje również mobilne stoisko sprzedażowe poprzez możliwość wykorzystania aplikacji Mobile Sprzedaż do prowadzenia mobilnego stanowiska sprzedażowego. Aplikacja ta umożliwia: 

 • Prowadzenie sprzedaży na tablecie, smartfonie 
 • Szybka obsługa klientów w każdym miejscu i czasie 
 • Współpracuje z przenośnymi drukarkami 
 • Pełna obsługa transakcji sprzedażowych, integracja z terminalami płatniczymi 
 • Możliwość otwarcia sklepów tymczasowych 

W firmie handlowej warto zadbać o wzmocnienie współpracy ze stałymi odbiorcami i jednocześnie zmniejszyć pracochłonność procesów związanych z obsługą zamówień. Do tego służy platforma B2B. Dzięki jej wykorzystaniu można rozwinąć zdalna obsługę kontraktów z partnerami biznesowymi. Kontrahenci za pomocą przeglądarki internetowej uzyskują wgląd do zawsze aktualnej oferty handlowej, która może być inna dla każdego kontrahenta. Istnieje tez możliwość komunikacji z klientami za pomocą aplikacji, wszystkie akcje wykonywane przez użytkownika będą od razu widoczne w systemie.  

Kontrahenci mogą przeglądać ofertę dedykowaną dla konkretnego klienta, 

 •  składać własne zapytania ofertowe i zamówienia,  
 • śledzić stan realizacji zamówień,  
 • zgłaszać reklamacje,  
 • tworzyć i zapisywać własne filtry wyszukiwania produktów,  
 • monitorować stan płatności,  
 • monitorować realizację zgłoszeń reklamacyjnych serwisowych i produkcyjnych, 
 •  analizować swoje zakupy w czasie i według grup towarów, zamówienia i stan zobowiązań i uzyskanych rabatów. 

Korzyścią zainstalowania platformy B2B jest redukcja kosztów własnych poprzez przeniesienie na kontrahenta realizacji części procesów realizowanych przez pracowników oraz wzrost satysfakcji klientów dzięki stałemu dostępowi do oferty, warunków handlowych z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie.  

Dużym wsparciem w rozwijaniu sklepu internetowego jest e-Sklep. To platforma zaawansowana technologicznie, dzięki której możliwe jest samodzielne utworzenie sklepu internetowego z jednoczesna komunikacją na linii sklep internetowy – system Altum automatyzującą sprzedaż i procesy w nią związane.  

Korzyści z wprowadzenia e-Sklepu

to przede wszystkim automatyczne przenoszenie informacji o zamówieniu składanym w e-Sklepie do systemu ERP Altum 

 • Oferta dostępna dla milionów użytkowników smartfonów dzięki wersji mobilnej sklepu, 
 • Tworzenie oferty w sklepie nie jest dodatkową pracą, dodaje się automatycznie po utworzeniu opisu i zdjęć w systemie Altum 
 • Tworzenie raportów i statystyk dotyczących towarów, zamówień 
 • Współpraca sklepu z porównywarkami Ceneo, Skapiec, Nokaut, Okazje.info. Sklepy24, GoogleShoping 
 • Współpraca e-Sklepu z Altum umożliwia nadawanie indywidualnych cen, rabatów, proponowanie kodów rabatowych 
 • Sprzedaż na Allegro, wysyłka InPost i Paczkomaty24 
 • Sklep spółpracuje z serwisami płatności DotPay, PayPal, PayU, PayByNet, Przelewy24, eCard, mTransfer, MultiTransfer 

 

Comarch Mobile to pakiet narzędzi dla pracowników realizujących zadania z dowolnego miejsca. To pakiet dedykowany dla kierowników, dyrektorów zarządzających zespołami sprzedaży, jak i pracowników mobilnych wykonujących pracę poza siedzibą firmy. To aplikacje wspierające pracę na urządzeniach mobilnych, smartfonach, tabletach. Mobile Zarzadzanie to dla dyrektorów i kierowników zarządzanie procesami sprzedażowymi oraz pracownikami poprzez szybki sposób planowania, potwierdzania spotkań, podgląd działań pracowników, możliwość sprawdzenia aktualnego położenia pracowników oraz analizy rejestrowanych przez nich tras, dodawanie i edytowanie statusów pracy wymaganych do raportowania, możliwość przekazywania wiadomości pracownikom, zarządzanie rejonami, pracownikami, kontrahentami. 

Mobile Sprzedaż to aplikacja dla przedstawicieli handlowych oraz pracowników mobilnych umożliwiająca przeprowadzanie transakcji sprzedaży typu bezpośredniego, przyjmowanie ofert i zapytań ofertowych. Dzięki tej aplikacji możliwe jest dla klienta: dostęp do oferty towarowej, historii transakcji i płatności, aktualnych warunków handlowych i promocji, wydruków fiskalnych, termicznych i zwykłych, raportowanie. 

Aplikacja e-Pracownik to aplikacja do zarządzania czasem pracy, urlopami, współpracuje z modułem kadrowo-płacowym ERP. Dzięki mobilnej aplikacji można: 

 • Odnotować nieobecność pracownika 
 • Planowanie i zatwierdzanie urlopów, limity urlopowe 
 • Plan pracy pracowników 
 • Lista pracowników z danymi personalnymi, kwalifikacjami z możliwością edycji, informacje o stanie ich konta 
 • Dostęp do ewidencji umów 
 • Uprawnienia do przydzielania dostępu do poszczególnych funkcji 

 Handel i Magazyn w oprogramowaniu dla sieci sklepów 

Oprogramowanie ERP Altum wdrażane przez ERP Serwis zaprojektowane jest tak, by usprawniać wszystkie procesy handlowo-magazynowe. Dzięki możliwości prowadzenia wielu firm w jednym systemie obszar handel i magazyn dla każdej firmy prowadzony jest niezależnie.  Oprogramowanie dla sieci handlowych ERP Altum dzięki narzędziom BPM usprawnia w działaniu wszystkie obszary poprzez automatyzację rutynowych czynności takich jak zamawianie i przyjmowanie towarów, realizacja zamówień, przydzielanie rabatów i obsługa reklamacji. Dzięki systemowi możliwe jest zorganizowane zarzadzanie obsługa dokumentów.  

Pełna obsługa procesów sprzedażowych i zakupowych od zapytanie ofertowego przez ofertę, zamówienie, paragon, fakturę, wysłanie dokumentów drogą elektroniczną do kontrahenta. 

Czytelne zarządzanie procesami logistycznymi dzięki pełnemu zakresowi dokumentów magazynowych przyjmowania, wydawania, przesuwania towarów między magazynami.  

Obsługa różnych rodzajów transakcji wewnątrzwspólnotowych, ewidencja i rozliczanie faktur zaliczkowych, prowizyjnych i proforma.  

Obsługa procesu reklamacji w podziale na etapy od przyjęcia artykułu, uznanie reklamacji, wydanie nowego towaru 

Tworzenie dokumentów na bazie innych dokumentów- bez konieczności wprowadzania tych samych danych 

Dostęp do informacji z urządzeń mobilnych z możliwością przeprowadzenia całego procesu sprzedażowego poza firmą u klienta 

Możliwość określania różnych parametrów dla sprzedawanych produktów, różnych rozmiarów, specyfikacji. Umożliwia to łatwą prace z danymi i redukuje czas wystawiania dokumentów.  

System na etapie wystawiania dokumentów sprzedaży podpowiada artykuły powiązane z produktem, który klient kupuje i który można zaproponować klientowi. Można tu skorzystać z narzędzi Business Intelligence, które podpowiada, które produkty są najczęściej kupowane łącznie. 

W ERP Altum platforma obsługuje sieć franczyzową i może zarządzać wszystkimi podległymi jednostkami. 

Dzięki możliwości prowadzenia wielu firm w jednym systemie, przedsiębiorca ma możliwość utworzenia niezależnego systemu logistycznego dla każdej firmy w podziale na centra i oddziały, z odpowiednimi uprawnieniami. 

Dla poszczególnych magazynów można określić ilości maksymalne i minimalne, można decydować jaki spadek ilości towarów będzie powodował informację o braku lub automatycznie zamawiał towar. 

W ERP Altum istnieje możliwość założenia magazynu konsygnacyjnego, na który przyjmowany jest towar producenta i następnie na podstawie zestawienia sprzedaży konsygnacyjnej odbywa się rozliczenie z dostawca towaru. 

Oprogramowanie usprawnia zarządzanie opakowaniami. Upraszcza współpracę z dostawcami oraz proces zamówień. 

Magazyn Wysokiego Składowania dla sieci sklepów 

Oprogramowanie wdrażane przez ERP Serwis obsługujące Magazyn Wysokiego Składowania WMS Zarządzanie to zaawansowane technologicznie narzędzie do zarządzania logistyką magazynową oraz magazynierami.  

Wyróżniki i funkcje oprogramowania to: 

 • Monitorowanie stanu i czasu realizowanych dyspozycji magazynowych 
 • Zarządzanie położeniami poprzez definiowanie adresów, wskazywanie wymiarów, nadawanie priorytetów,  
 • Przypisywanie dyspozycji magazynierom 
 • Obsługę jednostek logistycznych np. palet 
 • Obsługę Normatywów oraz domyślnych położeń dla towarów 
 • Raportowanie 
 • Obsługa magazynów zbiorczych i hal magazynowych 
 • Generowanie kodów SSCC 
 • Obsługa etykiet logistycznych zgodnych ze standardem GS1 
 • Multipacking 
 • Obsługa nadwyżek i niedoborów 
 • Inwentaryzacja ciągła 
 • Definiowanie uprawnień 
 • Integracja z kurierami, tworzenie paczek i pobieranie listów przewozowych 
 • Wieloetapowa realizacja dyspozycji np. Komplementacja i wydanie 
 • Obsługa procesów magazynowych z użyciem pełnych nośników np. Palet. 

Proste budowanie struktury magazynowej w pięciu krokach oraz przydzielanie dyspozycji magazynierom w oparciu o ich aktualne obciążenie to dodatkowe atuty oprogramowania. Przydzielone dyspozycje magazynowe w WMS Zarzadzanie zostają realizowane w aplikacji WMS Magazynier a stan zadania kierownik może monitorować na bieżąco. Może weryfikować skuteczność pracy magazynierów korzystając z funkcji rankingu pracowników. 

Finanse i księgowość dla sieci sklepów 

Oprogramowanie ERP Altum dla sieci sklepów umożliwia prowadzenie pełnej księgowości w firmie jednooddziałowej jak i w sieci sklepów, oddziałów, holdingu. Dzięki możliwościom jakie daje ERP Altum możliwa jest obsługa kilku firm w jednym systemie. Program wdrażany przez ERP Serwis pozwala na jednoczesne prowadzenie odrębnej księgowości dla każdej firmy i centrali oraz centralne zarządzanie finansami wszystkich jednostek. Platforma pozwala wykonywać równocześnie wiele operacji finansowych dla wielu firm jak i centrali, zautomatyzować część działań oraz monitorować kondycję finansową i na bieżąco reagować na zmiany m. in. dzięki analizom należności i zobowiązań.  

Istotne wyróżniki księgowości w ERP Altum to: 

 • Wielofirmowość – każda z prowadzonych firm ma oddzielną księgę rachunkową 
 • Międzynarodowość – operacje w wielu walutach, usprawnienia w naliczaniu różnic kursowych, automatyczne księgowanie na różnych kontach 
 • Wielopoziomowy plan kont – możliwość tworzenia okresów obrachunkowych i podział na okresy cząstkowe i nie musi się pokrywać z kalendarzowym 
 • Automatyczne księgowanie – możliwość tworzenia schematów księgowych i okresowych księgowań  
 • Bezpieczna opcja księgowania “na brudno” – księgowanie do bufora, możliwość podglądu dekretów 
 • Eksport płatności i import wyciągów bankowych – elektroniczna wymiana dokumentów z bankiem  
 • Kasy gotówkowe i konta bankowe – system umożliwia obsługę dowolnej ilości kas gotówkowych, kont bankowych, również w obcej walucie 
 • Pełna automatyzacja windykacji i rozliczeń – monitorowanie i windykowanie należności, automatyczne generowanie monitów, wezwań do zapłaty i not odsetkowych 
 • Płatności i rozliczenia – dokonywanie rozliczeń cząstkowych, łączenie dokumentów w różnych walutach, kompensowanie wzajemne należności 
 • Ewidencja i rejestracja VAT – definiowanie dowolnej ilości VAT, generowanie deklaracji VAT-7, VAT-UE wraz załącznikami na podstawie danych z systemu. 

 

System ALTUM dla sieci sklepów 

Obecnie informacje dotyczące klientów są coraz częściej są umiejętnie wykorzystywane i przy odpowiedniej analizie pomagają podnosić skuteczność sprzedaży.W ERP Altum wdrażanym przez ERP Serwis jest również taki mechanizm dzięki narzędziu Business Intelligence oraz automatyzacji procesów. System gromadzi i analizuje informacje dotyczące klientów i pomaga zwiększać efektywność sprzedaży.  

W ERP Altum jest zorganizowana opieka nad klientem, zarządzanie relacjami – przypisanie klienta odpowiednim pracownikom, ustalanie osób kontaktowych, określenie etapów sprzedaży, terminów, konkretnych czynności, prowadzenie bezpośredniej sprzedaży u klienta, tworzenie kwestionariuszy ankietowych oraz zautomatyzowanie całego procesu.   

Sieci sklepów dla których realizowaliśmy wdrożenie 

ERP Serwis wykonuje wdrożenia oprogramowania do sieci sklepów od wielu lat, mając duże doświadczenie we wdrożeniach. 

Zaufało nam wiele firm m. in. PGE Skra Bełchatów. Zobacz opis wdrożenia. 

Zaufało nam już wiele firm. Zobacz referencje.

 ERP Serwis posiada zaplecze wdrożeniowców oraz programistów. Świadczy usługi powdrożeniowe, szkoleniowe oraz obsługi serwisowej. Prowadzi szkolenia z zakresu RODO i marketingu. Możliwość sfinansowania ze środków UE.

Zapraszamy do kontaktu, służymy informacjami. Pomogliśmy już wielu firmom, rozwiń i Ty swoja firmę z ERP Serwis. 

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

systemy ERP Łódż

systemy ERP Katowice

systemy ERP Sieradz

systemy ERP Opole

Systemy ERP Radomsko

Systemy ERP Bytom

Systemy ERP Dąbrowa Górnicza

Systemy ERP Rybnik

Systemy ERP Tychy

Systemy ERP Sosnowiec

Systemy ERP Ruda Śląska

Systemy ERP Gliwice

Systemy ERP Zawiercie

Rozwijaj swoją firmę z ERP Serwis!

 

zobacz także: