Systemy  ERP dla  produkcji maszyn

Oprogramowanie do produkcji maszyn

 Przedsiębiorstwa produkcji metalowej, produkcji maszyn, narzędzi i urządzeń to firmy wymagające szczególnej troski o rozwój, zbyt i rentowność.  System ERP dla produkcji to optymalny zespół narzędzi dla przedsiębiorcy, który ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem i podejmowanie decyzji zarządczych w oparciu o konkretne dane generowane przez firmę. 

Oprogramowanie dla produkcji maszyn i urządzeń wspomaga i ułatwia prowadzenie produkcji, księgowości, sprzedaży, monitoring dokumentacji oraz bieżących procesów zachodzących w firmie. 

Oprogramowanie dla produkcji maszyn, narzędzi i urządzeń 

W zależności od wielkości firmy i produkcji oprogramowanie dedykowane dostosowane jest do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Budowa modułowa pozwala nie tylko na wdrożenie wybranych potrzebnych komponentów, ale również na rozbudowanie w czasie o kolejne funkcjonalności oraz moduły. System do produkcji ERP XL pozwala na usprawnienie procesu produkcyjnego, Usprawnia planowanie produkcji w powiązaniu z zamówieniami komponentów, rozliczaniem produkcji, gospodarkę magazynową, wielokanałową sprzedaż, księgowość. Dla optymalizacji i usprawnienia pracy z systemem współdziałają aplikacje mobilne, służące kierownictwu do monitorowania wyników oraz procesów w firmie, ułatwiające podejmowanie bieżących decyzji zarządczych. Aplikacje mobilne dostępne o każdym czasie w każdym miejscu takie jak np. system raportów i analiz dla kadry menadżerskiej i zarządu generowane z każdego obszaru firmy i porównujące zadane parametry czy aplikacje monitorujące sprzedaż ułatwiają podejmowanie decyzji w oparciu o konkretną wiedzę. Ważnym elementem w sprawnym prosperowaniu firmy jest obieg dokumentów DMS, moduł zarządzający całością dokumentacji i jej monitoringiem na każdym etapie. Stanowi to nie tylko ochronę przed utratą, ale co najważniejsze, skraca czas obsługi kontrahenta, podejmowania decyzji, podpisywania umów czy sprawne księgowanie.   Zobacz opis wdrożenia DMS

System ERP XL wdrażany przez ERP Serwis to oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw średnich i dużych, produkcyjnych i usługowychhandlowych oraz serwisowychsieci sklepów, jak również spółek giełdowych. Posiada rozwiązania branżowe dla wielu branż, AGD, budowlanej, metalowej, elektrycznej, oświetleniowej, odzieżowej, spożywczej, hutniczejprodukcji maszyntransportu, poligrafiiodlewni żeliwamagazynu , sklepów internetowych, itp.

System ERP w produkcji maszyn i urządzeń 

 ERP Serwis ma duże doświadczenie we wdrażaniu oprogramowania ERP XL w przedsiębiorstwach produkcyjnych branży metalowej, produkcji maszyn i urządzeń. Instalacja systemu jest elastyczna, firma może wybrać dogodną wersję dla siebie. Przedsiębiorstwo zakupione oprogramowanie może zainstalować na własnych serwerach lub na serwerach Comarch. Możliwa jest także wersja w Chmurze typu SaaS, gdzie klienta płaci miesięczny abonament za oprogramowanie i jego obsługę, bez ponoszenia nakładu na serwery, licencje i obsługę serwerową. 

Oprogramowanie zintegrowane o budowie modułowej Comarch ERP XL jest wykorzystywane w wielu zakładach produkcyjnych w Polsce i poza jej granicami, ze względu na prosty w obsłudze i zaawansowany technologicznie moduł produkcyjny.  

Wg. raportu IDC, który dotyczy polskiego rynku systemów ERP, firma tworząca oprogramowanie Comarch ERP XL zajmuje pozycję lidera wśród polskich dostawców oprogramowania dla branży produkcyjnej. 

Czym jest program do obsługi produkcji maszyn i urządzeń 

Oprogramowanie ERP wspomagające produkcję maszyn jest programem dedykowanym dla średnich i dużych przedsiębiorstw. System proponowany przez ERP Serwis ERP XL jest nie tylko programem całościowo zarządczym, obejmującym wszystkie obszary firmy, ale przede wszystkim dedykowany dla produkcji. ERP XL zawiera moduły usprawniające pracę kadry zarządzającej w postaci analizy danych, raportów kompleksowych i całościowych, monitoring sprzedaży, monitoring pracy pracowników. Zawiera także moduły zarządzające gospodarką magazynową, obiegiem dokumentów, księgowością. I co najważniejsze moduł produkcyjny, gdzie w sposób prosty i przejrzysty można zaplanować produkcję w powiązaniu z zamówieniami komponentów, rozliczaniem produkcji, sprzedażą, księgowością. 

Firma  produkcji maszyn i urządzeń może wybrać najbardziej optymalny dla siebie zestaw rozwiązań, również z możliwością pracy na urządzeniach mobilnych z poziomu przeglądarki, gdzie istnieje dostęp wszędzie i o każdej porze. 

Korzyści z wdrożenia oprogramowania do produkcji 

Wdrożenie z ERP Serwis oprogramowania dla produkcji pozwala na uzyskanie konkretnych korzyści takich jak: krótszy czas obsługi zamówień, krótszy czas ewidencji dokumentów, większe przychody ze sprzedaży, krótszy czas potrzebny na uzyskanie wyników raportów i analiz. Wdrożenie systemu ERP XL to również większa wydajność działu księgowego, większa wydajność pracy pracowników, a także optymalizacja procesów magazynowych. Wdrożenie systemu Comarch ERP wraz z ERP Serwis dla firmy produkcyjnej, hutnictwa, produkcji maszyn i urządzeń przekłada się na uzyskanie wielu korzyści w funkcjonowaniu firmy, a zwłaszcza dzięki możliwościom, jakie stwarza moduł produkcyjny. Wyróżnikiem oprogramowania proponowanego przez ERP Serwis dla firm produkcyjnych jest pełna optymalizacja elastyczność modułu produkcyjnego, dzięki wbudowanym elastycznym rozwiązaniom.   

   System zarządzania produkcją dla produkcji maszyn i urządzeń 

Wdrażane z powodzeniem przez ERP Serwis zintegrowane oprogramowanie ERP XL optymalizuje procesy produkcyjne. Dzięki modułowi można szczegółowo i czytelnie zaplanować proces produkcyjny, w prosty sposób ustalić koszty produkcji dla poszczególnych wyrobów, zdefiniować parametry i operacje produkcyjne dla wielu kontrahentów. Wyróżnikiem jest współpraca modułu z gospodarką magazynową, obiegiem dokumentów, sprzedażą i zamówieniami. Oprogramowanie ERP XL dostosowane jest do produkcji dyskretnej i procesowej, zarówno do produkcji na magazyn jak i na zamówienie.  Program do produkcji ERP XL ułatwia pracę w przedsiębiorstwie także dlatego, że posiada wiele usprawnień okołoprodukcyjnych ważnych dla produkcji jak zapewnienie na czas dostępności półproduktów czy surowców z odpowiednio wcześniej informacją o ich braku.  

 Program do obsługi produkcji maszyn i urządzeń  

W procesie produkcji maszyn i urządzeń ważną funkcjonalnością systemu jest konfigurator produktu, czyli wsparcie procesu produkcyjnego dla konkretnego indywidualnego kontrahenta. Program harmonogramujący produkcję to prosty w obsłudze program ograniczający do minimum możliwość popełniania błędów poprzez system doboru niepasujących do siebie elementów. Tworzenie technologii określonego produktu i oferty jest proste przy pomocy kreatora wykorzystującego macierz pytań i odpowiedzi, posiada narzędzia do kalkulacji kosztów określonego wyrobu oraz symulacji ceny sprzedaży uwzględniając wielość parametrów. Ważną informacją dla ustalania produkcji jest możliwość oznaczenia kolejnych kroków np. poszczególnych operacji produkcyjnych, które mogą być w użyciu lub nie w zależności od wystąpienia odpowiednich parametrów. 

Dla jakich firm produkcyjnych system ERP 

System ERP XL proponowany przez ERP Serwis jest dedykowany firmom  przetwórstwa metali, producentom maszyn i urządzeń.  

ERP Serwis ma doświadczenie we wdrożeniach ERP XL w firmach produkcyjnych produkcji metalowej:  produkcja narzędzi, maszyn i urządzeń.  Oprogramowanie wdrażane przez ERP Serwis ułatwia sprawne zarządzanie procesami produkcyjnymi, producent wprowadza ciągłe usprawnienia i wciąż nowe funkcjonalności na zasadzie koncepcji lean management.  Zintegrowany System ERP dla firm produkcyjnych proponowane przez ERP Serwis to wygodne budowanie nowoczesnej technologii.  

 Dlaczego warto używać system ERP w produkcji maszyn? 

Wdrożenie systemu ERP XL niesie ze sobą szereg korzyści dla przedsiębiorstwa.  Wysokie wymagania jakości produktu, wydajność procesu, obniżenie kosztów, trafne podejmowanie decyzji strategicznych, terminowość realizacji zamówień to obecnie wyzwania wielu przedsiębiorstw. Automatyzacja produkcji, odpowiednie planowanie procesu produkcji, wycena produktu i współdziałanie z magazynem, zamówieniami, kontrahentami usprawnia działanie firmy i zmniejsza ryzyka błędów dla przedsiębiorcy, a także dzięki usprawnieniu kanału dystrybucji zwiększa dochody. System ERP XL generuje zyski w postaci: większej wydajności pracy, większej wydajności działu księgowego, większej ilości obsługiwanych zamówień, zmniejszenie czasu przygotowaniu raportów i analiz, zmniejszenie czasu ewidencji dokumentów.  

Funkcje oprogramowania dla firm produkcyjnych maszyn. 

Oprogramowanie dla produkcji maszyn wdrażane przez ERP Serwis jest oprogramowaniem innowacyjnym, posiadającym odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu finansowanie implementacji systemu może odbyć się także z dofinansowania unijnego. System ERP XL do produkcji dla hutnictwa, produkcji maszyn ułatwia precyzyjne zdefiniowanie technologii wytwarzania produktu, informacji określających parametry i części składowe procesu dla produktu lub grupy produktów. W ramach procesów określane są poszczególne operacje, a w nich parametry technologiczne, surowce, zamienniki, półprodukty. Możliwe jest łączenie kilku technologii dla stworzenia odpowiednich parametrów, jak również łączenie różnych wersji technologii dla różnych kontrahentów. 

System zarządzania produkcją maszyn i urządzeń. 

Oprogramowanie proponowane przez ERP Serwis Comarch ERP XL posiada wiele funkcjonalności, które pozwalają na optymalizację procesu produkcji, zintegrowanie wszystkich obszarów działalności firmy pozwalające sprawnie planować procesy wytwórcze, rozliczać, księgować, sprzedawać, magazynować oraz podejmować trafne decyzje zarządcze w oparciu o wiedzę dostarczaną w czytelny mobilny sposób w postaci raportów i analiz porównujących i zestawiających dowolne dane z różnych obszarów działalności firmy. System ERP XL zawiera komponenty, które umożliwiają proste i czytelne opracowanie struktur budżetu, zarządzanie dokumentacją i umowami, tworzenie zestawień materiałowych na podstawie kosztorysów, planowanie, harmonogramowanie wszelkich prac i etapów, ewidencjonowanie wszystkich działań, pełne zarządzanie harmonogramem, jak również rozliczanie, ewidencja  

 Firmy produkcyjne maszyn i urządzeń dla których wykonaliśmy wdrożenie ERP. 

 ERP Serwis wdraża oprogramowanie dla produkcji szereg lat. Przez ten czas zaufało nam wielu przedsiębiorców, którzy wdrożyli z nami oprogramowanie dla firm. Firmy produkcyjne, takie jak O.F.A.S. SA, Prez-Met.

 Zaufało nam już wiele firm. Zobacz referencje.

Dla firm oprócz wdrożeń i szkoleń oferujemy również wsparcie powdrożeniowe. RP Serwis posiada zaplecze nie tylko wdrożeniowców, ale również programistów świadczących pomoc zdalną.  Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży, marketingu, RODO dla pracowników firm. Zobacz szkolenia.

 Zachęcamy do kontaktu z nami firmy produkcyjne, służymy informacjami, wyjaśnieniami odnośnie oprogramowania ERP.  

Wierzymy, że dla każdego przedsiębiorcy ERP Serwis znajdzie optymalny zestaw rozwiązań po wnikliwej analizie potrzeb i specyfiki firmy. 

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

systemy ERP Łódż

systemy ERP Katowice

systemy ERP Sieradz

systemy ERP Opole

Systemy ERP Radomsko

systemy ERP Łódż

Systemy ERP Bytom

Systemy ERP Dąbrowa Górnicza

Systemy ERP Rybnik

Systemy ERP Tychy

Systemy ERP Sosnowiec

Systemy ERP Ruda Śląska

Systemy ERP Gliwice

Systemy ERP Zawiercie

Rozwijaj swoją firmę z nami –  ERP Serwis to doświadczenie i kompetencje! 

Zobacz także: