Programy dla sektora medycznego

Rozwiązania IT dla medycyny 

Z myślą o Państwa potrzebach bezustannie rozszerzamy naszą bazę ofertową. Obecnie zostaliśmy partnerem firmy Comarch w zakresie działu zdrowia, W związku z tym mamy do zaoferowania oprogramowanie wspierające i ulepszające funkcjonowanie placówek medycznych.

Comarch Healthcare to szeroka oferta oprogramowania i urządzeń dla sektora medycznego. Dzięki niemu usprawnić możemy prace gabinetów lekarskich , przychodni czy szpitali. Szeroki zakres pozwala na Elektroniczną Dokumentację Medyczną czy tez Zdalną Opiekę Medyczna.

Rozwiązania Comarch Healthcare wyznaczają nowe trendy we współczesnej ochronie zdrowia. Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń w produkcji oprogramowania i telemedycyny naszym klientom proponujemy szereg nowoczesnych rozwiązań:

program_dla_przychodni
https://erpserwis.net/optimed24-oprogramowanie-medyczne/
program_dla_lekarzy
https://erpserwis.net/comarch-mednote-e-zdrowie/
oprogramowanie_dla_szpitala
https://erpserwis.net/oprogramowanie-dla-szpitali/

oprogramowanie_dla_radiologii
https://erpserwis.net/oprogramowanie-dla-radiologii/
zdalna_opieka_medyczna
e-dokumentacja_medyczna

Systemy ERP dla firm medycznych.

System ERP to Zintegrowany System do zarządzania firmą. Pozwala na spójne zarządzanie wszystkimi procesami w firmie łącząc kluczowe dla firmy procesy. Firma Comarch to wiodący polski producent oprogramowania, któremu zaufało już 5 tys. klientów. Sprzedaje oprogramowanie nie tylko na rynek polski ale również niemiecki, francuski, hiszpański, skandynawski.  ERP Serwis od lat wdraża oprogramowanie ERP, również do firm medycznych, szpitali, przychodni.  

Czym jest program do obsługi firmy medycznej 

Program do zarządzania placówką medyczną to zarządzanie częścią administracyjną w systemie ERP, wsparcie raportowania i analiz Business Intelligence oraz system telemetryczny dla szpitali. To również Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM) dla regionów, dla placówek medycznych, dla gabinetów lekarskich. W programie Optimed 24 zawarto wiele funkcjonalności dedykowanych dla placówek medycznych. Jest to intuicyjne oprogramowanie dedykowane dla placówek ambulatoryjnych, bez względu na strukturę i rodzaj świadczonych usług. Coraz częściej wdrażany przez ERP Serwis, sprawdza się przy prowadzeniu elektronicznej dokumentacji medycznej, obsłudze wizyt pacjentów, wystawianiu recept, skierowań. Jest funkcjonalnym narzędziem dla menadżerów przychodni. Powstał przy współpracy ze środowiskiem medycznym i daje wsparcie w codziennej pracy jednostek medycznych.  

Funkcjonalność programu ERP Optimed 24 to przede wszystkim intuicyjne oprogramowane dla wszystkich placówek ambulatoryjnych, niezależnie od posiadanej struktury i rodzaju świadczonych usług. 

Zawiera wiele komponentów przydatnych w każdej placówce medycznej, takich jak obsługa radiologii (specjalny system do zarządzania zakładem diagnostyki obrazowej oraz teleradiologia). 

Zdalna Opieka Medyczna to usługa telemedyczna, która monitoruje stan zdrowia pacjentów oraz pozwala na wykonanie badań profilaktycznych i kontrolnych poza szpitalem. Ten sposób świadczenia opieki jest możliwy dzięki przenośnym urządzeniom medycznym, rejestrującym określone parametry życiowe. Wyniki badań są przesyłane do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie automatycznie poddawane są analizie. W przypadku wykrycia nieprawidłowości personel medyczny kontaktuje się z pacjentem, a w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia lub – wzywa pogotowie ratunkowe. 

Dlaczego warto mieć system ERP w firmie medycznej 

System Opimed NXT to system HIS wspomagający pracę personelu medycznego. Posiada 6 modułów podstawowych i ponad 30 dodatkowych dostosowanych do różnych specjalizacji. Pracownicy szpitala w różnych miejscach obsługują intuicyjne oprogramowane dostępne również na tabletach, co np. pozwala lekarzom uzyskać dostęp do informacji na temat pobytu pacjenta przy jego łóżku. Usprawnia to proces  identyfikacji chorego poprzez skanowanie kodu z opaski informacyjnej, pozwala na szybkie zlecanie badań, odczytywanie wyników, ogranicza koszty związane z wydrukami papierowymi. 

Dlaczego system medyczny ERP wdrażany przez ERP Serwis jest funkcjonalny? 

System medyczny ERP typu Optimed NXT ma intuicyjny intrfejs użytkownika, posiada podgląd historii modyfikacji i zmian dokumentów, automatycznie powiadamia o zdarzeniach w czasie rzeczywistym, jest dostosowany do urządzeń mobilnych,, posiada konfigurowane dynamicznie szablony dokumentów, wgląd w dane pacjenta, podgląd parametrów życiowych, wyniki badań. Możliwość niezależnego uzupełnienia dokumentacji przez różne grupy personelu, możliwość integracji z systemami różnych producentów. Ma zastosowanie dla szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich. 

 Funkcje oprogramowania ERP dla firm medycznych 

Oprogramowanie dla firm medycznych proponowane przez ERP Serwis ma wiele funkcjonalności: 

 • Rejestracja pacjentów (bezpośrednia, telefoniczna, online) 
 • Gabinet – Elektroniczna Dokumentacja Medyczna   
 • Rozliczenia NFZ  
 • Obsługa działalności komercyjnej 
 • Analizy i raporty – sprawne zarządzanie i efektywne wykorzystanie zasobów 
 • Punkt pobrań – automatyczny obieg zleceń i wyników badań w postaci elektronicznej 
 • Rehabilitacja – planowanie cyklów rezerwacji 
 • Medycyna pracy – kompleksowa obsługa świadczeń  
 • Integracja: Comarch ERP Optima, Comarch BI, RIS, LIS, portale promujące lekarzy.  
 • Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM) – archiwizacja dokumentów medycznych oraz przeszukiwanie danych z poziomu przeglądarki www .

System zarządzania ERP dla firm medycznych.  

ERP Serwis proponuje kompleksowe rozwiązania zarządcze dla sieci szpitali, jednostek medycznych, przychodni, pozwalające nie tylko zintegrować dokumentację medyczną pacjenta z różnych usług i wizyt, pełną dostępność historii choroby, wyniki wszelkich badań, ale również zintegrować księgowość, kadry, a posiadając zaawansowany system raportów i analiz pozwala obserwować i zestawiać wszystkie obszary funkcjonowania placówki, by uzyskać konkretne analizy, służące podejmowaniu decyzji przez zarząd. 

Dla jakich firm medycznych system ERP wdrażany przez ERP Serwis 

System obsługi placówek medycznych Optimed 24 ma zastosowanie dla: 

 • Placówek komercyjnych 
 • Sieci placówek medycznych 
 • Ambulatoryjnych placówek medycznych 
 • Gabinetów lekarskich 

System obsługi placówek medycznych Optimed NXT ma zastosowanie dla: 

 • Szpitali 
 • Przychodni zdrowia 
 • Gabinetów lekarskich 
 • Pracowni 

Dlaczego warto używać system ERP w firmie medycznej?  

Zalety rozwiązania oprogramowania dla firm medycznych to kompleksowe zarządzanie: zarządzanie relacjami z pacjentami, podwykonawcami oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wspomaganie procesów decyzyjnych: działań korygujących i efektywne zarządzanie zasobami na bazie analiz i raportów. Nowoczesność: dodatkowa promocja specjalistów i przychodni w Internecie, dzięki rejestracji online i integracji z portalami promującymi lekarzy. Automatyzacja procesów: sprawne rozliczanie się ze współpracownikami, kontrahentami oraz szybki obieg dokumentów: zleceń, skierowań, wyników badań. 

Wdrażane przez ERP Serwis oprogramowanie dla placówek zdrowia 

Firma ERP Serwis ma doświadczenie we wdrożeniach oprogramowania Comarch ERP w placówkach medycznych. Placówki medyczne poprzez system zarządzania placówką taka jak szpital czy przychodnia system klasy HIS ( Hospital Information System) korzystają z wielu niezbędnych funkcjonalności takich jak szybkie i proste uzupełnianie formularzy z różnych wizyt, pełna konfigurowalność pozwala na dostosowanie dokumentacji, formularzy i wydruków do specyficznych potrzeb każdej jednostki medycznej, Technologia webowa zapewnia prostą instalację i aktualizację aplikacji. Łatwość obsługi pozwala na szybkie wdrożenie personelu do pracy w systemie. Możliwość niezależnego uzupełniania dokumentów przez poszczególne grupy personelu, wbudowane dynamiczne raporty, dostępność istotnych danych medycznych definiowanych przez lekarza. 

Oprogramowanie dla firm medycznych

Firmy medyczne dla których wykonaliśmy wdrożenie ERP.  

ERP Serwis wykonuje wdrożenia oprogramowania ERP dla firm medycznych   

 Firmie ERP Serwis zaufało już wielu przedsiębiorców. Duże i średnie firmy medyczne.

 •  CENTRUM MEDYCZNE ŚW. ŁUKASZA,
 • ALFAMEDICA Sp. z o.o.,
 • “MM-MED” Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej 

Zobacz referencje. Zaufali nam: 

Zapraszamy do kontaktu ” z nami firmy medyczne, udzielimy wszelkich wyjaśnień, informacji odnośnie oprogramowania ERP oraz ścieżki wdrożenia.  

Zapraszamy firmy z okolic Częstochowy do współpracy.

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

Systemy ERP Lubliniec

Systemy ERP Pajęczno

Systemy ERP Kluczbork

Systemy ERP Opole

Systemy ERP Myszków

Systemy ERP Zawiercie

Systemy ERP Jędrzejów

Systemy ERP Tychy

Systemy ERP Piotrków Trybunalski

Systemy ERP Radomsko

systemy ERP Łódż

systemy ERP Katowice

systemy ERP Sieradz

Rozwijaj swoją firmę z z ERP Serwis !