Systemy  ERP dla budownictwa

Oprogramowanie  ERP dla budownictwa 

 Firma budowlana to specyficzny obszar prowadzenia działalności gospodarczej, która wymaga ciągłego bieżącego przepływu informacji. Podstawą dobrej prosperity jest informacja nie tylko o zamówieniach, dostawach materiałów, bieżącym stanie prac, ale również informacje dotyczące pracowników, parku maszynowego oraz informacje kosztowe inwestycji i usług.  

System ERP to system spinający informacyjnie wszystkie obszary w firmie, umożliwiający przepływ informacji i stały wgląd w sytuację firmy w każdym jej obszarze. Oprogramowanie proponowane przez ERP Serwis mogą być elastycznie dopasowane poprzez tworzenie dodatkowych funkcjonalności odpowiednich dla firmy z branży budowlanej. 

Czym jest program do obsługi firmy budowlanej 

W specyficznej działalności firmy budowlanej koniecznym jest bieżący monitoring zleceń, wykonania poszczególnych prac, które są rozciągnięte w czasie i na wielu budowach. Przy prowadzeniu wielu zleceń jednocześnie efektywny nadzór i sprawnie zarządzanie jest niezwykle ważnym czynnikiem determinującym funkcjonowanie firmy, sprawne i dokładne wykonanie projektów, co przekłada się na renomę firmy i konkurencyjność na rynku, pozyskiwanie zleceń.  

Funkcje oprogramowania dla firmy budowlanej 

System ERP posiada możliwość harmonogramowania zleceń, tworzenia zaawansowanych planów i harmonogramów wraz z przypisaniem do nich zasobów i możliwość bieżącego wglądu w harmonogram i postęp konkretnych czynności oraz powiązania kosztorysu z harmonogramem. Zarówno kompleksowo, jak i w rozbiciu na poszczególne zlecenia i czynności. Wszystko to również w powiązaniu z modułem kadr i płac, gdzie sprawniejsze jest rozliczanie pracowników z poszczególnych robót. Ważną rolę pełni tu również powiązany z systemem moduł księgowy, więc  kadra kierownicza ma zawsze wgląd w bieżącą sytuację firmy, w stan zobowiązań i należności.  

System ERP w firmie budowlanej jest o tyle ważnym usprawnieniem działania, że informacje wprowadzane a bieżąco dotyczące np. postępów pracy, zużywanych materiałach, kosztach, zamówieniach, czasie pracy pracowników, wystawianych i otrzymywanych dokumentach, są od razu widoczne dla użytkowników systemu. Odgrywa to dużą rolę, gdy firmy realizują prace w dużym oddaleniu od siedziby firmy.  

Nie mniej ważnym aspektem działalności firmy budowlanej jest park maszynowy. Narzuca to konieczność rozliczania kosztów utrzymania sprzętu, serwisu i jego pracy między zleceniami. Zarządzanie posiadanym parkiem maszyn, często np. użytkownie na podstawie umowy leasingu, rozliczanie i kontrola polis, rat, okresowych przeglądów, kontrola zużycia paliwa staje się prostsze dzięki wdrożonemu systemowi informatycznemu. Gromadzenie danych w systemie powoduje, że, stają się one dostępne do wglądu przez kadrę i zarząd oraz osoby upoważnione. 

System ERP wspomaga też kadry i płace dzięki ewidencji czasu pracy pracownika oraz realizacji zakresu zadań. Pozwala na elastyczną rejestrację nieobecności, różnych zdarzeń, różnych przyczyn nieobecności, odbiór nadgodzin, praca na kilku budowach w jednym dniu, tworzenie indywidualnych harmonogramów pracy. 

Dla jakich firm budowlanych system ERP 

Sprawne zarządzanie całością firmy wymaga wglądu w ogromną ilość informacji, a system ERP spełnia te wymagania oraz pozwala na stały i bieżący monitoring wszystkich procesów i zależności. Wiele firm, które korzysta z takich usprawnień, notują wzrost bezpośrednich korzyści i oszczędności w zarządzaniu firmą. 

Każda firma wdrażając system ERP wraz z ERP Serwis może wybrać opcję implementacji najbardziej korzystną. Finansowanie systemów jest elastyczne. W ofercie sposobów finansowania jest kilka. Zakup oprogramowania i instalacja na swoich komputerach i serwerach, zakup oprogramowania i instalacja na wynajętej przestrzeni na serwerze producenta oraz zakup miesięcznego abonamentu bez nakładów na serwery i licencje.  

Polski producent oprogramowania to jedna z trzech wiodących firm na rynku polskim, obecnie lider na rynku, a ERP Serwis jest jednym z najlepszych partnerów firmy, który trzy razy otrzymał nagrodę Partner Roku w roku 2017, 2018, 2019. 

Firmy budowlane niejednokrotnie mając problemy z integracją wszystkich obszarów w firmie, po implementacji systemu ERP uzyskują szereg korzyści, nie tylko w postaci bieżących informacji o firmie, ale także zmniejszając czas pracy pracowników, którzy prowadzą stosy dokumentacji. Dodatkowo dzięki rozwiązaniom mobilnym ułatwiającym pracę na urządzeniach mobilnych w terenie poza biurem, oszczędzają czas oraz na bieżąco wprowadzają dane do systemu. 

Dlaczego warto używać system ERP w budownictwie?  

Korzyści z wdrożenia  systemu ERP w przedsiębiorstwie budowlanym są mierzalne i wymierne w każdym obszarze. Po wspólnym określeniu potrzeb przedsiębiorstwa oraz wyznaczeniu poszczególnych celów i ścieżek, zespół wdrożeniowy opracowuje projekt zmian a po szeregu testów wprowadza modyfikacje. Dzięki temu powstaje ostateczny kształt wdrażanego systemu i szeregu dostosowań.  Dzięki implementacji systemu zwiększa się wydajność pracy działu księgowego, zmniejsza czas potrzebny na przygotowanie raportów i analiz, zmniejsza czas ewidencji dokumentów, na bieżąco wprowadzane są dane dotyczące pracy pracowników, jak również harmonogramu i zakresu prowadzonych zleceń oraz wszelkich informacji dotyczących parku maszynowego – harmonogramu godzin i miejsc użytkowania, serwisu, zużycia paliwa itp.  Wszystkie te funkcjonalności przekładają się na lepsze zarządzanie i co za tym idzie  – zyski firmy. 

Oprogramowanie dla firm budowlanych  

System ERP XL wdrażany przez ERP Serwis to oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw średnich i dużych, produkcyjnych i usługowychhandlowych oraz serwisowychsieci sklepów, jak również spółek giełdowych. Posiada rozwiązania branżowe dla wielu branż, AGD, budowlanej, metalowej, elektrycznej, oświetleniowej, odzieżowej, spożywczej, hutniczejprodukcji maszyntransportu,poligrafiiodlewni żeliwamagazynu , sklepów internetowych, itp.  

System zarządzania dla firm budowlanych. 

Zintegrowany System do zarządzania ERP, który wdraża ERP Serwis jest systemem modułowym, elastycznym, pozwalającym na dostosowanie do wymogów firmy. Liczba wdrażanych modułów również można dostosować do aktualnych potrzeb, jak również w terminie późniejszym wdrożyć kolejne. Optymalnie dobrane moduły pozwalają na zoptymalizowanie procesów w powiązaniu z planowaniem zadań, harmonogramowaniem wszelkich prac, ich realizację i rozliczanie. Dużym usprawnieniem jest wdrożenie Obiegu Dokumentów DMS, który wspiera w ewidencję i zatwierdzanie wszelakich dokumentów, zamówień, sprzedaży, kosztów, nowych projektów, przetargów, kosztorysów, ewidencje i zarządzanie umowami.

Zobacz nasze zaawansowane wdrożenie Obiegu Dokumentów DMS: tutaj

Dzięki systemowi wdrażanemu przez ERP Serwis mocno usprawnione jest opracowanie struktur budżetu, harmonogramowanie i rozliczanie wszelkich prac i zadań wraz z poszczególnymi etapami, ewidencja czynności pracowników, zarządzanie harmonogramem, szczegółowe raportowanie, rozliczanie końcowe a także system zaawansowanych analiz. 

Firmy budowlane dla których wykonaliśmy wdrożenie systemu ERP.  

ERP Serwis prowadzi wdrożenia dla firm od wielu lat. Od trzech lat jest wiodącym parterem producenta, w rankingu zdobywając rok po roku tytuł Partner Roku. W tym czasie zdobywając zaufanie coraz większego grona klientów. 

Zaufało nam już wiele firm. Zobacz referencje.

Zachęcamy do kontaktu z nami firmy budowlane, służymy informacjami, dotyczącymi wdrożenia i funkcjonowania oprogramowania ERP.  

Wierzymy, że dla każdego przedsiębiorcy ERP Serwis znajdzie optymalny zestaw rozwiązań po wnikliwej analizie potrzeb i specyfiki firmy. 

Dla firm oprócz wdrożeń i szkoleń oferujemy również wsparcie serwisowe powdrożeniowe. ERP Serwis posiada zespół wdrożeniowców oraz programistów świadczących również pomoc zdalną.  

ERP Serwis prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży, marketingu, RODO dla pracowników firm. Zobacz szkolenia.

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

systemy ERP Łódż

systemy ERP Katowice

systemy ERP Opole

Systemy ERP Radomsko

systemy ERP Łódż

Systemy ERP Dąbrowa Górnicza

Systemy ERP Rybnik

Systemy ERP Tychy

Systemy ERP Sosnowiec

Systemy ERP Wieluń

Systemy ERP Gliwice

Systemy ERP Zawiercie

Rozwijaj swoją firmę z nami –  ERP Serwis to doświadczenie i kompetencje!