Systemy ERP dla wydawnictw

Czym jest oprogramowanie dedykowane dla wydawnictw

Proponowane przez firmę ERP Serwis systemy IT są przygotowywane indywidualnie dla klienta, by spełnić potrzeby organizacji w której są wdrażane, w tym celu projektujemy dedykowane rozwiązania i wykorzystujemy gotowe aplikacje. Przygotowany program jest połączony z bazą danych klientów i umożliwia pracę przez przeglądarkę internetową oraz prowadzenie z zakresu działań handlowych. Prowadząc wydawnictwo trzeba wyposażyć się w odpowiedni program do zarządzania, by wszystkie reakcje zachodzące w firmie przebiegały spójnie, a redakcje znajdowały się w jednej bazie danych. Pozwoli nam to obserwować pracę poszczególnych działów i wyniki sprzedaży. Możemy również obserwować jak radzą sobie nasze nowości, tytuły czasopism i gazet, czy cieszą się popularnością zarówno dobrze jak sprzedaż książek, bądź odwrotnie. Pozwoli nam to na ciągłość przy składaniu zamówień, co usprawni podział pracy sprzedawca – kurier.

Dlaczego warto mieć system ERP dla wydawnictwa?

Kojarzone są z konkretnym systemem wspomagającym zarządzanie i realizację wszystkich procesów produkcyjnych w organizacji, jednak należy pamiętać, że ERP to nie tylko pomoc przy zarządzaniu, lecz jest to strategia dostosowana do oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców. System ERP obsługuje każdy obszar biznesu, wspomaga zarządzanie, dzięki modułowej budowie dostosuję się do każdego procesu zachodzącego w firmie, obejmuje zarówno obszar księgowo-finansowy, kadrowo-płacowy, analizy i raporty, po produkcję, zamówienia, sprzedaż, logistyka i dystrybucja.

Funkcje oprogramowania dla wydawnictw 

W obecnych czasach rynek wymaga od nas coraz to nowych wyrobów, które mają być produkowane w krótszych seriach i szybszym czasie. Konkurencja wymusza na przedsiębiorcach większej elastyczności w działaniu ich procesów i podprocesów, jak również obieg informacji pomiędzy klientem a przedsiębiorstwem powinien być maksymalnie skrócony i uproszczony. Dedykowany przez naszą firmę systemy ERP są w pełni polskim oprogramowaniem i w pełni dostosowują się do oczekiwań biznesu. Program obsługuje cały obszar w firmie, od momentu planowania i zaopatrzenia, po produkcję.

  • ERP Optima, dedykowany małym i średnim firmom oraz biurom rachunkowym i kancelariom podatkowym, uniwersalny i kompleksowy;
  • ERP XL, dedykowany średnim i dużym przedsiębiorstwom, to najpopularniejszy system klasy ERP polskiego producenta , którego użytkuje już ponad 5.000 przedsiębiorców;
  • ERP Altum, to platforma mocno zaawansowana technologicznie, która często jest używana do obsługi sieci sklepów (tzw. wielofirmowość);
  • ERP XT, to system ERP, który uprości prowadzenie mikro firm oraz firm jednoosobowych. Przedsiębiorca w prosty sposób skorzysta na prowadzeniu prostej księgowości, sklepu internetowego, prowadzenia całej firmy mobilnie, ponieważ program działa jako prosta aplikacja.

Korzyści z oprogramowania dla wydawnictwa

Polecany system ERP dzięki swej elastyczności rozwija się wraz z firmą klienta, a jego funkcjonalność jest stale poszerzana, tak aby mogło się to przekładać na efekty biznesowe, a w efekcie firma progresywnie się rozwija, wzrasta jej wydajność. Przedsiębiorstwo zamiast tracić czas na ujednolicenie danych, będzie już w posiadaniu informacji, które można szybko przeanalizować. Księgowość nie traci czasu na odnajdywanie klientów, którzy współpracują z działem handlowym, czyli wszystkie obszary w firmie są razem usprawnione i kompatybilnie ze sobą współpracują.

  • Jest to określony model sterowania procesami produkcyjnymi,
  • Obsługa wszystkich głównych obszarów działalności,
  • Dostarcza potrzebnych informacji, dzięki którym są podejmowane trafne decyzje w przedsiębiorstwie,
  • Dzięki wprowadzonym usprawnieniom i uproszczeniu procedur zyskujemy oszczędność czasu,
  • Wzrost konkurencyjności,
  • Wzrost zysków

Wydawnictwa dla których wykonaliśmy wdrożenie

ERP Serwis jest firmą wykonującą projekty z powodzeniem już od kilku lat, jesteśmy partnerem roku firmy Comarch S.A. i z powodzeniem pomagamy firmom rozwijać się. Dzięki systemom ERP, lepiej można zaplanować kampanie marketingowe oraz szybciej zareagować w przypadku nie trafionych tytułów. Jest to szczególna pomoc w branży wydawniczej, wiec warto korzystać tylko ze sprawdzonych systemów.

W branży wydawniczej ważnym elementem jest sprawny przepływ informacji i dokumentacji. Wsparciem jest Obieg Dokumentów DMS. Zobacz opis wdrożenia DMS

Zaufało nam już wiele firm. Zobacz referencje.

Oprócz szkoleń dla pracowników i kadry z zakresu obsługi wdrażanego systemu, firma ERP Serwis prowadzi usługi szkoleń pracowników z zakresu sprzedaży, marketingu, RODO.  

Szkolenia mogą być sfinansowane ze środków unijnych. Zobacz szkolenia:    Firmy działające w branży wydawnictwa zapraszamy do kontaktu, udzielimy informacji dotyczących oprogramowania ERP oraz indywidualnego dopasowania systemu.  

Wdrożenia systemów ERP w całej Polsce 

Wdrażamy systemy ERP do firm w wielu miastach.

Możliwość wdrożenia systemu ERP z dotacji unijnych.

systemy ERP Łódż

systemy ERP Katowice

systemy ERP Sieradz

systemy ERP Opole

Systemy ERP Bytom

Systemy ERP Dąbrowa Górnicza

Systemy ERP Rybnik

Systemy ERP Tychy

Systemy ERP Sosnowiec

Systemy ERP Ruda Śląska

Systemy ERP Gliwice

Systemy ERP Zawiercie

Systemy ERP Radomsko

Systemy ERP Zawiercie

 Buduj sukces swojej firmy z systemem ERP od ERP Serwis!